141

Odp: Gorczyca na ziarno.

Napisałem około. Gorczyca to roślina jak rzepak jary czy rzodkiew oleista, nie rozgałęzia siętak mocno, dlatego u mnie wychodziły lepiej gęstsze. Czasami jednak jak była zbyt gęsta rosła na 2m i też się nie rozgałęziła. Ciężka roślina, dlatego jej nie sieję.. A po jakiej cenie masz zbyt?

142

Odp: Gorczyca na ziarno.

Dziś pewne 3zł

143

Odp: Gorczyca na ziarno.

2 dni od targi do tebukonazolu wystarczy?
A propos targi 1 godz od oprysku w dawce 0,6l ha ( owsik) wystarczy na wchłonięcie?
Mniej więcej tyle minęło od oprysku ostatniego kawałka do takiego deszczyku co kurz spłukał...

144 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2018-06-17 13:42:10)

Odp: Gorczyca na ziarno.

Gorczyca kończy kwitnienie. Kwalifikator był zakwalifikował "maksymalny plon".  Teraz wszystko zależy od pogody.  Trochę się o nią martwiłem  że dostała za mało azotu ale chyba dałem optymalnie bo 60-70kg MIejscami ma ponad 2m ale zazwyczaj w granicach 150-180
https://images81.fotosik.pl/1097/26cfbd35b23674bamed.jpg

https://images83.fotosik.pl/1095/be4dfecc473f54b8med.jpg

https://images83.fotosik.pl/1095/02cb523d400638a8med.jpg

145

Odp: Gorczyca na ziarno.

U mnie rzodkiewka dostała też tylko 70kg azotu i wystarczy. Krzysiek gorczyca wygląda bombowo, ciekawi mnie jaki będzie plon.

146 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2018-06-17 19:37:37)

Odp: Gorczyca na ziarno.

Mam tego trochę na różnych ziemiach no może nie na piachu sam jestem ciekaw.
Najgorzej wygląda a kawałku  średniej gliny gdzie miał być rzepak. Zaorałem pod rzepak ale nie zasiałem bo pogoda nie dała. Wiosną przebronowałem potem poszedł AUŚ. Wbrew zasadą lepiej było to ruszyć głębiej niż te 5 cm. Ta "rzepakowa" styka się z głęboką wiosenną uprawą  i  tu jest o niebo lepsza. Zobaczymy co będzie. Oglądałem plantacje rzepaku jarego to porażka. około 50- 70cm 1 pęd zająca z 10 m widać....

147 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2018-08-01 10:30:28)

Odp: Gorczyca na ziarno.

Najsłabszy kawałek oczyszczony i przeważony. 1100kg/ha x 3,3 bo tak dziś puszczam. Wychodzi całkiem fajnie w porównaniu do całej reszty upraw.
Jak temperatury spadną będę chciał wysiać poletka doświadczalne by potestować regulację tebukonazolem. Wiem że działa ale chyba za późno dałem.

148

Odp: Gorczyca na ziarno.

Kusisz gorczycą

Siły na zamiary zmierz....

149 Ostatnio edytowany przez Laszek (2018-08-01 12:32:36)

Odp: Gorczyca na ziarno.

Jakieś 15 lat temu albo i więcej kupiliśmy gorczyce w Scholastykowie na poplon. Pokrywka była zrobiona plugiem podorywkowym za tym szedł piast z gorczycą i brony. Wyrosło to jak las. Trochę nasion jak zostało to zasialiśmy wiosną na siew ale już siewnikiem. Było tego 2.5 ha to dało koło 5 ton a na polu po zasianiu nie było praktycznie nic robione. Jakieś pieniądze za to były ale w kolejnych latach już się zbytnio nie udawało i jak była robiona ochrona i nawożenie. Jak nie ma to rośnie

E 516 na części
Telefon 695 076 269

150

Odp: Gorczyca na ziarno.

To dobra cena Krzysiek, tylko sprzedawanie tym detalem jest niekiedy wkurzające. Rafał taki plon aż nie do uwierzenia, bo zawsze kiedy miałem to wyglądała ładnie, ale już tak nie sypała.

151

Odp: Gorczyca na ziarno.

Tata siał zawsze z 20-30 arów i tez z tego zbierał może 150kg...KRZYSIEK a powiedz mi jaką ta Twoja gorczyca ma wilgotność po zbiorze ?

Siły na zamiary zmierz....

152

Odp: Gorczyca na ziarno.

Wiadomo jak się to dokładnie wyczyściło to było mniej ale wtedy tan właśnie jeden raz plon był kosmos

E 516 na części
Telefon 695 076 269

153

Odp: Gorczyca na ziarno.

Wilgotność w okolicy 9.
Detal nie jest u mnie taki zły chłopy biorą po 200-1500kg. A co zostanie jest zakontraktowane przyjadą zabiorą za 3 dni kasa...

154

Odp: Gorczyca na ziarno.

Kosisz to ze stołem ?

Siły na zamiary zmierz....

155

Odp: Gorczyca na ziarno.

Nie ma takiej potrzeby znikome ilości się osypują. To co się osypie to w sam raz na poplon.
Ale czasami kosa boczna by się przydała.

156

Odp: Gorczyca na ziarno.

Nie wiem czy już gdzieś pisałem średnia wyszła 1300kg.  Czyli w tym roku gorczyca okazała się najbardziej dochodowa przynajmniej u mnie.  Taki plon biorąc pod uwagę że pogoda dała się jej we znaki i sporo strąków obcięła jestem z niej bardzo zadowolony. Na przyszły rok znów planuje 1/3 ornych pod gorczycę. Dziś rozpocząłem eksperyment. Chcę zrobić parę testów z tebukonazolem. W tym roku prysnąłem w stadium zwartego pąka. Chcę przyspieszyć ten zabieg.  Samosiewy dostały dziś salmagu i wody ze stawu niech śmigają.

157

Odp: Gorczyca na ziarno.

PAnowie bije się z myślami. Azot daję w jednej dawce w tym roku myślę dać około 70kg. Mam dylemat RSM32 czy RSM+S ceny 1030 - 935.  Gorczyca lubi siarkę  dostała już po ponad 150kg siarczanu magnezu. Zastanawiam się co lepsze siarka z rsm czy z siarczanu?

158

Odp: Gorczyca na ziarno.

Udało się wykosić  gorczycę  po jęczmieniu ozimym .   i co ciekawe gorczyca siana była we wrześniu ,,,,,   plon około 900kg z ha  gdyby była  np skoszona na pokos  i nie było by tyle strat w zielonych stronkach to  by było ponad tonę  ,,

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

159

Odp: Gorczyca na ziarno.

Szok.
A wilgotność?

160

Odp: Gorczyca na ziarno.

wilgotność  w granicach  18-so 22 % ale suszarnia zrobiła swoje

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile