21

Odp: Gorczyca na ziarno.

moja gorczyca porosla na 1.2m posiana na poplon i teraz jak ja zniwelowac zeby zaorac na zime potraktoraw ja najpierw gruberem i zas plug czy od razu plug(tylko ze zostal mi tylko UG4 skiby)

22 Ostatnio edytowany przez PawełS.64 (2012-10-21 18:19:34)

Odp: Gorczyca na ziarno.

Kiedyś orałem taką gorczycę.Musisz osłonić filter  i chłodnicę i zamontować dość ciężką szynę lub belkę miedzy kołami i ciągnąć ją przed pługiem która będzie ugniatać rosnącą roślinę w kierunku jazdy,dobrze jest gdy pług zabiera szerokość traktora.,ale to gdy orzesz obrotówką.

23

Odp: Gorczyca na ziarno.

ja miałem kawałek na próbę 0.5 ha posianej gorczycy ...  w  paru kawałkach była wyższa niż maska w MTZ  masakra ....   założyłem łyżkę do tura i  pług z tyłu ... łyżką gniotłem   przed sobą w pług orał .. ale wysuszona ziemia   pod nią że masakra

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

24

Odp: Gorczyca na ziarno.

mozesz tez poczekac do przymrozkow troche przymarznie to ona sama sie polozy i zrobi krucha i wtedy orac

Fortschritt zt 423 a razy 2

25

Odp: Gorczyca na ziarno.

a czy wtedyy bedzie miala swoje wartosci?

26

Odp: Gorczyca na ziarno.

Kiedyś jak jeszcze oraliśmy c330 i c355 to też była ponad maskę i pług ramą sam ją pochylił i wszystko ładnie przykryło. Bez żadnego podwieszania itp

27

Odp: Gorczyca na ziarno.

Najlepiej będzie talerzówką

28

Odp: Gorczyca na ziarno.

Gorczysa jeszcze nie jest taka zła do przyorania. Ja tego roku miałem zasiana gryke po groszku. Groszek spulchnil ziemie gryka jeszcze bardziej. Bylo sucho i pulchno. gryka wysokości ponad 1,5m nie dała sie przyorac nawek jak połozyłem ja bronami w kierunku orania. Musiałem pożyczyc talerzówka i potem orac.
gorczyce spróbuj bez kombinacji jak nie da rady to wtedy talerzówka

Rolnik z powołania:-)

29

Odp: Gorczyca na ziarno.

a jakbym wzial orkana pozyczyl i rozrzucic po polu tez tak mozna?

30

Odp: Gorczyca na ziarno.

Jak chcesz sie bawic to talerzówka lepsza, ale dzis u kolegi orałem gorczyce, była wyzsza niz maska w 303 i ładnie sie to orało plug chyba tylko raz sie zapchał

Rolnik z powołania:-)

31

Odp: Gorczyca na ziarno.

w tym roku po tym jak wymarzla cala pszenica i rzepak zasialem 8ha gorczycy. plon 1 tona z hektara a moglo byc lepiej ( wina kawalka po rzepaku gdzie gorczycy prawie nie bylo ). srodki podobne jak na rzepak jary Butisan i na słodyszka dursban ( w tym roku wystarczyło raz opryskac ) cena za czystą ok 2,6 zl/kg, stanowisko dobre, orało się pięknie, glina sypała sie ladnie. dla swietego spokoju dosuszalem roundupem, łuszczyna na pewno nie obsypuje sie tak łatwo jak w rzepaku, wg mnie kosi sie troszke gorzej niz rzepak bo jest jakas bardziej gumowa i potrafila owinac sie na wale.

32

Odp: Gorczyca na ziarno.

Odświeżę trochę temat ...  zastanawiam sie nad posianiem  gryki lub gorczycy ....  gorczyce w zeszłym roku kosiłem gościowi  i mówił że sprzedał ją po 4 zł za kg  tylko że miał kontraktacje  czy to idzie sprzedać  na wolnym rynku ?   za jednym razem a nie po parę kilo ?

jak z gryką ?  pewnie MArek będzie sie orientował o kogo chodzi ale tam w jego okolicach jest jeden co skupuje ? tylko jak się na tym wyjdzie ? czy się opłaca ... ziemia  na której bym to siał jest 3 kl

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

33

Odp: Gorczyca na ziarno.

Dostał taką cenę bo rzepak tani. Jak rzepak był w cenie to sprzedałem po 2zł do handlarza. Miałem naprawdę ładną i czystą. Płodozmian super, dużo resztek jak przy rzepaku. Trzeba pilnować od robala, bo słodyszek nie tyle ją zje co gąsiennice. Ja sieję już tylko jak mi nasion na poplony brakuje, bo szczerze to miałem na prawdę ładną a plon nie przekroczył 1.5t. Co robiłem źle,nie wiem, nie znam się zarobiony jestem smile.

34

Odp: Gorczyca na ziarno.

Wojtas na 3 gryka wywali się , szkoda zamachu lepiej gorczyce wrzuć .

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

35

Odp: Gorczyca na ziarno.

W grudniu woziłem kolesiowi grykę do ALTa. Jakież było moje zdziwienie gdy okazało się, że firmę przejęła firma Profit-Stal z Wałbrzycha i prowadzi regularny skup z terminem płatności 0 dni przelewem. Cena ok 1200. Podobnie sąsiad z PHU Grykos tylko jakiś termin pisze, chyba 14 dni. Generalnie w tym roku gryka średnio sypała lub słabo 400-600 kg/ha Gryka wymaga lekkich przewiewnych gleb, ja takich nie mam to się za ten temat nie biorę.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

36

Odp: Gorczyca na ziarno.

Gryka to tylko na V klasę i w tedy można liczyć na 1-1,5t.
Gorczyca u nas chodziła po żniwach po 2,5zł

37

Odp: Gorczyca na ziarno.

pawelg napisał/a:

Wojtas na 3 gryka wywali się , szkoda zamachu lepiej gorczyce wrzuć .

ja gryke na ziarno sieje w niewielkich ilosciach, bo potrzebuje ja tylko na poplony po groszku zielonym. Gryke sieje na 3 kl i mi nie lezy bo azotu juz pod nia nie daje plony to maksymalnie 1-1,3t/ha

Rolnik z powołania:-)

38

Odp: Gorczyca na ziarno.

Panowie kupiłem na targu trochę gorczycy, i mam pytanie ile siejecie na hektar? Zawsze siałem  w granicach 10kg na hektar, i tyle kupiłem, żeby te 10wyszło i nie zabrakło. Gość mnie wyśmiał, że to dużo za mało i że jak biorą od niego to sieją 25kg? Mi to się wydaje za dużo. Miałem wcześniej parę razy, ale najlepiej sypała nieco ponad tonę. Może faktycznie gęściej zasiać?

39

Odp: Gorczyca na ziarno.

nic to nie da 25kg to się sieje na poplon a na ziarno ja siałem 8-9kg poznaniakiem co druga rurka i spokojnie z azotem jak dałem ok 90kgN to poszła w masę a ziarna nie było.

40

Odp: Gorczyca na ziarno.

I ile Ci sypała? Ja myślę nie dawać więcej jak 80kg N. Posieję też nie więcej jak 10kg, bo na poplon daję ok15 i jest gęsto.