281

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Ogólnie polecam benzynę lub LPG ale z dużym silnikiem. Jednostka nie wysilona, na LPG 100km kosztuje mniej jak 1.9tdi 130KM i odchodzą kosztowne naprawy typu wtryski, pompy, dwumasy

282 Ostatnio edytowany przez Thesyo (2014-11-24 10:10:01)

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Benzyniaki też mają dwumasy mam teraz mondeo mk3 w dieslu siostra ma w benzynie + lpg po otwarciu klapy w benzyniaku sporo więcej czujników i innych pierdół niż w dieslu, też ma co się psuć. Jak odliczysz vat od ropki to i tak wychodzi taniej niż gaziwo i obsługa też jest tańsza.
P.S. najbardziej i tak liczy się stan ogólny auta niż rodzaj paliwa na jakim jeździ.

283

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

no własnie dlatego wybrałem diesla

mdw

284

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Znajomy mechanik mówi że nie chce kopciucha na oczy widzieć . Ciekawe czy dotrzyma słowa ? wink   Wiem jedno te nowe to ani wyglądu ani wytrzymałości . Puki części będą to zostaję w latach 90tych .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

285

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Tak jak piszesz samochody to produkowali do 2000r potem zaczeli robić zabawki. teraz się produkuje by naprawiać.

286

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

E tam p prostu doszli do perfekcji. Nie trzeba wymieniać amortyzatorów, klocków hamulcowych, sprzęgła, pasków rozrządu, naprawiać rozruszników i alternatorów zawieszenia i całej reszty, bo wszystko pada w jednym czasie i wystarczy samochód wymienić. big_smile
Ot czasy nastali big_smile big_smile

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

287

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Czy to jest normalne ? Mam audi 100 C4 2.8 AAH B+G i już nie wiem czemu tak jest że na benzynie jeżdzę to oleju bierze bardzo mało a na gazie jak śmigam to na miesiąc idzie 1l jak nie lepiej oleju.. Jeszcze to zależy od stylu jazdy bo jak bardzo spokojnie to mało a jak trochę energicznie to zaraz patrz oleju nie ma... na budziku ma już 374 tyś km i jakoś silnik ma siłę jak na ten przebieg i lata ale czemu lubi pić olej na gazie i w tak dużych ilościach ??

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

288

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

To jednak silnik rewelacyjny już nie jest ! gaz oczyszcza, benzyna daje trochę nagarów. Jeździło się parę lat na lpg olej przy wymianie był jak nowy.

289

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

374tys nówka nieśmigana. Moim zdaniem to chyba przy takim przebiegu takie zużycie to norma.

290

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

może nówka nie śmigana to to nie jest ale jeszcze spokojnie do jazdy. W tych czasach 10 letnie auto z przebiegiem ponad 300 tyś to żadna nowość i pełno ich jeździ - podejrzane jest gdy 10 letnie auto ma 150 tyś przejechane. Mój 407 1.6HDi z przebiegiem prawie 250 tyś (7 letnie) od wymiany do wymiany co 15 tyś km nie dolewam ani grama, focus benzyna z przebiegiem 270 tyś siorbie 0,5 litra na 5 tyś km, ford KA i clio od wymiany do wymiany ani grama, a jak za młodego miałem civica V generacji to przy jeździe do 4 tyś obrotów nie brała oleju a jak kręciłem po 6-8 tyś to miała zapotrzebowanie 0,5 litra oleju na zbiornik paliwa - norma w tych silnikach.
Karol zero spiny, dolewaj olej w miarę potrzeby i nie zawracaj sobie głowy

gg 5118068

291

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Znajomy w e36 is  jak gaz założył tez zaczęła brać trochę oleju . Widać tak to już jest przy  przyciachanym silniku  . Moja jest tylko na benzynie,  przy odpaleniu czasem puści kopcia . Twoja C4 kopci ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

292

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

U mnie daje dopiero jak dam porządnie po obrotach i może czasami jak zimna i od razu się jedzie wink Kiedy skocze do wuja i sprawdzimy sprężanie na cylindrach smile tak wgl to ciśnienie oleju trzyma dobrze na rozgrzanym na wolnych obrotach 2 ma

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

293

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Co polecacie powyzej 2005r auto? Max kwota to 40tys. Najlepiej diesel badz i moze benzynka. Jakis zeby byl trwaly i nie ssalo kasy z kieszeni... Najlepiej w sedanie badz jakas terenowka nie duza.

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

294

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

No powyzej 2005 to już lubi kase ssać ich elektronika,diagnozowanie itp. Ale szwagier ma passata 2007r z tymi okrągłymi lampami z tyłu i silnikiem 2,0 diesel i nie widziałem by narzekał,naprawde fajny wóz,pali malutko i wgl.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

295

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

kia ceed w dizlu wink

296

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

BMW  E-60   lub  Mitsubishi L200 na pole i paliwka i nasiona dostarczysz za 30 tys masz 2008r.

297

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

No ciekawe propozycje. A czemu sie pytam? Tata ma dosc x-trola... wink  Co do L200 u nas jeden ma i dwa razy plywal w jeziorze, poprostu kat non stop... i jezdzi...  dzis jechali pracownicy jego z przyczepka na tandemie.. pelna drzewa wink

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

298

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Skoda Octavia 1,6benzyna z gazem

299

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Toyota Hilux - będzie pan zadowolony.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

300

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Tez jestem chory na hiluxa, jak dobrze pojdzie to do konca roku cos wciagnę

mdw