1 Ostatnio edytowany przez PawełS.64 (2014-01-29 15:14:21)

Temat: EURO a sprawa CHŁOPSKA

Postanowiłem aktywować wątek o dość szerokiej tematyce.Chciałbym aby przedstawiane w nim były problemy i poglądy o polityce rolnej Unii Europejskiej ,polskiego rządu,związków zawodowych i innych dotyczące zrównania dopłat,modulacji,zazielenienia,wieku emerytalnego,ubezpieczeń społecznych i zdrowotnych,pomocy po klęsce złego przezimowania, akcyzy paliwowej i podatku dochodowego.Mówiąc krótko tego co nam szykują rządzący w najbliższym czasie i jak my mamy zamiar się do tych wyzwań ustosunkować

2

Odp: EURO a sprawa CHŁOPSKA

Powiem wam co myślę o rolnictwie to ślepa ulica narobisz się od świtu do nocy i na co cię stać ano na niewiele i jedyny sposób na to żeby rolnik nie był rolnikiem tylko miał jakieś porządne zajęcie za odpowiednią kasę a gleba przy okazji tak dla hobby i robię wszystko w tym kierunku.

3

Odp: EURO a sprawa CHŁOPSKA

Tak Tomek 74 masz racje  rolnictwo to cięzki kawałek chleba  nie doceniany przez rząd i ZSL  i to jest smutne?Odkąd POLSKA rzadzą tuskomatoły nie bedzie lepiej?- dlatego bo to jest polityka liberalna  -!!! zero interwenionizmu  w rynek rolny?  Gdzie na swiecie  wspomaga sie rolnictwo- gdzie czynia to bogate państwa  - Rynek rolny i przetwórstwo jest  piorytetem każdego  madrego  rządu - ale nie  naszego!!!--- DLACZEGO???

4

Odp: EURO a sprawa CHŁOPSKA

Traktor. S R I coś szykuje?
Z założonymi  rękoma siedzieć nie powinniśmy. Kolejarze zablokują tory my i koledzy z transportu drogi no i euro nie będzie. Ciekawe czy Donaldzio o tym pomyślał?  I co powie gdy się dowie. Cóż generalnie to będzie to ***... szantaż. Nie podoba mi się fakt że w ten sposób będziemy walczyć o swoje, ale cóż do tego zmusza sytuacja. Jeśli planujemy jakieś akcje musimy mieć jakieś postulaty i najlepiej konkretne nie "chleba i pracy "
Mysle że mozna by zacząć od podatku. Niech nam przyślą nowe nakazy z kwotami takimi jak w zeszłym roku. Przyjmijmy że to zrównoważy zimowe straty.
Niech oddadzą dopłaty!!
teraz Wasze propozycje

5

Odp: EURO a sprawa CHŁOPSKA

niech   cena paliwa spadnie ..  te podatki w paliwie nas zjedza ..    płacimy podatek drogowy a drogowcy z braku srodków robią półśrodkami ..  w efekcie mamy co mamy ..  czyli nic ..

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

6

Odp: EURO a sprawa CHŁOPSKA

Powinna być ustalona jakaś cena minimalna {opłacalna } skupu żywca ,zboża, mleka itp.

TEN NIE POPEŁNIA BŁĘDÓW KTO NIC NIE ROBI big_smile

7

Odp: EURO a sprawa CHŁOPSKA

We wtorek urzędasy z gminy spisywali straty w uprawach po zimię .Sołtys powiedzieli że będą chyba kredyty bez procentowe i możliwa zniżka wpodatkach .Mi te kredyty odpowiadają.Warunki są proste ,przejrzyste i łatwe do spłaty.

TEN NIE POPEŁNIA BŁĘDÓW KTO NIC NIE ROBI big_smile

8

Odp: EURO a sprawa CHŁOPSKA

Jeżeli wiesz jakie są warunki kredytu i w jakim banku to pisz.

9

Odp: EURO a sprawa CHŁOPSKA

Krzysiek- Solidarnośc-RI szykuje wspólnie ze Solidarnościa robotniczą-  Wspólnie  głośniej i rażniej- takie czasy???

10

Odp: EURO a sprawa CHŁOPSKA

A ja powiem krótko że to tylko bicie piany przez solidarność bo i tak pójdą na wszystkie ustępstwa !!!

11

Odp: EURO a sprawa CHŁOPSKA

Tu glównie chodzi o wiek emerytalny   co chodzi o sprawę rolnictwa to  rolnicy muszą sami o swoje  walczyć!!!

