41

Odp: Sprzęt komputerowy

scorpion z tym resetowaniem to kumpel zrobil kiedys taki "program" co właśnie ma takie objawy ale obiecał ze tego nigdzie nie wpusci

Rolnik z powołania:-)

42

Odp: Sprzęt komputerowy

odepnij dysk i zobzc co będzie bez niego.
Jak to samo... to nie wiem jaka masz obudowę moze przy montażu cos z kablami od guzika restart zrobiłeś
JAk nie to to reset biosu
Jak nie bios  to wycieczka do sklepu....

43

Odp: Sprzęt komputerowy

No dysk jest jeden więc nie pojedziemy .. Może zasilacz padł.. A jak restartuje się bios ?

44

Odp: Sprzęt komputerowy

daje 90% że poszły ramy, ale same z siebie nie poszły. Zazwyczaj ramy się kopcą bo coś z płytą główną nie tak. Najlepiej jak byś miał pod ręką inny komputerek pobrał z neta program "RAM test", wypalił go na płycie i uruchomił z niej ten twój komputer. robisz pełen test kompa i wychodzi ci dokładnie co poszło (RAMtest weryfikuje pamięć ram i dyski twarde).
Jak mi się komp zaczął wyłączać to niestety jedne ramy się sfajczyły a po tygodniu drugie. Z racji że komp już stary był to praktycznie wszystkie flaki poszły na wymiankę....
Ten 10% daje na to że procesor chłodzenia nie ma i  w momencie gdy przekroczy temperaturę maxymalną komputer się resetuje...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

45

Odp: Sprzęt komputerowy

Ram lub grafika (po 50%) Dwa razy tak miałem pierwszym razem grafika nie miała odpowiedniego chłodzenia przegrzała sie i do wyrzucenia już była sad w moim drugim przypadku ram wystarczyło przełożyć w inny slot i służy mi do dziś. Zacznij od przeszukania zasobów części znajomych i podmieniaj po kolei smile

46

Odp: Sprzęt komputerowy

Wyciągnij (na minutkę) baterie od biosu na płycie głównej - bardzo często powoduje resety kompa. Jeśli nadal robi restarty sprawdź w biosie temperatury aby wyeliminować przegrzania. Jeśli wszystkie temp ok to sprawdź ramy. Nie wiem ile masz kości ramu ale jeśli 2 na wyciągaj na przemian. Jeśli nadal reset to sprawdź kondensatorki na płycie czy nie są napuchnięte lub wylane bo to też bardzo częsta przyczyna resetów - chyba najczęstsza. Daj znać co jest ok a co wygląda podejrzanie.

gg 5118068

47

Odp: Sprzęt komputerowy

ale odepnij dysk on do tych wszystkich operacji nie jest potrzebny, a wszystko zaczęło się od niego.

48

Odp: Sprzęt komputerowy

czytam i nic nie rozumiem ,to chyba dobrze trafiłem podpowie mi ktoś jak zdjęcia załączać bo nie trybie. próbowałem i bez skutku

49

Odp: Sprzęt komputerowy

Posłuchaj Krzyśka i najpierw odepnij ten dysk, może on być powodem awarii. Na płycie głównej masz takie baryłki metalowe, to są kondensatory o których wspominał Zorak, zobacz czy nie są na górze spuchnięte, powinny mieć kształt idealnego walca. Może też być widać koło nich na płycie głównej ślady jak by cieczy z żółtym nalotem, jeśli tak jest to znaczy że kondensator wylał i uszkodził płytę główną.

