61

Odp: Gorczyca na ziarno.

ja nie pryskam niczym. Chyba że liczyć rundup na pszenicę i to powschodziło od jesieni a było trochę tego. Potem pójdzie galera jak będzie potrzeba.

62

Odp: Gorczyca na ziarno.

gorczyca jak da 1,5T to można powiedzieć że się udała smile

63

Odp: Gorczyca na ziarno.

Sąsiad co roku sieje ok 3 hektarów i plon w granicach 1-1.5 tony. Wszystko sprzedaje na poplony i chętni zawsze się znajdą

64

Odp: Gorczyca na ziarno.

jeśli ktoś potrzebuje mam do sprzedania 450 kg gorczycy. po dwa złote kilo.

65

Odp: Gorczyca na ziarno.

dobra posiałem na dziko 2 ha gorczycy   i co teraz czymś pryskać na chwasty ?? czy jak ? zostawić i patrzeć co będzie ?

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

66

Odp: Gorczyca na ziarno.

Marku na 100kg był bym chętny , jeszcze w kwietniu będę leciał na olsztyn to bym zajechał

67

Odp: Gorczyca na ziarno.

mnie tez czeka siew ile dawaliscie gorczycy na ha ?

68

Odp: Gorczyca na ziarno.

160 szt/m2

69

Odp: Gorczyca na ziarno.

jak parę lat temu uprawiałem na ziarno to siałem do 10kg /ha, jak już skiełkowała to prysnąć galerą albo nawigatorem na dwuliścienne a na jedno byle jakim graminicydem. Koseś zajeżdżaj worki czekają, a tak  poza tym to czy już wybrałeś na jaki  rozrzutnik składasz papiery. Zastanawiam się nad apollo 16 lub pronar 262/1.

70

Odp: Gorczyca na ziarno.

Apollo odpada raczej  ,kolega ma nowego tytana bodajże u już mu dwa razy skrzynię od napędu rozerwało ...... więc oby i w tym tak nie było . Skłaniam się ku pronarowi bo też mi się podoba jednak chętnie bym go przetestował tak jak testowałem pichona ale tak jak i w przypadku apollo nie przekonują mnie duże koła ........

71

Odp: Gorczyca na ziarno.

rozstaw jaki w rzedach ? na sianie tej gorczycy dzis uprawilem dopiero po wschodach pryskac?

72

Odp: Gorczyca na ziarno.

jeśli galera lub nawigator to tylko jak osiągnie odpowiednią fazę. Siałem normalnie jak zboża, tj 12,5cm ( taki siewnik), teraz bym posiał 17cm ( taki siewnik).

73

Odp: Gorczyca na ziarno.

Wymieniłeś siewnik?

74

Odp: Gorczyca na ziarno.

wtedy miałem Fionę a teraz Spirita

75

Odp: Gorczyca na ziarno.

Aha, Marku powiedz jak kierowało się 16 jak miałeś 4m na przodzie agregat? Bardzo rządziło traktorem? Mam na oku siewnik 6m i chciałem zwężyć do 5m, i myślałem o czymś na przód.

76

Odp: Gorczyca na ziarno.

na polu nie było problemów, delikatne łuki skręcał, mocne zakręty przedni do góry i heja

77

Odp: Gorczyca na ziarno.

Aha, dzięki. Ciekawe jak mi wyjdzie, ale dam znać.

78

Odp: Gorczyca na ziarno.

Niby gorczycę białą powinno się siać co 25cm. Ja posiałem tak jeden zamkniety 2 otwarte.  rozstaw co 12 cm

79

Odp: Gorczyca na ziarno.

Takie kiedys byly zalecenia ze wzgl3du na łatwiejsza walk3 mechaniczna w chwastami.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

80 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2016-04-22 11:07:25)

Odp: Gorczyca na ziarno.

Do chwastów to 40cm....
Ja czytałem tak:
Mamy 3 gorczycę biała, sarepska, czarna
My zazwyczaj siejemy białą która ma nie wiele wspólnego z dwiema pozostałymi.
Nawet jakiś uczony pisał że biała jest bliżej spokrewniona z rzepakiem niż pozostałymi gorczycami. Gorczyca biała w przeciwieństwie do pozostałych gorczyc jeśli ma co jeść i ma miejsce to ładnie się rozgałęzia jak rzepak i właśnie tą sieje się 20 -25cm.
Głębokość siewu 2,5-3 cm a sarepska i czarna 1-2cm
A i w poście powyżej się machnąłem gęstość siewu dla białej to 100-150szt