101

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

No tak bo   dwa razy drożej  gdyż  do ukręcenia jest 4 pół oski a nie dwie wink   Ale tak to audi spoko .  smile
Poszukaj sobie info na jakiś forach np. tu : http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2165207.html

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

102 Ostatnio edytowany przez yokoslaw (2013-11-12 22:15:56)

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Ogólnie z audi to polecam b3,b4 , a4 b5 i b6. W tej chwili jezdze b5 i sobie chwale.

mdw

103

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Sebastian oski to nie mialbym zamiaru ukrecic heh smile a co do tych audi b3/4 itp o tak dobre sa. nie mowie nie. Ale mam paru znajomych co maja a6 c4 i nawet nakrecone maja po >600tys na silniku 2.5tdi 5 w rzedzie. a tylko drobnostki byly wymieniane juz z takiego przebiegu. mowia ze jak by znalezc w oryginale do 300tys km to brac i cieszyc sie z jazdy. ma sasiad c4 i a4 b5. Mowi tylko ze b5 wygrywa z c4 z powodu quattro a tak korzysc na c4.

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

104

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Ja mam takie tylko bez 4x4, 2.3 benzyna gaz . Świeżo po wymianie silnika, z mojej winy przegrzałem. Powiem Ci jedynie że przepływomierze są słabymi punktami tego auta. Moim zdaniem setki są lepiej zrobione niż 80 i bardziej cierpliwe. Zaczynając od korozji do kierowcy. Części porównując że jakość dzisiejszych jest raczej kiepska, są anie i wygrywa moim zdaniem zawieszeniem jednowachaczowym. Samochód ponadczasowy i wszystko zrobisz sam. Ogólnie mało zakrętów jest u nas żebym przy 100km/h nie zebrał. Trzyma się drogi jak pies.

105

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Stary silnik 2.5TDI pięciogarowy rzędowy jest dobrą konstrukcją, a w porównaniu do 2,5TDI V6 bardzo dobrą

106

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Miałem taki 2,5D w t4 ,ale pamiętajmy że to dobra konstrukcja ale i stara.

mdw

107

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Moze i stara ale bije na glowe V6 2.5. Ostatnio sasiad robil silnik w V6 bo przeskoczyl rozrzad. jak jezdzi v6 to jezdzi ale jak zacznie sypac to ulalaa

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

108

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

A nie miałeś jakieś auta z małym silnikiem kupić big_smile ?

109 Ostatnio edytowany przez Karol323 (2013-11-13 11:12:19)

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Tzn mam Seat ibiza 1.2 smile Dobry samochodzik smile Lecz po przemysleniach mozna cos kupic z wiekszym silnikiem po szkole i miec cos wiekszego i komfortowego smile

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

110

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

W silnikach widlastych jest ten problem, że mało który mechanik chce się go dotknąć, a naprawa jest droga. Wiem coś na ten temat bo mam audi a4 b5 2.8 V6 w gazie. Bardzo denerwującą rzeczą są wieczne wycieki z silnika

111

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

To może warto pomyśleć o zmianie mechaników? Czym różni się taki widlasty silnik od rzędowego? Bardziej skomplikowany rozrząd, więcej elementów. Nie wiem czemu mechanicy omijają te silniki? Dl mnie bardzo dobre silniki może trochę bardziej awaryjne. Trzeba w nich dbać o rozrząd żeby nie potłukło i ma chodzić. Mnie jedynie blokowało to że mogą być smoki na paliwo to kupiłem mniejszy. A skąd masz te wycieki? Ja we wcześniejszym silniku miałem mokrą głowicę a w tym obecnym cały jest suchy. Problem przy 5garowych jest taki że po przegrzaniu głowica się kanceruje jest długa i z tego są problemy. W 4 cylindrowych nie powinno to się dziać.

112

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Brat stryjeczny ma quatro z tym V6 180 km nogę ma ciężką to rzadko w 10l się mieści.

113

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Z drugiej strony kupować auto z dużym silnikiem zakładać gaz i jeszcze skręcić go żeby mało palił to też bez sensu a i jazda nie jest przyjemna. Niekarmione konie zdychają.

114

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Mam A4 2,5TDI automat dwa lata  przejechałem 30tys na dzień dobry wymieniłem wszystkie płyny i oleje w skrzyni też i rozrząd i odpukać na razie zero problemów. Spalanie około 9l na sto.

115

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

9l/100??? co ty przyczepę ze zbożem ciągasz tym do skupu?

116

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Grzegorz89 napisał/a:

A skąd masz te wycieki?

W tych silnikach to standard:
- miska olejowa - mam już wymienione i uszczelnione bo pękła mi miska jak wjechałem w dużą dziure...
- uszczelniacze na wałkach rozrządu
- uszczelki pod pokrywami klawiatur

117

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Dziwne krótsze pokrywy  to nie powinny cieknąć. U mnie na razie suche. Ale miałem 80 1.8 i ojciec teraz ma i nie było z tym problemu. Jak kupiłem wymieniłem na korkową uszczelkę klawiaturą i było ok. A może noga za ciężka big_smile ?

118

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

A ile wg Ciebie ma palić auto o pojemności 2,5 l 150km?

119

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Ostatnio gadałem z sąsiadem co jest mechanikiem co poleciłby za samochód a on mówi że jak na to moje jechanie bez wielkich przebiegów to lepiej jak bym se kupił coś w benzynie bo diesel jednak droższy w naprawach, mówił że podczas ostatnich dwóch tygodni wymienił chyba 8 kół dwumasowych... Z pompami paliwa też problemy, pompowtryski tak samo patrząc na to jakie są paliwa na stacjach...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

120

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

No właśnie często słyszę, że gwarancja na pompę czy wtryskiwacze nie uznana, z powodu kiepskiego paliwa. Tankowane sprzęty paliwem na stacjach renomowanych to jakie mamy to paliwo w końcu tankować? Gdzie kupić dobre? Korki paliwa metalowe rdzewieją szopka jakaś. 5stopni mrozu i załazi filtr smalcem. ech nie o tym wątek. nie ma to jak dobry rower.