121

Odp: Owies

Jak dla mnie zasiałeś go tydzień za późno....    Nie martw się!!! Będzie ok!
Ja powtarzam takie "mrozy " moga wystapić w kwietniu baaaa a nawet w maju ....

122

Odp: Owies

Dzięki pocieszyłeś mnie bo w mojej okolicy nikt nic nie robi!

123

Odp: Owies

Stachu to jest efekt zalogowania się na FF, jeszcze trochę to pług sprzedasz i zaczniesz RSM stosować smile

124

Odp: Owies

ja sieje po 25 tak do 5 kwietnia sie przejechałem jednego roku z jęczmieniem bo owies mi nie zmarzł dopiero w maju dostał w dupe na pewno musi być wilgotna ziemia bo jak sucha to tez nic nie wzejdzie

125

Odp: Owies

Mój owies jeszcze w workach...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

126

Odp: Owies

Ja to zawsze 1-wszy z wszystkim! Azoty pierwszy, obornik pierwszy i siewy 1wszy. W tamtyn roku owies i jęczmień po 15 marca wsiałem i nic nie zmarzło. Rolnictwo to jest LOTTO!

127

Odp: Owies

W tym roku będę pryskał owsy chwastoxem. Powiedzcie mi co do niego dodać? Chodzi mi o odżywkę i azot. Jakie ilości na ha, żeby nie spalić a żeby poprawić jego i tak dobry stan?

128

Odp: Owies

?????

129

Odp: Owies

mam nie zbyt dobre doświadczenia z opryskiem owsa mocznikiem i odżywkami  zawsze coś nie tak ??? palę go ! sieję na piachach i nie trafiam z pogodą i pewno dla tego , polifoska  oprysk i azot w 2 dawkach i ma to mu wystarczyć,

Leszek   dla kolegów'

130 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2015-05-08 09:10:40)

Odp: Owies

Nic nie dodawaj...
Poleć na chwasty a po kilku dniach poleć odżywką. Ja daję 5% mocznika 5% siarczanu i mikro tj nutrimix 1-2 kg na 200l . Na poczatku przyszłego tygodnia planuje mu to podać...
Wcześniej dostał już  drugą dawkę N łącznie 110 kg  pod korzeń 400kg amofoski i 200kg gadeIV

131

Odp: Owies

Kolega mnie podgaduje bo zawsze daję chwastox + ekolist + mocznik wiaderko na opryskiwacz symbolicznie.

132

Odp: Owies

ja opryskałem chwastoxem trio no i lipa, mój owies ma ciągle problemy z chwastami...

133

Odp: Owies

W piątek poszła zupa 10 kg mocznika 8 kg siarczanu magnezu 1,5 l insolu 1,5 l / ha chwastoks trio, chwasty pokręcone, owies szaleje.

134

Odp: Owies

w owsie i mieszance stosuje GOLD 450 EC , wg mnie dużo lepszy od chwastoxu.

gg 5118068

135

Odp: Owies

Zorak masz rację! Co roku jednak się nie da i trzeba zmieniać ale GOLD jest Ok!

136

Odp: Owies

sekator jeszcze lepszy

137

Odp: Owies

ten ręczny szczególnie smile

138

Odp: Owies

Do mieszanki jęczmień + pszenica dodawałem jeszcze 0,3 l aloksyperu.

139

Odp: Owies

Skracał ktoś owies? Jeszcze jest czas pogoda to znak zapytania.....
Kiedy najlepiej to zrobić i czym. Generalnie nigdy mi się nie wywalił ale bywało że się połamał. Gdzieś 20-30 cm od ziemi bądź wyżej pod wiechą.  Puki co ładnie się zapowiada więc trzeba się przygotować...

140

Odp: Owies

tylko i wyłącznie moddus

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38