1

Temat: Części do silnika i nie tylko.

Jakieś sześć lat temu robiłem silnik w mojej Ifie, nie będę tu opisywał co robiłem bo to każdy już przeżył.
Na wiosnę przymierzam się do rozbiórki silnika, ma wycieki oleju i już zaczął brać jakieś 2 litry na tydzień...mam zamiar wymienić pierścienie, i tu pytanko do was, czy są części lepsze i gorsze? Spotkałem pierścienie tańsze i droższe, to samo z uszczelkami pod głowice są tanie i drogie czym się różnią oprócz ceny?
Doradźcie mi jakie części kupić i gdzie, co jeszcze zrobić przy okazji rozbiórki silnika.

2

Odp: Części do silnika i nie tylko.

Do góry masz link dro serwisu zadzwoń do PotraK

3

Odp: Części do silnika i nie tylko.

Dałbym silnik Piotrowi do robienia, niestety to Grudziądz, jak dla mnie za daleko...ja z okolic Strzegomia jestem.
Potrzebuję wskazówek i wytłumaczenia niejasności a resztę sam zrobię, 6 lat temu sam poskładałem silnik i hula. Myślę że z waszą pomocą tym bardziej sobie poradzę...

4

Odp: Części do silnika i nie tylko.

ale cześci mozesz u piotra zamówic smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

5

Odp: Części do silnika i nie tylko.

wojtas napisał/a:

ale cześci mozesz u piotra zamówic smile

Tak wiem i na pewno zamówię, mam też nadzieję skorzystać z jego ogromnej wiedzy...:)

6

Odp: Części do silnika i nie tylko.

Ponoć pierścienie lepsze są od chłodzonego powietrzem.

7

Odp: Części do silnika i nie tylko.

tomek1974 napisał/a:

Ponoć pierścienie lepsze są od chłodzonego powietrzem.

Nie mam pojęcia...czekam na fachowca smile

8

Odp: Części do silnika i nie tylko.

Jupi napisał/a:

ma wycieki oleju i już zaczął brać jakieś 2 litry na tydzień...

2 litry? u mnie na jesieni wychodziło 2litry yikes na dzień (5-7godzin pracy). Silnik mam już na stole i powoli będę go rozkręcał. Ciśnienie ma ok, zero wycieków, pali bez problemu, ale pierścionki na tyle wyłechtane że kapeluszem gumowym ręką bez większych oporów kręce...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

9

Odp: Części do silnika i nie tylko.

Jakie uszczelki kupić pod głowicę? W sklepach są rożne a i grubością się różnią, to samo z pierścieniami...

10

Odp: Części do silnika i nie tylko.

Cześć
mam pytanie w sprawie tłoków i tulei.gdzie kupić jakiej firmy czy są gdzieś jeszcze oryginalne.chodzi o to żeby nie kupić plasteliny która jest w dzisiejszych dniach do kupienia.W internecie wyczytałem żeby unikać Firm Starachowice Granit GMP i parę innych których nie pamiętam.Z góry dziękuję za pomoc.:)

11

Odp: Części do silnika i nie tylko.

dzwoń do PiotraK do  grudziądza

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

12

Odp: Części do silnika i nie tylko.

A można poprosić o nr tel.lub inne namiary?dzięki za wskazówkę

13

Odp: Części do silnika i nie tylko.

na górze  pod ciągnikami masz po prawej stronie   napis serwis   poszukaj dobrze a znajdziesz . naciśnij na to i  tam masz namiary potrzebne i   kompletną wiedze na temat  tych  silników

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

14

Odp: Części do silnika i nie tylko.

Dzięki jutro sobie tam zadzwonię

15

Odp: Części do silnika i nie tylko.

tuleje oryginalne są drogie ok 500zl a te wegierskie to szmelc lepiej dać je do szlifu przynajmniej u nas tak zrobiliśmy ale materiał jest materiałem areszte to można kupić najlepiej zamawiać w Pszennie

16

Odp: Części do silnika i nie tylko.

macie numer do Pszenna bo tam kilka firm jest czyli u kogo ? musze kupić korbowody

17

Odp: Części do silnika i nie tylko.

http://fortschritt.wixsite.com/fortschritt1

Rolnik z powołania:-)

18

Odp: Części do silnika i nie tylko.

dziękuję, cos kiedyś  u  ich brałem bo mam stacjonarny w telefonie zapisany - mam pytanie co sądzicie o Pankowie i THU z Poznania?

19

Odp: Części do silnika i nie tylko.

Tomasz2017 napisał/a:

macie numer do Pszenna bo tam kilka firm jest czyli u kogo ? musze kupić korbowody

A jak jest z nowymi korbami, trzeba dawać do sprawdzenia i spasowania do wału, czy mają chodzić jak się bierze kompletami do powiedzmy nominału?

20

Odp: Części do silnika i nie tylko.

no mam wał po szlifie pierwszy nadwymiar  i musze dać nowe korby bo stare obkręciło panewki i są gniazda rozjechane, poprzedni właściciel katował do końca więc korby mogą być tylko na złom , ( w jednej do panewkę przyspawało do wału)