281

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

Było ciepło, są miejsca gdzie była gęsta to rośnie w najlepsze. Pszenica rzadka a to rośnie.

282

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

Ja 2 lata temu przewiozłem się na Foxtrocie, a miałem porównanie , bo w ten sam dzień pryskałem Pumą i Foxtrotem. Dlatego nie chcę słyszeć o innych chińskich generykach.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

283

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

W piątek byłem po troszkę chemii i od słowa do słowa dowiedziałem się że od przyszłego roku  będzie niedostępny GRODYL. Wszystko co dobre zakazują sad dla przypomnienia 5-7g grodylu i po przytulii praktycznie w każdej fazie rozwojowej zbóż - za parę zł.

gg 5118068

284

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

to trzeba kupic zapasy

Rolnik z powołania:-)

285

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

MAREKPE napisał/a:

Ja 2 lata temu przewiozłem się na Foxtrocie, a miałem porównanie , bo w ten sam dzień pryskałem Pumą i Foxtrotem. Dlatego nie chcę słyszeć o innych chińskich generykach.

Ja robiłem Fenoxinnem w zeszłym roku bo Pumy nie mieli w dwóch miejscach. Złego słowa nie powiem . Zadzialało

Siły na zamiary zmierz....

286

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

Mieszał ktoś biathlon 4d z feniksem 069ew?
Chciałbym jęczmień jary prysnąć i nie wiem czy nie jechać osobno,z tego co wiem to biathlon ma niby szeroki zakres mieszalności.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

287

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

mi powychodziły samosiewy gryki w pszenicy. co z tym zrobić jak pszenica ma liść flagowy?

Rolnik z powołania:-)

288 Ostatnio edytowany przez mpopis (2019-05-21 10:07:35)

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

forszaj303 marek napisał/a:

Mieszał ktoś biathlon 4d z feniksem 069ew?
Chciałbym jęczmień jary prysnąć i nie wiem czy nie jechać osobno,z tego co wiem to biathlon ma niby szeroki zakres mieszalności.

pumy i generyków najlepiej z niczym nie mieszać

a na grykę to 10g granstaru lub starane

289

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

tylko czy nie zaszkodzi pszenicy i czy z fugni mugłbym domieszać?

Rolnik z powołania:-)

290 Ostatnio edytowany przez zorak (2019-05-21 12:11:32)

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

w jęczmieniu jarym i pszenicy jarej z powodzeniem robiłem puma + chwastox turbo. Zwalczone praktycznie wszystko co trzeba począwszy od miotły, owsa głuchego poprzez większość dwuliściennych. Taka mieszanina jest nawet na etykiecie.

gg 5118068

291

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

ja od 2 lat stosuje w jęczmieniu axial komplet pack i jestem na tak

Rolnik z powołania:-)

292

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

A u mnie znów trafia się ostrożeń i miejscami chaber w pszenicy. Liść flagowy już ma.

293

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

Na jęczmień jary wziąłem mustang forte, cena dobra, skuteczność bdb, pumę daję osobno.

294

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

Moja pszenica klosi się . Apyros  przepuścić miotłe  co mnie dziwi...

Siły na zamiary zmierz....

295 Ostatnio edytowany przez forszaj303 marek (2019-05-21 18:04:05)

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

Dzięki za info.w takim razie zrobie osobno..
Piotrek a pryskałeś z chwastoxem,granstarem,czy bez dodatków,bo z chwastoxem powinien lepiej brać.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

296

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

Pawel21990 napisał/a:

A u mnie znów trafia się ostrożeń i miejscami chaber w pszenicy. Liść flagowy już ma.

Mam koło 3ha pszenicy ozimej co była bardzo późno siana. miałem pryskać axialem razem z ozima jednak przez pogodę wszystko rośnie i nie wiem kiedy to będzie. Później może pszenicę uszkodzić? U siebie kiedys widziałem po poprawkach późnych na chwasty, że były czarne kłosy może to przez herbicydy?

297

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

forszaj303 marek napisał/a:

Dzięki za info.w takim razie zrobie osobno..
Piotrek a pryskałeś z chwastoxem,granstarem,czy bez dodatków,bo z chwastoxem powinien lepiej brać.

Helm Tribi i Starane

Siły na zamiary zmierz....

298

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

Grzegorz89 napisał/a:
Pawel21990 napisał/a:

A u mnie znów trafia się ostrożeń i miejscami chaber w pszenicy. Liść flagowy już ma.

Mam koło 3ha pszenicy ozimej co była bardzo późno siana. miałem pryskać axialem razem z ozima jednak przez pogodę wszystko rośnie i nie wiem kiedy to będzie. Później może pszenicę uszkodzić? U siebie kiedys widziałem po poprawkach późnych na chwasty, że były czarne kłosy może to przez herbicydy?

Czerń to całkiem inny i z ekonomicznego punktu widzenia, nieistotny temat. Na spóźnione zabiegi axial to słaby wybór, bo miotłę przepuści. Ja wsio Lancetem poleciałem i jest ok.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

299

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

w późno sianych pszenicach to miotły nie ma praktycznie, a większość to jara. Lancet o dziwo po przepuszczał u mnie w zeszłym roku  axial nie.

300

Odp: Miotła+dwuliścienne na wiosne

Byłem dziś na jednym polu i wyłazi przytula w pszenicy. Zostało mi zamiennika starane, i myślałem jeszcze poprawić. Wiem, że Ktoś na forum poprawiał, ale nie mogę znaleźć.