121

Odp: Sprzęgło ZT 320/323/325 zasada działania i regulacja

tak na odległość to nie pomogę musiałbym to sam widzieć.

122

Odp: Sprzęgło ZT 320/323/325 zasada działania i regulacja

Miałem podobne objawy a okazało się że pękła sprężyna we wspomaganiu i tłoczek nie pracował w pełnym zakresie. A tak na marginesie to kupił bym wspomaganie pompki sprzęgła ewentualnie tłoczek znajdujący się w środku tegoż wspomagania bo mój uszkodził się przez pękniętą sprężynę.

123

Odp: Sprzęgło ZT 320/323/325 zasada działania i regulacja

Thesyo napisał/a:

Miałem podobne objawy a okazało się że pękła sprężyna we wspomaganiu i tłoczek nie pracował w pełnym zakresie.

Sprężyna, w którym wspomaganiu? Tym zasilanym olejem hydraulicznym czy tym zasilanym płynem hamulcowym?

124

Odp: Sprzęgło ZT 320/323/325 zasada działania i regulacja

W tym zasilanym olejem hydraulicznym.

125

Odp: Sprzęgło ZT 320/323/325 zasada działania i regulacja

Koledzy, wiecie może gdzie kupić włącznik 2 stopnia ten pod pedałem sprzęgła bo u mnie padł bezpowrotnie ? Z góry dzięki za info

126

Odp: Sprzęgło ZT 320/323/325 zasada działania i regulacja

szukaj jakiegoś włącznika świateł hamowania lub biegu wstecznego i przyklej go na gumę do żucia czy coś mocniejszego nie musi być tam gdzie oryginał wazne by zadziałał kiedy trzeba... ..... albo używka....

127

Odp: Sprzęgło ZT 320/323/325 zasada działania i regulacja

to samo bedzie ze zwykłym starterem od c-360 jak go odpowiednio umiejscowisz tak zeby nie pękał a działal kiedy trzeba dobry przycisk 15zł a efekt ten sam

Nie ma to jak FORTSCHRITT

128

Odp: Sprzęgło ZT 320/323/325 zasada działania i regulacja

znalazłem na thu od wstecznego, wygląda jak ten od  drugiego stopnia. Może to jest taki sam?

129

Odp: Sprzęgło ZT 320/323/325 zasada działania i regulacja

Możliwe, że to jest to samo bo po co by mieli dwa różne wkładać.

130

Odp: Sprzęgło ZT 320/323/325 zasada działania i regulacja

Zamówiłem, przyszedł ten włącznik i jest taki sam. Teraz 2 stopień wreszcie super się załącza smile

131

Odp: Sprzęgło ZT 320/323/325 zasada działania i regulacja

Ma ktoś może te rysunki co wstawiał PiotrK bo niestety tamte nie są aktywne?

132

Odp: Sprzęgło ZT 320/323/325 zasada działania i regulacja

Witam koledzy. wczoraj miałem troche czasu i postanowiłem zajać sie ustawiniem tego 2 stopnia sprzegła w moim 323, poczytałem na forum troche i mam pytanie co do tego załaczonego ,,żółwia,, podczas ustawiania tej szczeliny, na zgaszonym silniku mam tam luz jakieś 8mm, a doczytalem ze ma byc jakies 0,5mm, problem z tym ze nie umiem zówia załaczyc wlasnie przez to ze nie idzie rozłaczyc 2 stopnia, zgrzyt tylko w skrzyni słychac ;/ to jest jakis inny sposób tego ustawienia ? czy jak zalacze zółwia i zgasze ciagnik to tak wystarczy ?

133

Odp: Sprzęgło ZT 320/323/325 zasada działania i regulacja

Zeby to dobrze wyregulowac to musisz zacząć od silownika pneumatycznego.  On na zgaszonym silniku po wysunieciu ma ''tworzyć '' te bodajże 0.5 mm na drugim stopniu, właśnie po to żeby żółw działał poprawnie. Jakby co to dzwoń to będzie prościej wytłumaczyć 663II9649 .

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

134

Odp: Sprzęgło ZT 320/323/325 zasada działania i regulacja

dzięki kolego smile jak coś będę dzwonił. ale narazie okazał się inny problem z tym żę mi nie rozłącza właśnie tego 2 stopnia.. najprawdopodobniej mam tercze sklejoną ;/ i teraz pytanie do was jest jakiś sposób żeby przywrócić je do żywotności ? chodzi mi o jakieś rady bez większego rozbierania 323.. szykałem na forum ale nie znalazlem żadnego watku o tym. z góry dzięki

135

Odp: Sprzęgło ZT 320/323/325 zasada działania i regulacja

Wiesz sposobów jest wiele na początek weź sobie kogos do pomocy i tak niech ten ktos wycisnie ci na zgaszonym ciągniku ten drugi stopien ty połóż sie pod forsza tam gdzie jest luka od sprzęgła wez płaskownik i stuknij w tarcze powinna się odkleic mozesz jeszcze wbić delikatnie klin jak to nie da rady to czeka cie rozbieranie

Nie ma to jak FORTSCHRITT

136

Odp: Sprzęgło ZT 320/323/325 zasada działania i regulacja

ok bede dzisiaj jak przyjade z roboty próbował jak mówisz, dam znac co z tego wyszło smile

137

Odp: Sprzęgło ZT 320/323/325 zasada działania i regulacja

Więc tak. Sprzegło juz skleone nie jest zastosowałem młotek i breszkę i widziałem ze szło przesunać na sprezynkach tylko drugiego stopnia dalej brak hmm jak podciagne za bardzo na hydraulicznym to sie zaczyna slizgac sprzeglo ;/ a pneumatyczny nawet nie drgnie jakby nie dawał rady.. cisnienie 7 atmosfer wiecej nie ma co dawac.. za słaby ten siłownik czy co ? czytałem na forum że od przyczepy można wsadzić zamias oryginału i chyba taki zabieg mnie czeka... Swoją drogą ciekawe co sie dzieje że nagle zaczyna oryginał nie mieć siły rozprzeglac ;/ powietrze nie słycha zeby gdzies uciekało czy cos bylo nieszczelne..

138

Odp: Sprzęgło ZT 320/323/325 zasada działania i regulacja

a dochodzi do niego powietrze?

139

Odp: Sprzęgło ZT 320/323/325 zasada działania i regulacja

No i pewnie jak hydrauliczny dasz to nie drgnie . Zadzwoń to wszystko Ci wytłumaczę

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

140

Odp: Sprzęgło ZT 320/323/325 zasada działania i regulacja

powietrze jest i wszystko dochodzi do niego jak nalezy, bo jak skrecilem ten wysprzeglik na max zeby zobaczyc czy dziala pnaumatyczny bez oporu sprzegła to normalnie luzno chodzi... ale pod obciazeniem sprzegła juz nie jakby mu czegos brakowało ;/
zobacze czy bede miał czas wieczorem ;/ mam duzo roboty dzisiaj ale jak sie wyrobie to wtedy przedzwonie smile