41

Odp: Owies

Kto potrzebuje trochę owsika, to zapraszam nie będę pazerny, po tysiaku sprzedam.

42

Odp: Owies

To w mojej okolicy ceny są jeszcze normalne. Pszenica 100zł/q, jęczmień i pszenżyto 90zł owies 35zl za 45 kg. Ja tak sprzedaję swoje zbiory, niestety juz sie kończą...

Rolnik z powołania:-)

43

Odp: Owies

Eeeeeeeeeeeee ktoś wcześniej pisał że owies po tys i więcej, ale za 45 to nie sprzedam. Z resztą będzie chętny, będzie cena.

44

Odp: Owies

Jeśli o owsie to zapytam , na jesień stosowałem pod pszenżyto środek EXPERT MET i w instrukcji stosowania pisze - w przypadku wcześniejszej uprawy ( wymarznięcie ) można siać na wiosnę - jęczmień , pszenżyto , pszenice i tu pytanie czy ktoś siał np. owies  czy mieszankę owsa z jęczmieniem  , mam do posiania kilka hektarów które wymarzły a na ryzyko już mnie nie stać ...

45

Odp: Owies

na opakowani jest nr tel do  trzeba zadzwonic i sie spytac jesli na opakowaiu nie ma wzmianki o owsie

46

Odp: Owies

Podzwoniłem - pomyśleli , podzwonili , ogólnie wychodzi na to że można - czas pokaże , na przyszły rok myślę się zabezpieczyć i posiać 0,5 ha pszenżyta na siewne , czasami jak znalazł .

47

Odp: Owies

Ja z pszenżyta rezygnuje z powodu częstego wymarzania... udawało się kiedyś gdy były lekkie zimy a tera z szlak je trafia przez kilka lat z rzędu.

48

Odp: Owies

Dokładnie , po ostatniej zimie mam już dość  z drugiej strony nie jest to w cale tania uprawa chociaż doskonała pasza i co zrobić cofnąć się w rozwoju i wrócić do uprawy żyta czy owsa ?

49

Odp: Owies

Ja tak właśnie od tego roku robię tylko zwykłe żyto, owies i kukurydza na kiszonkę nic więcej nie sieje.

50

Odp: Owies

To jest jakiś pomysł , za pszenżyto wejdę z mieszanką - owies + jęczmień zawsze to mniej plewy i lepsza pasza .

Odp: Owies

Czytałem w blatinie artykuł to niby nowe odmiany żyta mają o wiele mniej substancji antyżywieniowych niż stare. Nawet robili doświadczenie to niby tuczniki na takim życie lepiej rosły niż na jęczmieniu.

52

Odp: Owies

z ta ruznicą ze to juz nie to ztyo co to stare bo wymagania gebowe juz sa znacznie większe tak samo jak z mieszancami na piasku nie posiejesz bo nic ne zboerzesz
zyto i owies to zoza na słabe ziemie i jak sie zbierze tone jest dobrze  a jak wiecej to kleska urodzaju

53

Odp: Owies

U mnie średnio piąta klasa , w założeniach mam 3 - 3,5 tony , co do tych nowych odmian to prawda a miało być lepiej .

54

Odp: Owies

Dziś u nas na targu owies do siewu 80-85 zł, inne zboża po 100-105.

55 Ostatnio edytowany przez artureekk (2012-03-27 14:58:48)

Odp: Owies

andrzej612b napisał/a:

U mnie średnio piąta klasa , w założeniach mam 3 - 3,5 tony , co do tych nowych odmian to prawda a miało być lepiej .

ale z nawozeniem ma sie rozumiec bo ta 1 t to bez nawozenia
:wow:

56

Odp: Owies

Nic innego nie wymyślisz - jak nie wymarznie , nie wyschnie to na dołach wymoknie a mówią górka dołu nie nad goni , dzisiaj chciałem na wymarznięte pszenżyto  rozlać dodatkowo gnojówkę , wejść z agregatem i siew pszenżyta jarego ale dam spokój u mnie dzisiaj wieje jak za cara Mikołaja w czterdziestym piątym .

57

Odp: Owies

Tak , wieje że na polach pojawiły się burze piaskowe neutral Ale to nie przeszkadza w rozsiewaniu   nawozów ,
przynajmniej niektórym big_smile

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

58

Odp: Owies

No sąsiad przesadził z uprawą i gleba z jego pola jest na moim życie. nie zaszkodzi mu?

59

Odp: Owies

Krzysiek napisał/a:

No sąsiad przesadził z uprawą i gleba z jego pola jest na moim życie. nie zaszkodzi mu?

jesli dał jkis nawóz sypki to ci zasilił zyto he he he

60

Odp: Owies

panowie temat o  owsie!!!!!!!!!!  więc ??  moze inny  temacik .  np  wiosenne uprawy ?  albo bedzie szybciej  ten temat zmienic ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile