101

Odp: Nawożenie Dolistne Zbóż

a dlaczego miało by nie być roślin ??????? pszenica i pszenżyto bardzo dobrze.....  dawki od 5 do 10 kg potasu na 1 ha

102

Odp: Nawożenie Dolistne Zbóż

dałem 25kg mocznika 12,5kg siarczanu i 2 litry plonvitu..... kontroli nie zostawiałem

103

Odp: Nawożenie Dolistne Zbóż

12,5 kg siarczanu magnezu i od 5 do 10 kg chlorku potasu(w formie białego proszku)

104

Odp: Nawożenie Dolistne Zbóż

Chłopaki a ile dajecie mocznika do herbicydu? Na 1 ha lub litry?

105

Odp: Nawożenie Dolistne Zbóż

Nic zazwyczaj nic.... w niektórych w ogóle nie można bo nie zadziała

106

Odp: Nawożenie Dolistne Zbóż

No własnie truć a jednocześnie reanimować ?, na grzybka te 10 kg/ha nie zawadzi, a nawet pomoże.

107

Odp: Nawożenie Dolistne Zbóż

niektórzy mowia ze jak doda do chwastoxi i pochodnych to lepiej działa, bo lepiej sie wchłania, ale byłbym ostrozny

Rolnik z powołania:-)

108

Odp: Nawożenie Dolistne Zbóż

5kg to takie minimum

109

Odp: Nawożenie Dolistne Zbóż

ale podzielone opinie. Hmmmm ile tu dać?

110

Odp: Nawożenie Dolistne Zbóż

Pisałem juz  nie do każdego środka można. Niby do 5% mozna dać na poprawę właściwości cieczy....

111

Odp: Nawożenie Dolistne Zbóż

Aby działał środek  to w roślinach muszą zachodzić procesy życiowe.Dodatek mocznika pobudza je,a co za tym idzie łatwiej zwalczyć patogena przy intensywnej aktywności roślin.Trzeba tylko uważać aby nie zrobić z oprysku  kisielicy

112

Odp: Nawożenie Dolistne Zbóż

koledzy dziś po rozmowie z przedstawicielem polish agro mam pytanie czy ktoś z was stosue rsm 10% do zabiegów np  na grzyba, bo że do oprysku posiewnego w rzepaku to wiem że daą do 20%

113

Odp: Nawożenie Dolistne Zbóż

To tak jakby dać 5% saletry i 5% mocznika.... hmm te pierwsze 5 to trochę dużo.  Daję saletrę wapniową ale max 2 %

114

Odp: Nawożenie Dolistne Zbóż

saletrę wapniowa w opryskiwacz? nie polecam mi kiedys taka wszystkie filtyr zasyfiło

Rolnik z powołania:-)

115

Odp: Nawożenie Dolistne Zbóż

moje pytanie:po co te rsm10?a saletra wapniowa??

116

Odp: Nawożenie Dolistne Zbóż

Saletra daje kopa. stosowałem ją 2 razy w pszenicy ale tylko tej która nie mogła po zimie ruszyć czyli powiedzmy na 10% areału. Idzie też w porzeczkach.

117

Odp: Nawożenie Dolistne Zbóż

w porzeczkach rozumiem ale w pszenicy??efekt placebo

118

Odp: Nawożenie Dolistne Zbóż

Opowiadał jeden jak to zapomniał ciotce kupić tabletki te co Goździkowa...........
Wrócił do domu, a ciotka dawaj tabletkę bo mi głowa pęknie. Odciął od poszewki biały guzik szklanka wody, zaniósł ciotce. Ciotka za parę minut krzyczy że już jej przeszło big_smile

119

Odp: Nawożenie Dolistne Zbóż

hmm Androl, 90% tego wątku jest o tym wink

120

Odp: Nawożenie Dolistne Zbóż

koledzy poważnie on mówił że 10% to jak upały, a normalnie to 15-20% 30 kg mocznika +20 siarczanu to dawałem on mówi że z rsm ma do czynienia od samego początku kiedyś zaczynał w Puławach jak jak wprowadzali na rynek , różnica jest niby duża ,mam ochotę spróbować 10% ale w 1 zabiegu pszenicy