81

Odp: Sprzęgło ZT 320/323/325 zasada działania i regulacja

przemekgawron napisał/a:

Przepraszam,jeszcze jedna sprawa pedał sprzęgła raz jest miękki a raz twardy,co to może być.Olej jest.

Nie było pytania,już znalazłem odpowiedż.

82

Odp: Sprzęgło ZT 320/323/325 zasada działania i regulacja

Napisz co było przyczynom ,dla innych użytkowników.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

83

Odp: Sprzęgło ZT 320/323/325 zasada działania i regulacja

Ustawiłem sprzęgło zgodnie z instrukcją od piotra, nie działał 2 stopień przy 5atm ciśnienia w butli, siłownik się nie wysuwał, rozebrałem go wycyściłem sprawdziłem manszety, wszystko ok złożyłem i dalej nie ma siły się wysunąć. Zwiększyłem więc ciśnienie do 6 atm i sprzęgło działa, ale silownik ledwo co daje radę pchnąc drugi stopień a przy okazji przez moment w czasie pracy wysprzęglika pneumatycznego coś zgrzyta jakby w sprzęgle zwiększyłem do 7atm mniej zgrzyta ale zgrzyta, jest to moment gdzieś pośrodku pracy wysprzęglika pneumatycznego trwa ok 2 sekund. Co tam może zgrzytać. Dodam że przez ok 3 lata nie używałem sprzęgła 2 stopnia podejrzewam że poprzedni właściciel też nie. Na jakim ciśnieniu pracują wam siłowniki pneumatyczne.

84

Odp: Sprzęgło ZT 320/323/325 zasada działania i regulacja

Na połowie tego ciśnienia już u mnie działa dobrze. Ciekawe czy sprzęgło masz nie zabrudzone?

85

Odp: Sprzęgło ZT 320/323/325 zasada działania i regulacja

Sprzęgła jeszcze nie musiałem ruszać prócz smarowania co jakiś czas 2 kalamitek. Więc co jest w środku to nie wiem . Mam nadzieję że jak trochę pochodzi to będzie lzej i wtedy z powrotem zmiejsze ciśnienie, bardziej niepokoi
mnie ten zgrzyt. jakby jakieś zębatki na siebie nachodziły. Nie wiem. Może coś z ULS. Sam nie wiem.

86

Odp: Sprzęgło ZT 320/323/325 zasada działania i regulacja

tak jak piszesz po jakimś czasie sprzęgło się wytrze i będzie potrzebne mniejsze ciśnienie ,co do zgrzytania to coś mi się wydaje że uls był połączony z włącznikiem sprzęgła pneumatycznego ale nigdy w to nie wnikałem,gorzej jak jakieś łożysko poszło.

87

Odp: Sprzęgło ZT 320/323/325 zasada działania i regulacja

kompan napisał/a:

Sprzęgła jeszcze nie musiałem ruszać prócz smarowania co jakiś czas 2 kalamitek. ....

Tak dla jasności to sprzęgło ma razem 5 kalamitek i dla spokoju ducha warto smarować je wszystkie razem co jakiś czas, a nie tylko dwie...

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

88

Odp: Sprzęgło ZT 320/323/325 zasada działania i regulacja

Sam smarowałem tylko 3 kalamitki, a gdzie te 2 pozostałe?

Odp: Sprzęgło ZT 320/323/325 zasada działania i regulacja

według mnie powinny być jeszcze na wałku wysprzęglającym co popycha łożysko,ale czy są to sam nie wiembo nie ma zabardzo jak zobaczyć.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

90

Odp: Sprzęgło ZT 320/323/325 zasada działania i regulacja

W katalogu ładnie je widać, a jak nie zapomnę, to jutro wrzucę eleganckie zdjęcia. Wszystko będzie jak na dłoni...

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

91

Odp: Sprzęgło ZT 320/323/325 zasada działania i regulacja

PiotrK napisał/a:

W katalogu ładnie je widać, a jak nie zapomnę, to jutro wrzucę eleganckie zdjęcia. Wszystko będzie jak na dłoni...

Piotrze gdzie zdjęcie kalamitek z katalogu ? big_smile

92

Odp: Sprzęgło ZT 320/323/325 zasada działania i regulacja

mati11511 napisał/a:
PiotrK napisał/a:

W katalogu ładnie je widać, a jak nie zapomnę, to jutro wrzucę eleganckie zdjęcia. Wszystko będzie jak na dłoni...

Piotrze gdzie zdjęcie kalamitek z katalogu ? big_smile

przy regeneracji pompy sprzęgłowej i serwa oraz ustawianiu sprzęgła znalazłem wszystkie 5 kalamitek:)

93

Odp: Sprzęgło ZT 320/323/325 zasada działania i regulacja

witam, problem ze sprzęgłem , a mianowicie  po ustawieniu odstępu miedzy kołem oporowym a łapkami za pomocą śrubunku miedzy pompka hydrauliczna a pompka pneumatyczną, po wciśnięciu sprzęgła kilka razy odstęp od kola oporowego znika. teraz nie mogę ustawić tego luzu bo skończył mi sie gwint na śrubie , a przy jeździe w tym stanie biegi zgrzytają przy wrzucaniu

94

Odp: Sprzęgło ZT 320/323/325 zasada działania i regulacja

pewnie ci padła pompka sprzęgłowa ta pod kabiną

95

Odp: Sprzęgło ZT 320/323/325 zasada działania i regulacja

Na pewno pompka, miałem dokładnie to samo.

96

Odp: Sprzęgło ZT 320/323/325 zasada działania i regulacja

niby ja wyjolem i wciskalem a ona odbijała calkiem dobrze , agdzie dostane dobry użytek

97

Odp: Sprzęgło ZT 320/323/325 zasada działania i regulacja

Wyślij do PiotraK szybko i dobrze Ci zregeneruje.

98

Odp: Sprzęgło ZT 320/323/325 zasada działania i regulacja

turus87 napisał/a:

niby ja wyjolem i wciskalem a ona odbijała calkiem dobrze , agdzie dostane dobry użytek

Zregeneruj, potrzebne części i fachowe rady dostaniesz u PiotraK

99

Odp: Sprzęgło ZT 320/323/325 zasada działania i regulacja

turus87 napisał/a:

niby ja wyjolem i wciskalem a ona odbijała calkiem dobrze , agdzie dostane dobry użytek

A masz sprężynę przy siłowniku pneumatycznym żeby odciągało łożysko oporowe ?

100

Odp: Sprzęgło ZT 320/323/325 zasada działania i regulacja

dzieki postaram sie z nim skontaktowac moze jakis numer telefonu?