361

Odp: Owies

gniady na wierzchu https://naforum.zapodaj.net/thumbs/e2a38a3a29ac.jpg

362

Odp: Owies

Szybko wylazł. Kiedy siałeś ?
JA w tym roku nie mam ara bo owsik przeszkadza a czuję że jak pogoda dopisze to będzie jedna z bardziej dochodowych upraw. Pilnuj go! Sypnij drugą dawkę azotu za tydzień.

363

Odp: Owies

siałem 17marca.nawozenie chyba zakonczone obornik+250kg mocznika na ha

364

Odp: Owies

U mnie wygląda podobnie siany 20 marca, ogólnie w poprzednich latach nie widzialem dużo owsa w okolicy

365

Odp: Owies

Mój siany 15 marca mam zamiar potraktować biathlonem jak tylko będzie trochę slonka , sialem  w tym samym czasie co browar i będzie się już krzewil. Pod korzeń dostał 75 kg N i ultra 8 250 kg

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

366

Odp: Owies

u nas właśnie w tym roku dośc sporo owsa widziałem w okolicy zasianego

mdw

367

Odp: Owies

https://www.youtube.com/watch?v=E2vr2YeJ9qI
Czułem, że zawsze tak nie będzie, bo przez ostatnie dwa sezony owies u mnie w statystykach bił inne uprawy na łeb na szyję do 1750 zysku netto z ha ale https://www.youtube.com/watch?v=LBmUBMnuU2k

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

368

Odp: Owies

U Tracza ponoć ktoś pod Niemca kontraktowal owies i groszek na sucho.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

369

Odp: Owies

Opryskałem na próbę owies z wyką chwastoksem extra i powiem że chwasty przy dawce 1.5l poskręcane już na drugi dzień. Tylko wykę niestety też pokręciło. Zastanawiam się co dalej z nią i czy tylko ją przypali czy całkiem zginie.. reszty na razie nie pryskam.

370

Odp: Owies

Jednak tak jak gadałem, trudny to temat.

371 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2017-05-15 15:26:57)

Odp: Owies

Chyba żeby zrobić jeszcze jedną próbę w dawce 1l? Całkiem mało i chwastów pewnie sporo przepuści.. Nie chcę kupować basagramu, bo niewiele z owsa zostanie jak się podliczy..
A czy stosował ktoś CCC w zbożach z domieszką, wyki lub innych strączkowych?? Chodzi mi o to czy nie wpływa źle na strączki?

372 Ostatnio edytowany przez Stachu (2017-05-15 16:11:06)

Odp: Owies

Ja mam sprawdzoną metodę na proso. Jak prysnę we wczesnej fazie wzrostu padnie i już. Dawka 1,2l-1,5l na ha ale w fazie wzrostu jak ma minimum 15cm i nic się nie dzieje. Ważne jest żeby nie za wcześnie. W tamtym roku czekałem i czekałem aż złapie 15 cm, zielsko zaczęło przerastać proso. Dawka 1,5l chwastoxu extra nie turbo i czyściuchno a proso jak złoto. Może tak spróbuj.

373

Odp: Owies

Ile dajecie regulatorów na owies. Przesiałem owsem rzepak, i czarny jest jak chmura.  Owies jest w kolano, dałem po półtorej litra ccc i nie wiem czy nie będzie za mało. Jakby nie było opadów to pewnie by starczyło, ale nie chcę zbierać z ziemi...

374

Odp: Owies

Ccc w owsie nie działa.  Ja dawałem 0.4 cuadro , nic lepszego nie wymyślisz,  możesz próbować etefonem teraz ale skutki nie są mi znane.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

375

Odp: Owies

Akurat ccc miałem w domu. Dlaczego nie działa, skoro ma rejestrację?

376

Odp: Owies

Jego działanie jest znikome.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

377

Odp: Owies

Ja w owsie dawałem etefon w chwili kiedy 80% się wysypało.
Szwagier wali CCC i ma dość niski. Al eszczegółow nie znam. W tej chwili na pewno jest za późno na CCC. Wszystkie inne jak najbardziej .

378

Odp: Owies

Ja owies siałem p[óźniej i jest koło 3-4kolanka te największe. A etefon w jakich dawkach dajesz?

379

Odp: Owies

0,6- 0,7

380

Odp: Owies

Ja pierdzielę, przez to święto i weekend nie zdążyłem dopryskać owsa. Przyszły upały, coś mu odwaliło, zaczął pękać i wiechy ma na wierzchu. Pojedyncze sztuki oczywiście.  Stanie się coś jak opryskam taki świeżo wykłoszony owies chwastoksem?