41

Odp: Nawożenie Dolistne Zbóż

Nie w tym roku o nią zadbałem trochę dokładniej jak zawsze. Chciałem tylko poradzić się czy przełożyłoby sie to na zwyżkę plonu? Pamiętam jak kiedyś pogoda podpasowała i ojciec prysnął jakąś odżywką na kłosa to później kłosy były od dołu normalne, a od połowy w górę kwadratowe i ziarno grube jak bober.

42

Odp: Nawożenie Dolistne Zbóż

odżywka Ci zwyżki nie da.... a jak da to niezauważalną. Na pewno roślinki będą wyglądały ładniej .....kolorku dostaną .....

43

Odp: Nawożenie Dolistne Zbóż

ja w zeszłym roku mocznikiem dokarmiałem po przekwitnięciu... na odżywki chyba za późno...

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

44

Odp: Nawożenie Dolistne Zbóż

Nie zupełnie  jeszcze w tej fazie   jaka jest  można wykonać  zasilanie + mikroelementy roslina  pobierze - na pewno zaskutkuje

45

Odp: Nawożenie Dolistne Zbóż

o ile ma niedobór to poskutkuje, ale jak ma wszystkiego pod dostatkiem to tylko schaboszczakiem karmić, albo stejkami zeby masy nabierała jak hardcorowy koksu

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

46

Odp: Nawożenie Dolistne Zbóż

Czy odżywka + mocznik na jęczmień jary w trakcia kwitnienia może zaszkodzić?

47 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2012-06-15 22:59:54)

Odp: Nawożenie Dolistne Zbóż

nie powinno się pryskać w trakcie kwitnienia....

48

Odp: Nawożenie Dolistne Zbóż

A jak się kłosi? Tzn większość kłosów już jest prawie wykształcona...

http://img99.imageshack.us/img99/609/annimatiebalktx6.gif http://i51.tinypic.com/143g949.gif

"...badz czlowiekiem laskawym tak, i od czasu do czasu wcisnij prawy ALT."

ŁONA -ĄĘ (klik)

49

Odp: Nawożenie Dolistne Zbóż

Pół na pół niektóre nawet nie wyszły  niektóre znowu już stoją wykłoszone z tydzień,może lepiej.

50

Odp: Nawożenie Dolistne Zbóż

Witam czy można jeszcze pryskać pszenice zimową na grzyba gdy jest wykłoszona?

51

Odp: Nawożenie Dolistne Zbóż

ja dopiero bede a już kwitnie ...  niestety czas nie pozwalał inaczej ...  ale obawiam się żeby to z celem się nie mineło

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

52

Odp: Nawożenie Dolistne Zbóż

Ja jarkę będę pryskał na grzyba jak przekwitnie , chyba jeszcze coś da.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

53

Odp: Nawożenie Dolistne Zbóż

Moja ozima już po kwitnięciu, trochę fuzariozy widzę że się pojawia, ale chyba juz nie będę pryskał.

Rolnik z powołania:-)

54

Odp: Nawożenie Dolistne Zbóż

Panowie nurtuje mnie taka sprawa. Nawóz płynny w przybliżonym procentowym składzie:
Azot 0,4
Potas 0,8
Chlor 0,4
Siarka 0,2
Oraz mikroelementy w mg/kg:
Bor 3,1
Mangan 0,73
Cynk 0,55
Miedź0,036
Molibden 0,014.
Nazywa sie gnojówka i jest dostępny w większości gospodarstw. Dlaczego nikt nie podejmuje sie stosowania jego jako dolistnego. Znojomy w zeszłym roku pryskał 3razy jęczmień roztworem 50/50 w dawce 200l roztworu na ha. W żniwa było widać na uwrociach gdzie nie dopryskane. Ja zaczynam od dziś testy na pszenicy. Jeden przejazd opryskiwaczem by zobaczyć czy jeet faktycznie działa i nie szkodzi.
Czy ktoś z was ma jakieś doświadczeni z tego typu rozwiązaniem?

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

55

Odp: Nawożenie Dolistne Zbóż

Czekamy na efekty z tą gnojówką bamberas . co do dokarmiania do listnego najlepsze efekty są podczas pełni krzewienia , ja stosuję mocznik i w tej fazie 50 kg nawozu na zbiornik 400 litrów plus siarczan magnezu a dolistne już takie bez azotu i magnezu ale tylko na działki gdzie nie było obornika bo tam mikroelementy już są , warto też zrobić taki oprysk podczas suszy najlepiej wieczorem - wierzcie że pomaga .

56

Odp: Nawożenie Dolistne Zbóż

ale tak chyba nie można. Tasiemce i takie tam mają bezpośredni kontakt z tym co będziemy jedli..... Jak polejesz po ziemi to nie ma problemu....

57

Odp: Nawożenie Dolistne Zbóż

Po sąsiedzku na polach agrifarmu zawsze wiosną leją w zbożach gnojowice, ścieżki mają na 24 metry i przy beczce taka sama szerokość lacny z wężami wleczonymi więc wszystko pasuje tylko to w sumie nie było zasilanie dolistne a pogłówne bo węże ciągną się po ziemi

E 516 na części
Telefon 695 076 269

58

Odp: Nawożenie Dolistne Zbóż

gnojówka daje radę .. swego czasu  właśnie tak 50-50 laliśmy   na buraki   efekty są ... ale  kd kąd coraz mniej  gnoju to juz nie to samo ..

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

59

Odp: Nawożenie Dolistne Zbóż

Moje zboża wszystko na pasze przeznaczone, do tego nie ma szans żeby coś na zbożu bez papu przeżyło, a to drobnoustroje przeciaż jeść potrzebują....

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

60

Odp: Nawożenie Dolistne Zbóż

Jak pisałem tak uczynilem  zasilałem pszenice dzisjaj dolistnie  nie ma innej możliwości  wspomożenia pszenicy  jak azot i mikroelementy oraz wapń-   na to mokro  jakie panuje  u nas?