Temat: Gorczyca na ziarno.

Czy ktoś z ws uprawia gorczyce na ziarno? Interesuje mnie wszelkie  sugestie na ten temat,mam zamiar zasiać 2 ha ,gleba 3ai4b,stanowisko po zbożu.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

2

Odp: Gorczyca na ziarno.

Ja tylko kiedyś młóciłem gorczyce u sąsiada  jeszcze vistulą z morgi może mu ze 3 worki uleciały

3

Odp: Gorczyca na ziarno.

Mogę się spytać kumpla o szczegóły, bo za chwilę będę się z nim widział, ale zarobić jakieś pieniądze na tym ciężko, jak w gryce - raz na 7 lat.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

4

Odp: Gorczyca na ziarno.

bawię się po 1-1,5ha co roku na poplony mój największy plon to zbiornik od bizona z ha a w zeszłym roku z 600kg/ha. jak możesz kupić po 2zł lub taniej nie warto siać po za tym nie ma upo do tej uprawy.

5

Odp: Gorczyca na ziarno.

Siałem przez trzy lata ją łatwa w uprawie ale plonu to mi się nie udało dużego osiągnąć najwięcej to tonę z ha na 4 klasie, najdroższy z zabiegów to środek na chwasty.

6

Odp: Gorczyca na ziarno.

Więc poważnie się zastanów czy jednak chcesz to siać.

7

Odp: Gorczyca na ziarno.

Ja siałem gorczyce (2-3kg)+wyka(100-120kg) jedyny z tego pożytek to dobre stanowisko.Wyka była do centrali nasiennej jak była po 2zł to się trochę opłacało jak spadła na 1,20 zł to szkoda gadać a teraz nie wiem po ile płacą.

8

Odp: Gorczyca na ziarno.

Gorczyca jest dobra na poplon i chyba aby w tym celu ją warto zasiać aby mieć własne nasiona i dla stanowiska jakie pozostawia po sobie.

9

Odp: Gorczyca na ziarno.

stanowisko to za ciekawe nie pozostawia mało resztek pożniwnych

10

Odp: Gorczyca na ziarno.

Że jak, słucham? Piękne stanowiska, a jak się orze - pyłek. Tylko stanowisko pod uprawę na nasiona musi być starannie odchwaszczone i posiewnie dobrze poprawić jest herbicydem doglebowym. Przedsiewnie chłopaki stosują nawóz typu saletrosan, lub saletrę. Potem warto jeszcze pogłównie trochę sypnąć. Co ciekawe, w okresie kwitnienia nie należy pryskać jej na słodyszka, choć zleci się go do oporu, ale słodyszek ją zapyla i paradoksalnie zwiększa plon. Bardzo ważne aby prysnąć na sklejenie łuszczyn bo bardzo łatwo się osypuje i można stracić nawet do 90% plonu w kilka dni spóźnienia lub jakąś wichurę itp. Tyle się na szybko dowiedziałem

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

11

Odp: Gorczyca na ziarno.

Z tym obsypywaniem to się nie zgodzę bo rzepak leci dużo szybciej a może to zależy od odmiany ale tu akurat to plus dla gorczycy .

12

Odp: Gorczyca na ziarno.

Tylko jeszcze jedno. Dojrzewanie na pędzie głównym i na pędach bocznych są oddalone w czasie i dlatego należy wybrać optymalny termin zbioru na ziarno, aby jak najwięcej zebrać najwartościowszego ziarna.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

13

Odp: Gorczyca na ziarno.

rzepak szybciej się osypie niż gorczyca. nigdy nie randapowałem zawsze wystarczy poczekać i się zbierze a po randapie można kupić tanio ale kiełkowanie tragedia

14

Odp: Gorczyca na ziarno.

Dobre stanowisko zostawia wyka nie gorczyca.

15

Odp: Gorczyca na ziarno.

Chyba jednak się zastanowię ,dzięki za rady ale zapraszam do dalszej dyskusji.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

16

Odp: Gorczyca na ziarno.

mi gorczyca udała się z takim skutkiem że dostała broną po głowie i pługiem po nogach  smile nic nie wyszło, ale za to poplon w pas urósł. I pszenica sypnęła jak trzeba..

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

17

Odp: Gorczyca na ziarno.

Panowie czym bezpiecznie prysnąć owsik w mieszance  gorczyca facelia kończyna - mieszanka dla pszczół

18

Odp: Gorczyca na ziarno.

tomek1974 napisał/a:

Dobre stanowisko zostawia wyka nie gorczyca.

włassnie

19

Odp: Gorczyca na ziarno.

gorczyca ma głęboko sięgający system kożeniowy wiec na pewno siega po składniki głębiej i jak przyorasz słomę to masz lepsze stanowisko a wyka to tak jak inne strączkowe, zawsze zostawiaja dobre stanowisko

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

20

Odp: Gorczyca na ziarno.

Czym pryskacie na chwasty gorczycę?