12

Odp: EURO a sprawa CHŁOPSKA

Jeden procent prowizji od przyznanej sumy kredytu .Spłata w trzech równych rocznych ratach z możliwością przedłużenia do czwartego roku .Śmieszni żyrańci (rodzice ,brat szwagier).Wydatek okolo 20% kredytu na paliwo,nawozy itp.Tak bylo 7 lat temu bralem taki kredyt kleskowy

TEN NIE POPEŁNIA BŁĘDÓW KTO NIC NIE ROBI big_smile

13

Odp: EURO a sprawa CHŁOPSKA

gdyby tylko wywalili z krusu nie rolników, i wprowadzono normalny podatek rolnictwo by odżyło. Ale nikt tego nie zrobi bo to się nie opłaca, ja czuję się oszukany mam tą samą emeryturkę( może na fajki starczy) a płacę więcej. utrzymuję tego co nie jest rolnikiem, ja mam kredyt a on 2 ha pójdzie do pracy na czarnucha (o ile pójdzie-to wariant optymistyczny) ja padnę on przetrwa. to ja ponoszę koszty tej patologii. Podatek ziemski -istna dziesięcina, kumpel który ma firmę krzak prawie nie płaci podatków tak dobrze mataczy ja płacę a już szczególnie gdy zboże jest drogie i go nie ma. Przecież to jakieś chore jest.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

14

Odp: EURO a sprawa CHŁOPSKA

panowie  Każdy walczy o swoje . nikt w tym kraju nie walczy w imieniu  wszystkich ..  solidarnosc solidarnoscią  ale  i tak gówno  zdziałają , jak zawsze...  ta banda cała się tak rozpanoszyła że maja wszystkich za nic ...   kolejarze zarzadzili strajk na euro ..    jeste pewien że jeżeli  ktos obojetnie kto zasiał ziarno  strajku  w mediach   już wszystko by sie potoczyło ..   a że   nic nigdzie nie słychac   to na wiejskiej leją  dalej i robią pod swoje  zamyślenia ...  jak by tylko jedni wyszli na ulice to reszta pójdzie  za nimi .  i  są 2 scenariusze 

1 to taki  że nagle  zaczeli by robic dla ludzi  ( marne szanse)  miliony bezpowrotne  na euro gdzie 22 idiotów za grubą kase biega za piłką  na stadionie   za  miliony  które mogły by  postawic kraj na nogi

2 opcja że wszyscy by ruszyli dupy  walczyc o swoje  , co w efekcje  pewnie sprowadziło by się do tego że  trza by było  obalic rząd i zaczynac wszystko od nowa ...    nie wiadomo co by się z tym wszystkim wiązało ..  ale 

I Tak Warto Spróbowac ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

15

Odp: EURO a sprawa CHŁOPSKA

Ażeby tak zrobic to trzeba rozmawiac   i jak to mówia  albo  rybka  albo  pipka? Strajki i protesty to ostatecznośc- gdy  rozmowy zawiodą ???- a gdy  zawiodą to co pozostaje ????

16

Odp: EURO a sprawa CHŁOPSKA

rozmowy . rozmowy  w tym całym burdelu tylko gadają  zawsze i za każdym razem ...  a jakie efekty ??   widzą wszyscy ..  rozmowy rozmowami ale jak nie pokażesz swojej siły  przy rozmowie to  dalej beda cię traktowac jak śmiecia ...  takie są fakty

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

17

Odp: EURO a sprawa CHŁOPSKA

Wojtas -  za komuny bylo to łatwiej zrobić - a teraz  musisz to zrobic zgodnie  zprawem ? - bo jak nie to  cie tak up ......lą że w sumie nic nie zwojujesz  a w imie prawa  wykończą  cie finasowo  dlatego trzeba zadziałać rozważnie  i wspolnie  w zwiazku bo  związek nie moga ukarac- nie ma odpowiedzialności zbiorowej!!!!  przyklad --wczorajsze  manifestacje  100 ukaranych  mandatami 100 do sądu   kilkanascie  osób w areszcie ? Tak  się  dzieje teraz w dmokracji o która walczyłem  wraz  z innymi!!!!!!! Tylko zorganizowani i silni w naród  mamy szanse coś ugrać  z rządem !!!!!?????

18

Odp: EURO a sprawa CHŁOPSKA

właśnie ale  gdy by tak  zapowiedziec strajk ...   to można se postrajkowac ,. wyjdzie kupa ludzi .  kolejny można by było  zrobic nie oficjalnie . jak za pierwszym razem wyszło by pare milionów za drugim   by już mieli do nas respekt ..  w koncu całego tłumu nie rusza ??  bo niby jak

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

19

Odp: EURO a sprawa CHŁOPSKA

Zapewne  tak się stanie  gdy negocjacjie  ze strona rzadowa nie dojdzie  doskutku  - wtedy  drzwi sie uchylaja do działań związku - wiecie o czym  mowię - i jest to zgodne  z prawem  i statutem  związku -  wtedy nie mogą nikogo ukarać  - zwiazek bierze odpowiedzialnosć   za poczynania  w stosunku do rządu !- i wszystkie aspekty prawne - włącznie  z procesami  działaczy  zwiazku !

20

Odp: EURO a sprawa CHŁOPSKA

dobra to ile jeszcze będziecie rozmawiac ??  dzień miesiąc rok ?   do przyszłych wyborów ??  to jest istotne ?

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile