1,881

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Kolega woził do gościa z sąsiedniej wsi. Mówił że sam się zdziwił jak usłyszał 100zł za suszenie

Rolnik z powołania:-)

1,882

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Na dzień dzisiejszy po 15 zł za 1t%. Kto chce dla siebie to nie narzeka i płaci od ręki

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,883

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Zebrana 5 października wilgotnośc  średnio 28 plon  bez paru kg 12t średnio  więc nie jest źle . cena 460 netto  dostałem w PAszarni  Cargill ale brała jedynie 2 tygodnie bo już brak miejsca .  Ogólnie nie chcą brać  wg kukurydzy , praktycznie żadne skupy , a te co biorą to płacą poniżej 400 netto

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

1,884

Odp: Kukurydza Na Ziarno

W mojej gminie to sypie po 7t a cena od 360 do 460netto.

Jestem chu*em bo się cieszę z tak niskich cen. Jak w sierpniu szukałem dla kuzyna trochę na sieczkarnie to wołali min 10000 za hektar wysokiej z 1.5m . Pewnie liczyli że ziarno znów będzie 900/t jak rok temu. Teraz niech trochę pocierpia.

1,885

Odp: Kukurydza Na Ziarno

No i w takim przypadku suszarnia ma sens. Wysuszy się i czekać na cenę i klienta. Dla mnie nie jest problemem żeby towar workować... Jak dobrze zapłacone to czemu nie. Po ile kasują u was za zbiór na ziarno?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,886

Odp: Kukurydza Na Ziarno

540 zł/ha

1,887

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Ja brałem 600 ale norma to 700 słyszałem, że jeden po 800kosi. Transport jak firma od razu kupuje jest doliczony 200zł hektar.

1,888

Odp: Kukurydza Na Ziarno

W mojej okolicy koszenie 500 zł i drogo mi się wydaje. Bo paliwo tańsze niż rok temu a stosunek ceny kukurydzy do ceny koszenia to sami wiecie

Rolnik z powołania:-)

1,889

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Grzegorz89 napisał/a:

Ja brałem 600 ale norma to 700 słyszałem, że jeden po 800kosi. Transport jak firma od razu kupuje jest doliczony 200zł hektar.

Masz przystawkę do 105 czy do 118?

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

1,890

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Pajej paliwo paliwem, części nie potaniały wcale robocizna też. A jak ludzi stać na bulenie kosmicznie drogich dzierżaw to chyba ednak ich stać. Co roku coraz bardziej utwierdzam się w tym, że nie umiem albo liczyć albo gospodarzyć.. Wobec tego co się dzieje na rynku.
Andre do 105 mam co dod rugiego byloby mi szkoda. Wszystko takie mokre, teraz zostało zaledwie 2.5ha u znajomego i stoi taki wymoczek na dworze, bo miała być tylko któka przerwa....

1,891

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Ale części i robocizna nie poszybowały nie wiadomo jak w górę. 3 lata temu to za ha brali 350 zł
Co do dzierżawy to wyleczą się szybko

Rolnik z powołania:-)

1,892

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Ja biorę 550

mdw

1,893

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Grzegorz89 napisał/a:

Ja brałem 600 ale norma to 700 słyszałem, że jeden po 800kosi. Transport jak firma od razu kupuje jest doliczony 200zł hektar.

Myślę i myślę
Paliwo 7zł x 20 l= 140
Części 200 zł do ha. Chyba bardziej Ci się nie psuje
Robocizna 50 zł w godzinę chyba skosisz ha a tyle na godzinę to chyba godziwa zapłata
Więc wychodzi 400. Gdzie się pomyliłem w obliczeniach?

Rolnik z powołania:-)

1,894

Odp: Kukurydza Na Ziarno

To ja placiłem po 450 od ha netto, za odwózkę po 100 za kurs

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,895

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Pajej napisał/a:
Grzegorz89 napisał/a:

Ja brałem 600 ale norma to 700 słyszałem, że jeden po 800kosi. Transport jak firma od razu kupuje jest doliczony 200zł hektar.

Myślę i myślę
Paliwo 7zł x 20 l= 140
Części 200 zł do ha. Chyba bardziej Ci się nie psuje
Robocizna 50 zł w godzinę chyba skosisz ha a tyle na godzinę to chyba godziwa zapłata
Więc wychodzi 400. Gdzie się pomyliłem w obliczeniach?

Firmy co się tym stricte zajmuja biorą więcej niż ja. Różnica jest taka, że firma przyjedzie kiedy przyjedzie, ze mną znajomi umawiają się kiedy im pasuje i chcę hektar mają hektar. Poza tym to nie jest robota do której chodzisz 5 czy 6 dni w tygodniu i ma ci wyjśc jakaś wypłata. Same części się nie wymienią też to kosztuje trochę roboty i czasu.Dla przykładu ksiądz zawołał 700zł za 20minut obecności na cmentarzu podczas pogrzebu to powiedz jak wyliczyć jego wypłatę? Z resztą nie ja te stawki wymyślam rzepak kosiłem po 450 bo nikt nie chciał powiedzieć ile będzie to kosztowało jak się okazało brali więcej.

1,896

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Grzesiek nie mam pretensji do Ciebie, tylko do całej tej sytuacji.
Rok temu koszenie kosztowało ponad pół tony kukurydzy a dziś prawie dwie tony stąd moja złość

Rolnik z powołania:-)

1,897

Odp: Kukurydza Na Ziarno

No spoko bez spiny. Ja wiem, że jest to wszystko tak rozregulowane i nie wiadomo kiedy, i czy w ogóle wróci do jakiejść wieloletniej normy.
W tym roku najlepiej wyjdą firmy świadczące usługi. Mam kosić w poniedziałek kukurydzę u znajomego to będę wiedział cenę. Wilgotność na pewno powyżej 30. Sam mam jeszcze w polu trochę roboty a nie daje rady zrobić bo ciągle pada.
A w całej sytuacji najgorsze jest to, że nie wiadomo co siać na wiosnę.

1,898

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Koszę po 600  jak ktoś marudzi to przystawka w górę i do domu ...   na brak zajęć nie można narzekać ...   po za tym    to nie nasza wina że kukurydza jest w takiej cenie ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

1,899

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Grzegorz89 napisał/a:

No spoko bez spiny. Ja wiem, że jest to wszystko tak rozregulowane i nie wiadomo kiedy, i czy w ogóle wróci do jakiejść wieloletniej normy.
W tym roku najlepiej wyjdą firmy świadczące usługi. Mam kosić w poniedziałek kukurydzę u znajomego to będę wiedział cenę. Wilgotność na pewno powyżej 30. Sam mam jeszcze w polu trochę roboty a nie daje rady zrobić bo ciągle pada.
A w całej sytuacji najgorsze jest to, że nie wiadomo co siać na wiosnę.

Też nie wiem co siać. Nawozy ładuje jak inni oni zbierają a ja nie. Buraki dziś pojechały to z 3,9 ha 7 samochodów. Kolejna porażka. Kukurydza nie koszona ale wiem że dołożę. Jedynie marchew sypie normalnie, tylko zakład na granicy wypłacalności

Rolnik z powołania:-)

1,900

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Dziś znowu pada, przerwy było do południa. Na pryzmach kukurydza ma liście tak już rośnie.