1

Temat: Sipma Z-230

Co myślicie o tej prasie? Niewątpliwą zaleta jest cena , ale czy przemawia jeszcze coś za zakupem tej prasy , prasowałbym słomę i siano do sianokiszonki mam sieczkarnię. Rocznie zwijałbym jakieś 500-600 balotów , da radę?

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

2

Odp: Sipma Z-230

http://www.youtube.com/watch?v=n-5pd9X0 … re=channel

3

Odp: Sipma Z-230

Ja mam taką prasę jakieś 4 lata wymieniłem dolną taśmę łożyska i maszyna chodzi bezawaryjnie robię w sumie jakieś 400 bali rocznie i nie narzekam wink

4

Odp: Sipma Z-230

ja wydarłem sipme Z263  za 4400  i koleś mi ją przyciągną na odwórko ..  próba sprasowania snopka w stodole jak najbardziej udana ..  więc powinno byc dobrze  dodam Ze #330  ją napędzała

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

5

Odp: Sipma Z-230

Wojta od chłopaka ze Środy Śl.

6

Odp: Sipma Z-230

tak dokładnie tongue   a jak przyjechał big_smile  to nie jemu się bardzo spieszy big_smile  i tak przesiedział  2.5 godziny na przegadaniu big_smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

7

Odp: Sipma Z-230

Ciapek to do takiej prasy to troszkę za mały. wykończy sie.

8

Odp: Sipma Z-230

Jak kupowałem swoją to gość mówił że 30-stki nie ma co zapinać bo nie da se rady i to raczej prawda jest bo w sianie jak już duży bal jest to 60-tka ma co robić wink

9

Odp: Sipma Z-230

Mam taką i wcale jej nie chwalę. W tym roku dołożyłem do niej 2000 zł i w końcu musiałem do prasowania wynająć znajomego.

10

Odp: Sipma Z-230

nie wiem o  tych  Z230 to sie troszke nasłuchałem ..  ale  naprawde to się każdy przekona sam na sobie ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

11

Odp: Sipma Z-230

Szkoda twego zdrowia!miałem ten złom kilka lat nie polecam!!!!!!!!!!!!!!!!

12 Ostatnio edytowany przez grześ67 (2012-02-21 10:16:24)

Odp: Sipma Z-230

W słomie to jeszcze jakoś to szło tylko problem z zwożeniem bo dwie bele obok siebie to ponad trzy metry, więc prawy bok w przyczepach otwarty na mocnych powtarzam mocnych łańcuchach i uwaga na znaki na poboczu,  ale w sianie to masakra żeby wystartować jak było krótkie siano to zostawiałem sobie wałek od strony rowu gdzie rosło zawsze trochę trzciny i podjeżdżałem na niego startować na początku balota. Ale trzeba przyznać że strat z takiego balota niewiele jedna warstwa do odwinięcia i świeżutkie siano.

13

Odp: Sipma Z-230

Sławek może chcesz się pozbyć tej prasy?

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

14

Odp: Sipma Z-230

obok mnie jest zaa około 3.5 tys chyba albo 4 nie pamietam dobrze  ponoc na chodzie

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

15

Odp: Sipma Z-230

Szczerze mówiąc potrzebuję prasę rolującą na ok 400 rolek rocznie i cena 4000-5000 jest dla mnie mocno zadowalająca. W zeszłym roku robiłem swoją prasą kostkującą usługę kolesiowi, który posiada Z-230, ale nie chciał wyjawić dlaczego tak się stało. Miałem okazje wiele razy obserwować Z-230 w pracy. Moje zastrzeżenie budził tylko ten ala balot co wypadał z tej prasy, ale jak to mówią: przymknij oko będzie spoko.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

16

Odp: Sipma Z-230

Wszystko ok tylko daleko , szukam w pobliżu może cos znajdę.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

17

Odp: Sipma Z-230

sławek 42 napisał/a:

Mam taką i wcale jej nie chwalę. W tym roku dołożyłem do niej 2000 zł i w końcu musiałem do prasowania wynająć znajomego.

Pamiętam jak byliście u mnie rok temu z Agnieszką to się żaliła, że żeście z Bodziem się przy prasie tydzień piep....yli, a do prasowania musiała korzystać z usług big_smile

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

18

Odp: Sipma Z-230

Kurcze tak ze 2tygodnie wstecz dwie z-230 leżały na złomie. W jednej tylko 2-3pasów brakowało. Czy były na chodzie to nie wiem ale z dwóch by się coś złożyło...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

19 Ostatnio edytowany przez jamir12 (2012-02-21 00:44:41)

Odp: Sipma Z-230

Marek popatrz za RC tą mniejszą, może będzie więcej kosztowac troszkę ale za to nadrobi radością jaka będziesz miał podczas pracy no i pozwijasz wszystko bez problemu nawet zaraz za kombajnem a z częściami nie ma problemu bo w Agromie dostaniesz wszystko. Zapomniałem o Renaulcie a one są już całkiem za bezcen a to to samo co RC i MF tam nie ma co się popsuc bo tak na prawdę nic konkretnego nie ma.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

20

Odp: Sipma Z-230

Panowie kiedys rozmawiałem z gosiem co ma taki wynalazek i mówił że na główny wałek przysprzyspawał ukoscie 4 druty zbrojeniowe 6mm i nie było problemy aby co kolwiek nie szło zwinąc osobiście tego nie widziałem tylko mi opowiadał.