21

Odp: Owies

A co powiecie o bezłuskowym?

22

Odp: Owies

Na pewno słabiej plonuje, ale jest lepszy na paszę, bo nie ma zbędnej łuski.

23

Odp: Owies

Owies posiany, zostało tylko do dosiania 3 ha, ale wpierw muszę w tygodniu obornik dać. Ciekaw jestem jaka będzie różnica w plonie, bo część owsa jest na oborniku danym jesienią i przeoranym, a te 3 ha będzie na oborniku danym teraz i ziemia wymieszana kultywatorem. Bez nawozu z obawy przed zbyt bujnym wzrostem. Zasilany będzie tylko odżywkami dolistnie.

gg 5118068

24

Odp: Owies

zorak szybki jesteś, ja dziś zaorałem pod owies, najpierw poszła polifoska, a sianie to dopiero w środę.

25

Odp: Owies

Ja na piachu posiałem w piątek.  A na lepszej ziemi, może uda się w czwartek.

26

Odp: Owies

A ma ktoś z Dolnego Śląska owies do sprzedania, tak około 2 tony smile ?

27

Odp: Owies

scoda szybko bo ziemia wysycha, dziś bronowałem zimową orkę i wyobraźcie sobie że się kurzyło.
x2x jutro jak przyjdę z roboty to sprawdzę ile jeszcze mam zapasu owsa i jeśli starczy mi dla bydła to mogę Cię poratować - dam znać.

gg 5118068

28

Odp: Owies

Ja też coś mam, jak by co to można się złozyc big_smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

29

Odp: Owies

U was ziemia wysycha a u mnie nie chce... wczoraj kumpel wpadł 80-tką to go forszajem ratowałem i o mało co sam się nie utopiłem wink

30

Odp: Owies

A ja dopiero RSM na pszenżyto dziś lałem na pierwszej poszło nie źle na drugiej wtopa i aż strach się na pozostałe wybierać bo są jeszcze wilgotniejsze ,a łąki to jak gąbka mokre ,więc o siewie to to może za tydzień będzie można pomyśleć .

31

Odp: Owies

Ja wczoraj i dzisiaj mam posiane okolo 4 ha owsa.  Ja mam owies do sprzedania, ale za daleko dla ciebie. Wczoraj tak 323 się utopiłem, że usiadl na moście z tylu i na przednim moście z przodu. Najpierw 60 + zt300 nic nie dało, potem mf 155km i zt300 i dalej nic, w końcu nie było wyjścia, odkopaliśmy koła i przednią oś i jakoś wyrwany. W dziurze po tylnym kole woda się pojawiła, nie wspomnę już o tym, że wyrwali mi przedni zaczep w traktorze ;/

32

Odp: Owies

Kurcze dzisiaj owies po 100zł ,jęczmień 150zł ,pszenica 200zł i nie ma gdzie kupić tylko na zapisy i po znajomości.

33

Odp: Owies

Ja właśnie dziś kupiłem na zapisy owies kwalifikowany po 225, a pszenicę po 240...w centrali nasiennej...

A zostało mi do sprzedania jeszcze ok. 1-1,2t owsa ze zbiorów z zeszłego roku...

Odp: Owies

Ojciec wczoraj był w Środzie po trawy i koniczyny to zboża nie ma, owies to podobno nie do kupienia, mają "rzucić" w przyszłym tygodniu trochę jeczmienia ale ci co bliżej mają to pewnie kupią zanim worki zładują z samochodu do magazynu...

35

Odp: Owies

Mój staruszek dziś był u nas w centrali po jęczmień to w ciągu godziny rozeszło się 5 ton jęczmienia ludzie dzwonili nawet z kujawsko-pomorskiego o zboża do siewu

36

Odp: Owies

Na Dolnym Śląsku magazyny wyczyszczone  jare zboża  można kupić tylko u rolników  100- 150 zł

37

Odp: Owies

eeeee, kupiłem dzisiaj tone owsa za 650:)
pod Wrocławiem:)

38

Odp: Owies

sprzedałem jęczmień do siewu wyczyszczony  900 zł za tone.  jeszcze trochę mam

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

39

Odp: Owies

U mnie 99% powiatu do przesiania,wczoraj już się wydało że nic nie odbije bez wyjątków czy to pszenica,pszenżyto czy rzepak.Na kwalifikat w centralach nie ma szans,po rolnikach można jeszcze kupić jęczmień jary ale pszenicy jarej ani śladu jest paru spryciarzy co kupują pszenice głównie w lubelskim i na śląsku i sprzedają  po min. 2 tys.

40

Odp: Owies

Jak miałem jarkę na sprzedaż, to cwaniakowali ci co im cokolwiek przezimowało, że to czy tamto. Wczoraj odwiane śmieci poszły po 1100 bez targu. Panowie nauczcie się pokory, bo nie wiadomo co kogo spotka.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia