21 Ostatnio edytowany przez yokoslaw (2014-03-12 21:59:41)

Odp: włóka

Wojtas tu masz gotowca http://tablica.pl/oferta/maszyny-rolnic … 1b5a50da9. To oś od serenki?

mdw

22

Odp: włóka

yoko moze i gotowiec ale kosz jego to 2.5 tys plus jazda  .... a  ja jak  ze wszystkim  zmieszcze się w 1000zł .... koszt bron to 420zł  (ze złomu) siłownik ze złomu  50zł   rury  leżały   ośka leżała (z tymi stylowymi kołpakami big_smile)  jedynie co ze sklepu to kupię 2 węże  do hydrauliki bo niestety nie mam   i 2 końcówki   reszta inwencja twórcza ... zadowolenie z  efwktu pracy bezcenne smile to nie to co kupienie gotowca tongue

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

23

Odp: włóka

Wojtas jeżeli zadowolenie będzie nie pełne to można sprzedać za 2.5 tyś i wtedy 1.5 tyś zarobisz a nie wydasz, to w sumie :hmmm: będziesz 3 tyś do przodu big_smile

24

Odp: włóka

ot mądra rada .... ale nie po to robię by to sprzedać .... a wszystko się zaczeło od tego że  w zeszłym tygodniu na złomie znalazłem  brony    które mało co pola widziały ....  nawet oryginał  farba na nich smile)  kupione w cenie 1 sztuki ze sklepu więc sie opłacało big_smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

25

Odp: włóka

Mam brony ciągane 7 polowe, 20  hydraulicznie składane i niestety  patrząc na twoją ramę to mocowanie bron  długo nie pożyje.

26

Odp: włóka

koseś ... pożyjemy zobaczymy  jak to mówią ....    jak będzie to się okaże ....  tylko główkuję jak przyczepić szynę i w którym  miejscu ....

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

27

Odp: włóka

Ja proponuję z tyłu za bronami. W agregacie mam tak, że jeden zestaw łańcuchów ciągnie szynę a drugi służy do podnoszenia szyn. Na razie to prototyp ale działa fajnie.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

28

Odp: włóka

Wojtas tak jak pisze Marek z tyłu zawsze będzie pole ładnie wyrównanie i przerwiesz parowanie wody.

29

Odp: włóka

więc będzie z tyłu .... ale nie prędzej niz w sobotę to będę kończył bo mnie grypa dopadła ....

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

30

Odp: włóka

a coś takiego?
http://tablica.pl/oferta/bronowloka-wlo … 4Dv3z.html

31 Ostatnio edytowany przez zorak (2014-03-13 20:02:09)

Odp: włóka

jak czasem przeglądam farmweb.cz to właśnie Czesi tego ciągają mnóstwo, a pole równe jak na stole i zero bryły.

gg 5118068

32

Odp: włóka

http://tablica.pl/oferta/wloka-uprawowa … 25b46a1a60
Coś takiego znalazłem na necie, ciekawe jak to robotę robi.

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci

33

Odp: włóka

Jak by to miało 5 m szerokości i zamiast środkowego dwuteownika wstawić brony takie jak te z linku miśka i maszyna idealna.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

34

Odp: włóka

Ja gdy podczepiam ciężkie brony, to w domu od razu epidemia, a to ból głowy, a to ból brzucha, a to palec, itd. itp.
Nie ma że boli, jutro po obiedzie akcja kamienie.

35

Odp: włóka

Ja juz wyzbierałem to co pod kukurydze. Wojtas te mocowania będziesz musiał zmocnić z góry jakąs nakładką.

mdw

36

Odp: włóka

zaciekawiłem sie bronami ciezkimi + włuka. planowałem kiedys kupic agregat mniej więcej taki http://tablica.pl/oferta/agregat-uprawo … 9b0551e5f7 ale na pewno taniej wyjdzie brona cięzka, ile pól pasowałoby do forszaja? czy brona zrobi podobna robote jak taki agregat?

Rolnik z powołania:-)

37

Odp: włóka

MAM taki Rabewerk 4.20  ma co robić  zt 323 ale na polu grządka.

Leszek   dla kolegów'

38

Odp: włóka

Mam taki sam tylko że 5.20 i robotę robi ładną chociaż wiadomo z gliną cudów nie zrobi.

39

Odp: włóka

rozumiem, a jak sie sprawa ma brony cięzkiej, bo brone taniej kupi niz taki agregat ile pól do forszaja zeby wykozystac moc a nie przeciazac? i jaka to robote zrobi. Mi potrzeba cos do mieszania nawozów po orkach zimowych wiosna, bo groszek sieje zawsze ok miesiaca od nastania wiosny i nie mogę zostawic skib po zimie.  i ewentualnie jak bede siał kuku to do uprawy przed siewem

Rolnik z powołania:-)

40

Odp: włóka

do 3,8 wystarcza 80:) na lekkich glebach.ładnie robi