321

Odp: Owies

Jak mocznik to tylko od razu.

322

Odp: Owies

a fungicydy stosujecie w owsie?

http://www.fotoload.pl/123aa36/0da6cca167e5001fc0cd2b03b436c34116164_min.jpg

323

Odp: Owies

z azotem w owsie zaszalałem w tym roku tak że słomy w pip a ziarno lekkie jak puch. Poszło około 190 czystego N. NA tyle nierówno dojrzewał że około 60% ziarna zostało na polu sad

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

324

Odp: Owies

Chyba Cie ***....;)

325

Odp: Owies

Stary rozsiewacz sypał garściami, a nowy łopatą. I noe szło go za dobrze wyczuć....

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

326

Odp: Owies

a kto wam ten owies kupuje ??  bo u nas nikt się o to nie pyta

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

327

Odp: Owies

W mojej okolicy głównie gęsiarze ,ale w tym roku zaczął skupywać też  Cedrob a oni produkują pasze głównie dla drobiu.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

328

Odp: Owies

Dla koni i bydła. A nawet świniarze się pytają.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

329

Odp: Owies

Dla macior idealny, ma sporo tłuszczu no i jako dodatek objętościowy. Sypnął mi w tym roku 5 t/ha na V-VI klasie, mimo suszy. No dobra, warunki miał. Jesienią na poplon (owies+facelia) poszedł obornik, najpierw wymieszane gruberem na gęsiostopie, na zimę gruberem do bezorkowej. Wiosną zostało mi obornika, to jeszcze raz tak 20t/ha, przed obornikiem na ziemie rzucone było 160 kg mocznika i wymieszane tylko gęsiostopą. Pogłównie tylko "pryszczydłem" wink siarczan magnezu i odżywka.

330

Odp: Owies

owies chcą wtedy jak nie sieję!!! a jak mam to oddaj za darmo łupę j... jak wam tak daje to fest !!!  na 5 t z ha to transport nie odpocznie pod kombajnem, dla mnie te wydajności na      poziomie 5 t - 7t  z ha   to  szok ale jak macie ?

Leszek   dla kolegów'

331 Ostatnio edytowany przez androl (2016-12-09 19:30:44)

Odp: Owies

Sarast u Ciebie to przecież winorośl, u nas niestety owies wink https://nawozy.eu/wiedza/poradnik-nawozenia/owies.html
aha jedną zimę w roku rekordowych plonów paliłem nim w piecu, jak wielu tamtej zimy.

332

Odp: Owies

winorośl  wraca po dekadzie nieobecności , taki mamy klimat ,ale wina kwaśne jak ocet !!  a co do owsa siałem go latami po 40 ha i dupy nie urywał choć się starałem i mu dawałem ale 5 ton to nawet w snach nie miałem ,   ale nie mówię że nie możliwe . pozd.

Leszek   dla kolegów'

333

Odp: Owies

Robiłem test. Owies mój słabej jakości na rozpalaniu 10kilo ciągnie do 60st 200l wody w 40min i na podtrzymaniucna tej temp jeszcze przez 1'30godz kazdy kolejny zasyp 10kg wystarcza na podtrzymanie 50-60st naokoło 4godz. W ciągu dnia gdzie temperatura na dworzu około 0st  40kg owsa daje ciepło dla całej rodziny. Dom niepcieplony, stare budownictwo.
Teraz czas na test na ekogroszku 20-22MJ. Zobaczymy co taniej wyjdzie..

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

334

Odp: Owies

Ostatnie 4-5 lat cena owsa to 80% pszenicy, przynajmniej u nas.
Wystarczy policzyć ....

335

Odp: Owies

U mnie ze zbytem nie ma problemu biorą, ale słyszałem ze dobre kontrakty popisali do holendrów i cena była dobra my mioelismy po 490 zł a gość dawał w zniwa po 550 tylko wszystko pózno to iie on brał ,koło mnie facio szuka i daje po 590 na dzien wczorajszy

336

Odp: Owies

płacą dobrze za zboża których mało na rynku żyto, owies, i pszenicę 14.5% białka.

Leszek   dla kolegów'

337

Odp: Owies

Jak bym miał 51% szansy, że ceny przetrwają to uprawa pszenicy skurczyłaby się u mnie o 90%

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

338

Odp: Owies

zdrowe podejście....

339

Odp: Owies

Panowie wczoraj w skrzynce znalazłem  nowy numer TAP i jest artykuł o owsie 8 ton z hektara jeszcze nie czytałem. Tylko zaraz przypomniała mi się wypowiedz mpopis o wydajności.

340

Odp: Owies

czytałem.8ton owszem ale nikt z nas chyba nie sieje owsa na 2-3klasie ziemi.
PS.jakaś nowa odmiana kukurydzy ze Smolic nazywa sie POPIS-marek wiesz coś o tym??:-)