1

Temat: wymiana łożysk kosza sprzęgłowego zt323

witam. chciałbym dowiedzieć się jak wymontować łożysko kosza sprzęgła zamontowanego od strony skrzyni biegów.
      po rozebraniu ciągnika i wyjęciu sprzęgła widać tylko łożysko oporowe chodzące po tuleji prowadzącej. domyślam się że trzeba zdjąć łożysko oporowe, ale jak wyciągnąć wałek je trzymające skoro ruch ogranicza rama?
      dalej jak dostać się do śrub trzymające łożysko sprzęgła, a bieżnia owego łożyska pozostała na wyciągniętym koszu sprzęgłowym, jak je zbić i ponownie poprawnie zamontować aby od razu nie zepsuć?
     może jest jakiś super sposub na wymiane łożysk bez niepotrzebnego dodatkowego rozbierania ciągnika?
dziękuje za podpowiedzi

2

Odp: wymiana łożysk kosza sprzęgłowego zt323

Sposoby są trzy rozkręcać,rozkręcać i rozkręcać aż dostaniesz się do niego a  do ściągania łożysk dobry jest ściągacz do łożysk.

3

Odp: wymiana łożysk kosza sprzęgłowego zt323

mam pytanie jak powinny być ustawione Łapki dociskowe ile powiniwn wnosić luz

4

Odp: wymiana łożysk kosza sprzęgłowego zt323

mam pytanie jak powinny być ustawione Łapki dociskowe ile powiniwn wnosić luz

Po pierwsze nie ten wątek a po drugie  dane regulacyjne znajdziesz w watku regulacja sprzęgła

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

5

Odp: wymiana łożysk kosza sprzęgłowego zt323

robert tam za sprzęgłem są da łożyska jest troche roboty trzeba zdjąć pompe icały ten metalowy odlew dopiero wyciągniesz ten jeden wałek na nim są dwa łożyska jedna z bierzni ma zostać na sprzęgle  (tylko kup dobre łożyska ---bo będziesz robił dwa razy---)

6

Odp: wymiana łożysk kosza sprzęgłowego zt323

jestem na etapie kupna tych łożysk gość w sklepie powiedział za nu 1016 480zł netto japońskie
200zł netto czeskie jeszcze można ponoć znaleść DDR około 350zł

7

Odp: wymiana łożysk kosza sprzęgłowego zt323

witam i dziękuje za zainteresowanie. widze że czekają mnie dwie rzeczy.
1. dużo roboty i smaru po łokcie
2. sporo kasy do wydania.
no i teraz dylemat które łożyska są DOBRE, bo z zasady metalu nie jadam.
a stosując prosta zasade że niemiecki traktor to i części powinny być niemieckie.
jednak dziwi mnie że fortschritt tak kiepsko rozwiązał tą wymiane łożysk. przecież można było te łożyska zamocować inaczej, tak żeby wymiana była prostrza, ale w porównaniu do niektórych rozwiązań w polskich maszynach to i tak jest super.
mam jeszcze prośbę może ktoś zna wszystkie oznaczenia tych łożysk i symeringów, było by łatwiej zakupić nowe.
dziękuje

8

Odp: wymiana łożysk kosza sprzęgłowego zt323

W dziale literatura i instrukcje jest katalog. Pobierz sobie go i tam znajdziesz wszystko. Jeśli nie masz uprawnień do działu - patrz na niebieski przesuwający się napis.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

9

Odp: wymiana łożysk kosza sprzęgłowego zt323

Łożysko NU 1016M i żadne inne. Jak zapomnisz o M, to będzie Cię to ponownie słono kosztować... Reszta łożysk i uszczelniaczy standardowa, według katalogu. Kupuj lepsze, ale też i bez przesady. Nie muszą być z tytanu wink

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

10

Odp: wymiana łożysk kosza sprzęgłowego zt323

Witam Panowie. Nie wiem czy w dobrym wątku piszę ale nie chcę zakładać następnego. Więc tak mam prawdo podobnież do wymiany łożysko NU 1016M bo ta tuleja co jest osadzone łożysko oporowe ma luzy góra dół i tak jak by te łożysko siadło i mam takie pytanie czy ktoś to wymieniał bez wyciągania silnika? Bo ja chciał bym go przesunąć do przodu wywalić te sprzęgło gumowe i by już sporo tam miejsca było na wyciągnięcie sprzęgła. Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam smile

11

Odp: wymiana łożysk kosza sprzęgłowego zt323

No tak ale musisz chłodnice ściągnąć i z te pól metra przesunąć

mdw

12

Odp: wymiana łożysk kosza sprzęgłowego zt323

Silnik musisz odkręcić to lepiej go wyciągnij będzie szybciej i wygodniej tym bardziej że sprzęgło waży swoje a odsuwanie i posuwanie zostaw na inną porę dnia.

13

Odp: wymiana łożysk kosza sprzęgłowego zt323

Dzięki chłopaki smile a jak to Scoda19 powiedział te przesuwanie i posuwanie zostawię sobie na inną porę dnia big_smile

14

Odp: wymiana łożysk kosza sprzęgłowego zt323

Witam wymieniłem wczoraj łożysko wyciskowe w 303 na nowe i mam spory problem.Chodzi o to że podczas wysprzęglania iskrzy i dymi się z nowego łożyska wygląda na to że łożysko ociera o tą obudowę z którą jest połączone nie wiem dlaczego? Czy popełniłem błąd przy montażu ???

15

Odp: wymiana łożysk kosza sprzęgłowego zt323

tak.

16

Odp: wymiana łożysk kosza sprzęgłowego zt323

Tak.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

17

Odp: wymiana łożysk kosza sprzęgłowego zt323

Jak zweryfikować uszkodzone łożysko sprzęgła, konkretnie chodzi mi o to nu1016, bo zaczynają mi dochodzić z okolic sprzęgła dźwięki zajechanego łożyska i tak się zastanawiam które mogło by mieć dość, a to nu jest najdroższe i najwięcej jest rozbierania żeby je zmienić...

Umiesz liczyć?...Licz na siebie

18 Ostatnio edytowany przez jano323 (2017-07-17 21:27:36)

Odp: wymiana łożysk kosza sprzęgłowego zt323

wystarczy odkręcić 4 śruby m8 od strony pompy w 303 dostęp bez wyciągania pompy i tuleja łożyska oporowego schodzi, no i dorobić taki ściągacz i łożyska nu 1016 i to drugie idą bez problemu
https://zapodaj.net/ce9418f6d40dd.jpg.html
https://zapodaj.net/58a9442e60a5b.jpg.html

jeszcze dodam że seger między łożyskami powinien być taki bez zaczpów na strzypce nie taki jak na drugim  zdjęciu co było przyczyną tarcia o tuleje zewnętrzną i poleciało łożysko nowe DDR w stalowym koszyku

19

Odp: wymiana łożysk kosza sprzęgłowego zt323

Witam, jano nie bardzo mogę pojąć co przeszkadza ten seger, jestem właśnie po takim zabiegu wymiany łożysk i był taki seger łożysko nu 212 było całe i teraz jak składałem to specjalnie patrzyłem seger nie dosięga do kosza - te uchwyty na szczypce?

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

20

Odp: wymiana łożysk kosza sprzęgłowego zt323

Witam, jano nie bardzo mogę pojąć co przeszkadza ten seger, jestem właśnie po takim zabiegu wymiany łożysk i był taki seger łożysko nu 212 było całe i teraz jak składałem to specjalnie patrzyłem seger nie dosięga do kosza - te uchwyty na szczypce?

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile