141

Odp: Owies

Mój też pewnie będzie wymagał skrócenia, tu piszą o ccc http://www.topagrar.pl/articles/top-upr … cac-owies/

142

Odp: Owies

A kiedy? tak jak u innych na pierwsze kolanko?

143

Odp: Owies

sekatorem to żart 
mustang jest naprawdę dobry

144

Odp: Owies

Ja jutro pryszczę owsy zupą. Chwastox+ ekolist+ mocznik.

145

Odp: Owies

Chłopaki mam chęć pryskać jutro pierwszy raz wodą ze stawu, która jest czysta i cieplejsza a na dodatek cieplejsza co wy na to? Sitko w opryskiwaczu wystarczy czy jeszcze rajstope Żony założyć? Ps jak rozebrać ten duży filtr w opryskiwaczu?

146

Odp: Owies

?

147 Ostatnio edytowany przez Laszek (2015-05-14 21:30:02)

Odp: Owies

U nas brat tylko tankuje opryskiwacz ze stawu, przede wszystkim szybciej niż z kranu a za hydrant to gonią. Pompa zwykła marketówka co do brudnej wody około 1500 wat, wąż koniecznie z usztywnieniem spiralnym żeby się nie załąmywał- jak pamiętam 50mm. Pompa w stawie jest zanurzona w sicie wlewowym od opryskiwacza a to sito jest wsadzone w dętkę od żuka żeby sobie pływało po powierzchni i brało ciepłą wodę z wierzchu. Opryskiwacz 2000 l napełniony w 10 min
Ps Stachu- jak co to edytuj posta a nie pstrykaj jednego pod drugim...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

148

Odp: Owies

Boję się tylko, że nie jest taka klarowna ale robiłem test to powinno być ok. Chodzi o czas bo z kranu to porażka!

149

Odp: Owies

Ja  mam pompę od hydroforu 1500W ( gardena czy coś tam takiego)  wąż calowy i nic więcej nie trzeba. I taki patent jak laszek opisuje sito od opryskiwacza i na wężu ssawnym . Zanim odmierzę środki mam pełno..... ładne sitko i zawór zwrotny. I widzę że większy syf jest zazwyczaj w nie płynnych środkach ochrony bo jak mam wszystko w płynie to idzie pięknie...

150

Odp: Owies

Ja od trzech lat stosuję wodę z rowu. Żadnych złych objawów...

151

Odp: Owies

rudemenes napisał/a:

Ja od trzech lat stosuję wodę z rowu. Żadnych złych objawów...

To jeszcze masz gratis NPK i mikro :dance:

152

Odp: Owies

A jaka oszczędność na rachunku za wodę.... i czasu...  Motopompa zwróciła się w pierwszy rok.

153

Odp: Owies

no to dzisiaj czyszczę owies z chwaściorów, litr golda + 5 g glinu.

154

Odp: Owies

owies po rzepaku??po co ten glin??

155

Odp: Owies

Przyznaję że pierwszy raz słyszę że owies pryska się glinem.Owies jest pokrewny z miotłą zbożową to glin go nie walnie?

156

Odp: Owies

Nie przy tej dawce. Ojciec czasami też tak robił. Może go przyhamuje może nie... trzeba by zrobić test pasek prysnąć pasek nie .....
Ja chyba będę musiał poprawić.  Jakoś mi mało wyszło środka ( jakiś gęstszy chwastox ) i tam gdzie  były większe chwasty słabo je bierze...

157

Odp: Owies

http://www.dupont.pl/content/dam/assets … ykieta.pdf
tu jest nawet w etykiecie 7g/ha, a tak na poważnie glin bardzo ładnie czyści jare z dwuliściennych.

158

Odp: Owies

No i fajnie opryskiwacz 600l w dwie minuty i robota idzie! Dzisiaj 12 opryskiwaczy pojechało. Wkór.... się bo przy szóstym zaczęło siąpić ale pojechałem teraz to oprysk działa! Pełna kultura na polu. Wszystkie chwasty kłaniają się jak plebanowi na małej parafi!

159

Odp: Owies

Znalazłem bardzo bardzo starą butelkę modusa.....  i tam pisze owies 0,4l  bbch 31-35

160

Odp: Owies

Jak skrócisz owies to miło cię zaskoczy w zbiornika naprawdę warto.