381

Odp: Owies

Cos ty robil do tej pory.chwastox -nie granstaropodobne byl by bezpieczniejszy

382

Odp: Owies

A zostawiłem na sam koniec i jakoś tak wyszło. ogólnie byłem mocno zarobiony, a owies poszedł jak szalony i tak zleciało.

383

Odp: Owies

Też kiedyś pryskałem taki niewydarzony owies rumian miał z pół metra. Poszła pełna dawka granstaropodobnego...

384 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2018-06-05 22:37:24)

Odp: Owies

A kłosił się czy kwitł? Pojechałem opryskałem niecałe połowę i wróciłem bo widziałem że pierwsze wystrzały już kwitną. Jeden się krzewi drugi kwitnie.. Ogólnie to żałuję, że w ogóle pojechałem...
A no i czy zaszkodziło mu?

385

Odp: Owies

Raczej nic mu nie było

386

Odp: Owies

30 lat temu gdy mój opryskiwacz był jedynym w wiosce i był dla mnie znaczącym źródłem dochodów. Pryskałem jednemu kłoszącą się pszenicę, chwasty były równe z nią. Nie pamiętam jakim środkiem, ponoć zadziałał i pszenicy nie zaszkodził.

387

Odp: Owies

CCC w owsie tylko między 32 a 34 bbch inaczej dupa.
u nie bez skracania ma 25cm i kłos wychodzi na co 3

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

388

Odp: Owies

U sąsiadów podobnie...
Ale cze masz taki mały? Przecież wody miałeś dostatek bo co nie spojrzę na radar to u Ciebie pada...

389

Odp: Owies

No... Na radarze pewnie tak. Od początku maja do dziś 20l/m

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

390

Odp: Owies

Z tego wychodzi ze pada tylko w miastach ; )

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

391

Odp: Owies

Mam taki mały problem , zaplanowałem 1.5 hektara V i VI klasy pod owies. Nie zdążyłem przed zakazem nawieźć tam obornika no i zostało jeszcze nie zaorane. Teraz jak będzie lepiej ? zaorać to teraz i wiosną dać gnojowicę czy może jednak wybrać gorszą opcje tzn wczesną wiosną obornik i orka wiosenna?

392

Odp: Owies

Zrób teraz gruberem na głęboko, a na wiosnę na to gnój i wymieszać uprawić i zasiać. Ja tak zrobiłem w tym roku i owies kozacki.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

393 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2018-12-03 11:43:02)

Odp: Owies

Hmm Wiem na głowę upadłem
A jakby tak zasiać owies i za siewnikiem przelecieć gnojarą?
Wiem że powinien być przykryty bo unia każe,  ale dla mnie to niezrozumiałe bo co? bo śmierdzi? Bo azot paruje?
Po pierwszym deszczu kupa popłynie a słoma będzie chronić przed nadmiernym parowaniem.
Jak krowa na łące nasra to gdzie najładniejsza trawa?

I nie orz tego szkoda czasu

394

Odp: Owies

Jeśli radzicie bezorkowo to może wiosną zamiast obornika dać gnojowicę? zmieszać gruberem i za parę dni nawozy uprawa agregatem i siew ?

395

Odp: Owies

A ile tej gnojowice planujesz dać? Na twoim miejscu bym woził gnój jeszcze teraz na jesieni. Zastrzeli Cię ktoś za to? Kawałek ode mnie u gościa przy samej szosie rozwalali gnoj i pech chciał ze jechali z arimr na kontrolę do następnej wioski. Zatrzymali się, pogadali i tyle. Właściciel powiedział że talerzowke jest już w drodze na pole i tyle

E 516 na części
Telefon 695 076 269

396

Odp: Owies

Z tym wywożeniem obornika w zimę bywa różnie u nas policjant mówił że dostali zgłoszenie i nie wiedzieli czy to w ogóle ich kompetencje szukali w necie jaki paragraf na to jest.  Baba która zgłaszała zapowiedziała że poczeka na miejscu i nagra ich interwencje. Chcąc nie chcąc pojechali i rolnik dostał 500. Z kolei większy rolnik w okolicy miał jeszcze gorzej ale ten woził gnojowicę w styczniu na zmarznięte i zostawił nieprzyorane na tydzień. Za sam ten smród należało mu się.

Ja bym zaorał na zimę na wiosnę rozwiózł obornik i agregatem wymieszał. Chyba że obornik zbyt słomiasty albo rozrzutnika nie uciągniesz po prawnym.

397 Ostatnio edytowany przez Massey (2018-12-03 15:52:46)

Odp: Owies

Forszaj rozrzutnik spokojnie by uciągnął wink. Jeżeli chodzi o kontrolerów to zależy czy trafi się na człowieka czy na mende. Jak miałem kontrolę z weterynarii to jeden sprawdził kolczyki , dokumentacje i wsio a inny szukał na siłę żeby się do czegoś dowalić , jak już nie miał do czego to wąchał i wkładał paluchy w kubki udojowe od dojarek big_smile , tylko czekałem kiedy krowom pod ogonem znacznie  wąchać...

398

Odp: Owies

a ręce wolno mu było tak pchać?

399

Odp: Owies

Ja na Twoim miejscu bym wywiozl teraz. Mnie też to czeka ale na razie podłogę w rozrzutniku wymieniam . Na wiosnę im mniej uprawek tym lepiej.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

400

Odp: Owies

To Wy macie gorzej pod tym względem. Ja nie słyszałem żeby w mojej okolicy ktoś na kogoś skarżył, czy żeby były jakieś kontrole opryskiwaczy. Nikt nie czepia się wożenia obornika czy gnojowicy w czasie zakazanym, późnego przyorania.

There is no soul, no soul could ever make me it's own...