121

Odp: Nawożenie Dolistne Zbóż

Wódkę się pije przez żołądek ,a nie przez skórę.Liście nie służą  do przyjmowania pokarmy.Od
tego są korzenie.Moim zdaniem lepiej kupić worek polifoski więcej i nie kombinować.Roślina nie jest głupia i sama sobie reguluje porami w liściu, sama ustawia kont liścia ,sama zalewa się powłoką woskową itp .Niewiedza i nieumiejętne stosowanie  dolistnego odżywiania  powoduje potężne straty a zwłaszcza azotem.Przeważnie tłumaczy się  to że  bozia nie dała .Dlatego pisze jak byk;stosować w dni pochmurne ,rono lub wieczorem.Chciwość uzyskania wysokich  plonów prowadzi do stosowania ,,kompotów"Nie znam tak dobrego chemika , sprzedawcy ,dystrybutora itp ąby był pewien mieszania.Obserwacje , doświadczenia moje i moich kolegów prowadza do nacisku na wapnowanie,nawożenie a nie na dokarmianie dolistne zagłodzonej rośliny.Jedynie dolistnie stosujemy bor i czasami siarczan magnezu

122

Odp: Nawożenie Dolistne Zbóż

ja znowu slyszałem ze warto dodac niewielkie ilosci mocznika do grzybówki bo roslina lepiej wchłania

Rolnik z powołania:-)

123

Odp: Nawożenie Dolistne Zbóż

Ja dodałem na kłos niewiele, ale dałem. Myślę, że z dobrym skutkiem, ale w sailorze który wcześniej zaczął kwitnąć przypaliło sporo kłosów i były całe czarne nie zawiązały ziarna.  Szczerze, mówiąc to taka kosmetyka dla oczu i spokojnej głowy. Mam to samo zdanie co progres. Kiedyś dawałem różne kłopoty teraz więcej pod korzeń i plony wzrosły a ja mam więcej czasu, bo nie latam jak kiedyś.

124

Odp: Nawożenie Dolistne Zbóż

takie czarne kłosy to nie przez to, ja nie dawalem mocznika na T3 bo kwitła, a czarne kłosy były

Rolnik z powołania:-)

125

Odp: Nawożenie Dolistne Zbóż

Tak, ale tak miałem tylko na tej odmianie. wszystko było robione tego samego dnia.

126

Odp: Nawożenie Dolistne Zbóż

u mnie tez w arkadi to sie trafiało ale w saliorze duzo wiecej, nie wiem co to było

Rolnik z powołania:-)

127

Odp: Nawożenie Dolistne Zbóż

A co sądzicie o dodatku do ciężarówek adblue, 32% mocznika, jest tańszy. Litr kosztuje około 1,20 zł.

Kiedy brak jakichkolwiek argumentów, najlepiej siłą narzucać swoje przekonania, a kiedy brak jakichkolwiek przekonań, pozostaje już tylko siła.

128

Odp: Nawożenie Dolistne Zbóż

Siostra polała na trawnik i ............ nie musiała kosić bo nie było co .....

129

Odp: Nawożenie Dolistne Zbóż

Mam  ok 60 lit dostałem od szwagra na jesień robiłem próby na trawie . wiosną mama kupiła takie kwiaty ozdobne bratki chyba i po jakimś czasie nie przypilnowała te kwiatki zjadły mszyce i ja to wziełem i powiesiłem na haku przy garażu i tak to wisiało w lipcu siałem trawę usługowo i przy garażu robiłem próbę i wsypałem tam kilka ziaren po jakimś czasie sie zazieleniło i trawa ładnie pokryła cała donice wiec co jakiś czas tak od września sterałem sie podlewać zakrętkę i podlewałem co tydzień nic się nie działo po za tym ze w grudniu przed mrozem trawa miała nasiona nie samowita zieleń ale teraz po mrozach trawa zgniła zwiędła mysle ze nic z tego nie będzie ale jutro wleje zakrętkę i zobaczę co będzie

130

Odp: Nawożenie Dolistne Zbóż

tylko że cały pic polega na tym że rsm ma dodatek saletry

131

Odp: Nawożenie Dolistne Zbóż

KASZA napisał/a:

A co sądzicie o dodatku do ciężarówek adblue, 32% mocznika, jest tańszy. Litr kosztuje około 1,20 zł.

znajomy pryska już trzy lata 10 litrów na 300 litrów wody- dawka na 1ha ale nie więcej bo wypali.
Daje tego 2 dawki w sezonie. Mi brakuje odwagi żeby spróbować

132

Odp: Nawożenie Dolistne Zbóż

Bez sensu mocznik wychodzi taniej 1,3zł/kg nawet niech będzie 1,5 ale za 46% a nie 32.
Od RSM też drożej jak dobrze liczę. Bo rsm kupuje się na kg a nie litry a t1I to 1,28kg a adblu prawie 1 do 1.

133

Odp: Nawożenie Dolistne Zbóż

chyba , że masz znajomych kierowców to wychodzi prawie za darmo

134

Odp: Nawożenie Dolistne Zbóż

Dzisiaj policzę ile to dokładnie kosztuje.

Kiedy brak jakichkolwiek argumentów, najlepiej siłą narzucać swoje przekonania, a kiedy brak jakichkolwiek przekonań, pozostaje już tylko siła.

135

Odp: Nawożenie Dolistne Zbóż

Opiss co jak i za ile i jaka proporcje dolewacie

136 Ostatnio edytowany przez yokoslaw (2016-02-12 19:42:05)

Odp: Nawożenie Dolistne Zbóż

http://rolpol24.pl/naturalcrop-sl-5l-p-108.html stosował ktos  ten nawóz?  dzisiaj dostałem oferte ale cena powala 26 zł netto litr, dawkowanie 1 litr na ha

mdw

137

Odp: Nawożenie Dolistne Zbóż

jak tam u was z dokarmianiem dolistnym chodzi mi o odzywki NPK, zastanawiam sie czy jest sens, jak wasze obserwacje

mdw

138

Odp: Nawożenie Dolistne Zbóż

coraz słabszy zapał do odżywek npk  ,  fosfor dolistnie w KUKU coś działał ale żebym taki pewny był ??

Leszek   dla kolegów'

139

Odp: Nawożenie Dolistne Zbóż

tylko mikro i to z racji dodawania do fungicydów. npk dolistnie to moim zdaniem leczenie swojego sumienia.

140

Odp: Nawożenie Dolistne Zbóż

PK nie ma sensu bo ile tego dasz? Miedź, mangan, cynk jak najbardziej, do tego siarczanu magnezu dorzucić przy okazji jakiegoś oprysku.