41

Odp: co lepsze fortschritt 323 czy mtz belarus lub mtz 82

a dostępność części to 2 dni kurierem i już nie mam tyle cha że muszę orać czy coś innego robić dzień i noc bo nie zdążę

42

Odp: co lepsze fortschritt 323 czy mtz belarus lub mtz 82

mam pytanie czy fortschritty odpalają zimą wiem że to zależy od traktora akumulatorów

43

Odp: co lepsze fortschritt 323 czy mtz belarus lub mtz 82

ja będę zalewał go gorącą wodą czy  jeszcze coś trzeba zrobić żeby odpalił zimą

44

Odp: co lepsze fortschritt 323 czy mtz belarus lub mtz 82

Staraj się edytować posty a co do odpalania to jak masz sprawną świecę płomieniową to też dużo daję ewentualnie pochodnia w kolektor ssący.

45

Odp: co lepsze fortschritt 323 czy mtz belarus lub mtz 82

Forsze dosyć leniwie odpalają  , tak jak MTZ .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

46

Odp: co lepsze fortschritt 323 czy mtz belarus lub mtz 82

duże ursusy też ciężko palą najlepiej odpalającym ciągnikiem w zimie jest ursus c 360

47

Odp: co lepsze fortschritt 323 czy mtz belarus lub mtz 82

Wszystko zależy od stanu zdrowia silnika,rozrusznika, akumulatorów. Dopiero później można rozmawiać o błędach konstruktorów w tej dziedzinie

48

Odp: co lepsze fortschritt 323 czy mtz belarus lub mtz 82

Scorpion napisał/a:

Wszystko zależy od stanu zdrowia silnika,rozrusznika, akumulatorów. Dopiero później można rozmawiać o błędach konstruktorów w tej dziedzinie

Słuchajcie tego Pana, bo dobrze prawi smile

A co do odpału przy mrozach, to o forszu się nie wypowiem, jedynie tyle, że przy -8 na płynie jeszcze odpala. Nie znam stanu świecy, jedyne co to żarzący się drut w kabinie i tyle wszystkiego.
A MTZ na rzekomo lepszym rozruszniku planetarnym 24V, ze świecą od MF 255 najgorzej nie pali. I niestety chyba raczej lepiej od kermita.
Ale co tu mówić ponad miarę: jak silnik w lecie nie odpala, bo już ducha wyzionął, to czego spodziewać się w zimie. Wszystko to zależy od tego, co Scorpion napisał.

Łukasz spotkały się dwa Łukasze smile:):) haha. U mnie też trzoda, no i kuku na ziarno.
Ale forsz ciężko nie ma, bo jeszcze ciapek i MF troszku pomagają.

49 Ostatnio edytowany przez Łukasz8468 (2012-02-14 17:19:52)

Odp: co lepsze fortschritt 323 czy mtz belarus lub mtz 82

a są w sprzedaży świece płomienne a umnie podobna sytuacja tylko że ja mam dwa zetory 50 super no i do pomocy by się przydał bo to zawsze szybciej i ten czas na inne sprawy można przeznaczyc
a czy masz kombajn i suszarnię na kukurydzę bo też zastanawiałem aby siać kukurydzę na ziarno i dawać trochę do paszy ale nie przetrzymam jej bo nie mam gdzie suszyc

50

Odp: co lepsze fortschritt 323 czy mtz belarus lub mtz 82

Witam wszystkich ja tez kiedyś miałem taki dylemat ale się nie spieszyłem z wyborem i trafiłem na zt323 na złomie pod Olsztynem. Właściciel złomu powiedział ze gość przyjechał nim na kołach. Dogadałem się i odkupiłem po 1,1zł za kilogram. Zapłaciłem 1000 zł za transport pod Ełk, włożyłem w niego przez 3 lata 2 tyś. na razie jestem zadowolony, odpukać byle tak dalej. Pozdrawiam i życzę trafnego zakupu.

51

Odp: co lepsze fortschritt 323 czy mtz belarus lub mtz 82

co do złomowisk to w Ciechanowie stoi 303 chyba... dokładnie nie widziałem bo przejeżdzałem akurat. Jakby co to mogę się dowiedzieć co i jak smile

52

Odp: co lepsze fortschritt 323 czy mtz belarus lub mtz 82

Łukasz8468 napisał/a:

a są w sprzedaży świece płomienne a umnie podobna sytuacja tylko że ja mam dwa zetory 50 super no i do pomocy by się przydał bo to zawsze szybciej i ten czas na inne sprawy można przeznaczyc
a czy masz kombajn i suszarnię na kukurydzę bo też zastanawiałem aby siać kukurydzę na ziarno i dawać trochę do paszy ale nie przetrzymam jej bo nie mam gdzie suszyc

Tak, świece płomieniowe są w sprzedaży.
Tak, mam kombajn (przystawkę do Z0-56) i suszarnię.
Ale jeśli zaczyna się od podstaw, to fakt trochę funduszy to pochłania.

PS: Nie chcę się mądrzyć, ale przecinki i kropki oraz duże litery ułatwiają konwersację smile:):)

53

Odp: co lepsze fortschritt 323 czy mtz belarus lub mtz 82

Pawel21990 napisał/a:

co do złomowisk to w Ciechanowie stoi 303 chyba... dokładnie nie widziałem bo przejeżdzałem akurat. Jakby co to mogę się dowiedzieć co i jak smile

On nie był czerwony z  czarną kabiną jak tak  to  go rok temu oglądałem .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

54

Odp: co lepsze fortschritt 323 czy mtz belarus lub mtz 82

tak czerwony smile

55

Odp: co lepsze fortschritt 323 czy mtz belarus lub mtz 82

He myślałem że  go pocięli big_smile

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

56

Odp: co lepsze fortschritt 323 czy mtz belarus lub mtz 82

Gdzie dokładnie jest ten złom?

57

Odp: co lepsze fortschritt 323 czy mtz belarus lub mtz 82

ludziom się już na dobre w dupach poprzewracało że ciągniki na złom wywalają

58

Odp: co lepsze fortschritt 323 czy mtz belarus lub mtz 82

Na złom za marne pieniadze wywalą a rolnikowi rolnik nie sprzeda żeby się czasem nie wzbogacił

59

Odp: co lepsze fortschritt 323 czy mtz belarus lub mtz 82

Jak dobrze pamiętam  to  na Płockiej .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

60

Odp: co lepsze fortschritt 323 czy mtz belarus lub mtz 82

ciekawe czy jeszcze jest smile bo on tam już od paru lat stoi tongue