50

Odp: Sprzęt komputerowy

chłopaki ale jak on odepnie dysk to komputer skończy rozruch na wyborze boota.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

51 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2012-12-21 11:42:23)

Odp: Sprzęt komputerowy

ale jesli komp przestanie się restartować bedzię mógł sprawdzić co słychać u wójka biosa
A z tego co pisze to widzi czarny obraz
Generalnie odepnij wszystko co zbędne jak masz np kartę radiową, masz wrażliwe ucho i masz wpiętą kartę muzyczna za 800zł tez ją odepnij, cd-rom i dyskietkę,
Jak ci nie ruszy a masz zintegrowaną grafikę to po płycie chyba że masz uszkodzenia w obudowie czyli kabelki z zasilaczem. Odepnij zasilanie od płyty głównej i miernik i sprawdź co w kabelkach. Może być tak że płyta powoduje restarty. Być może na płycie przy gnieździe masz podane napięcia jakie powinny być we wtyczce jeśli nie, to masz to w instrukcji od płyty.
Generalnie jak stwierdzisz że dupa. to polecam markowe kompy z allegro dell, ibm
biorą mało prądu np 100w zamiast 400

52 Ostatnio edytowany przez Scorpion (2012-12-21 17:25:48)

Odp: Sprzęt komputerowy

Ok ok ale co da się zrobić z dyskiem ? o niego się martwię bo jest kupiony nowy a reszta to starocie.. i zaczął się wyłączać zanim uszkodziłem dysk,
postaram się posprawdzać w niedługim czasie..

53

Odp: Sprzęt komputerowy

fajnie ze mi ktoś podpowiedział jak zdięcie załączyć  dobra może gdzie indziej zapytam pozdro

54

Odp: Sprzęt komputerowy

RENAULT24 napisał/a:

fajnie ze mi ktoś podpowiedział jak zdięcie załączyć  dobra może gdzie indziej zapytam pozdro

Wujek no to sprawdź  w wątku pod tytułem: "Jak umieszczać foto na forum" w dziale FAQ

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

55

Odp: Sprzęt komputerowy

Scorpion pęknięty kawałek PCV  to pikuś można powiedzieć że gwarancji już nie masz, ale dyskowi raczej nic nie jest ale jak Ty to zrobiłeś?????

56

Odp: Sprzęt komputerowy

RENAULT24 napisał(a):

fajnie ze mi ktoś podpowiedział jak zdięcie załączyć  dobra może gdzie indziej zapytam pozdro
Wujek no to sprawdź  w wątku pod tytułem: "Jak umieszczać foto na forum" w dziale FAQ
FORD TRANSIT najszybszy traktor we wsi
E-512, ZT-325, K-454, B-010/2, B-231, B-503 
Tylko o sprawach, które nas zupełnie nie interesują, możemy wydać bezstronną opinię, co niewątpliwie jest dowodem, że opinia bezstronna jest zawsze bezwartościowa.                         no dziękuję już sprawdzam

57

Odp: Sprzęt komputerowy

Ma moze ktos do sprzedania laptoka za smieszne pieniazki? Aby net dzialal i sie nie cial zbytnio smile bardzo male fundusze na to mam..

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

58

Odp: Sprzęt komputerowy

Karol323 napisał/a:

Ma moze ktos do sprzedania laptoka za smieszne pieniazki? Aby net dzialal i sie nie cial zbytnio smile bardzo male fundusze na to mam..

Nowego tableta można kupić za nie duże pieniądze.

59

Odp: Sprzęt komputerowy

Koledzy , wiecie  jak podłączyć  lumię 520 za pomocą  kabla  do  kompa  tak aby pliki  zegrać ?  Całe  dzisiejsze popołudnie siedzę i przekopuje internet i nic . Wyskakuje komunikat że  brak oprogramowania i wyłącz tryb przesyłania plików .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

60

Odp: Sprzęt komputerowy

Myślę że musisz mieć jakiś program min: Windows Phone czy coś nie wiem tak dokładnie ale według mnie to te nowe telefony są tak popieszone że lepiej nie mówić. Ja to szukam telefonu z microsd to nie mam problemu ze zgraniem później plików wink Może ktoś chce telefon mam 3 do opylenia smile http://olx.pl/oferta/sprzedam-CID99-ID7dsX7.html  http://olx.pl/oferta/sprzedam-samsung-g … 7dtbB.html http://olx.pl/oferta/sprzedam-htc-cha-c … 7dt5D.html

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)