Temat: Rozpiska rozdzielacza

Zakładam dodatkowe siłowniki wspomagające więc pomyślałem ze przyglądne się bliżej rozdzielaczowi a że mam dawcę w postaci 303 wyjąłem go i przeglądnąłem poniżej rozpiska


http://imageshack.us/a/img220/8466/imag0082pf.jpg

Uploaded with ImageShack.us





1. Zasilanie podnośnika (podnoszenie)
2. Główne zasilanie
3. Tutaj są jakieś zawory
4.Zasilanie podnośnika (opuszczanie)

http://img259.imageshack.us/img259/7973/imag0084jj.jpg

Uploaded with ImageShack.us


1.Zasilanie podnośnika (podnoszenie) średnica kanału 14 mm
2.Powrót oleju do zbiornika
3. Opisane poprzednio zasilanie podnośnika (opuszczanie)
4.Te same zawory co poprzednio (nie są to wyjscia hydrauliczne)
5.Powrót oleju połączone kanałem z 2
6.Zasilanie olejem drugie


Pytać dopóki mam na wierzchu

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

2

Odp: Rozpiska rozdzielacza

Ja mam takie pytanie mam w swoim zt300 rozdzielacz 2 sekcyjny tzn jedna dźwignia od podnośnika i jedna od hydrauliki zewnętrznej przy każdej jest też ta mała dźwigienka. I mam takie pytanie czy jeśli podepnę prasę zwijającą pod te gniazda to tą jedną dźwignią podniosę i opuszczę klapę? Bo w 60-tce dźwignia ma 2 stopnie a tutaj nie. Dodam ,że gdy wywracam przyczepę to jak przełączę tą małą dźwigienkę na dół to przyczepa opada pod ciężarem a jak podniosę ją do góry to opuszczam ją skokowo.

Odp: Rozpiska rozdzielacza

Te krótkie dźwigienki są od funkcji pływającej i na podnośniku i hydraulice zewnętrznej.

4

Odp: Rozpiska rozdzielacza

Z racji  tego że jest dokładny opis w zdjęciach rozdzielacza,mam pytanie. Gdzie się wpiąć z drugim całkiem innym rozdzielaczem pod ten nasz forszajowski? potrzebuję więcej gniazd. Czy dobrze szłoby ciśnienie przez ten dodatkowy rozdzielacz jeśli zasilenie podpiąłbym pod spływ oleju starego nr2 a dalej z nowego rozdzielacza zrobiłbym spływ do zbiornika? Myślę że wystarczyłoby zachować przepływ oleju aby nie hamował oleju.

5

Odp: Rozpiska rozdzielacza

Można wpiąć się wszędzie w powrót, byle nie równolegle do zasilania, a szeregowo właśnie do spływu. Jak mniemam z opisu rozdzielacza to jest tylko jeden powrót, więc jeśli się do niego podłączysz, to wszystko powinno być OK. Aby tylko przepustowość nowego rozdzielacza była zbliżona do kermitowego, coby nie klinować go zbytnio.....


A podpiąć także chcę się do tematu dźwigienek: mam w 323 rozdzielacz 3-sekcyjny, z czego pierwsza od przodu bez pływającej, nie ma też tej dźwigienki; druga ma pozycję pływającą i tę właśnie dźwigienkę, która teraz stoi pionowo. Ktoś wspominał kiedyś, że można tak przesterować te sekcje, aby móc zasilać z jednej dwa siłowniki jednostronnego działania, każdy pod jedno wyjście? Jak to zrobić, i czy można używać wtedy tylko jednego, a nie dwóch wyjść dla danej sekcji, na których jest ciśnienie?

6

Odp: Rozpiska rozdzielacza

Nie mozesz podłączyć pod spływ oleju bo tam nie ma cisnienia. Dobrym rozwiązaniem jest dokupienie oryginalnej sekcji albo wpiać się trójnikiem pod główne zasilanie nr 2 pierwsze zdjęcie , a powrót pod nr 5 drugie foto.

Ktoś wspominał kiedyś, że można tak przesterować te sekcje, aby móc zasilać z jednej dwa siłowniki jednostronnego działania, każdy pod jedno wyjście? Jak to zrobić, i czy można używać wtedy tylko jednego, a nie dwóch wyjść dla danej sekcji, na których jest ciśnienie?

coś chyba namieszałeś bo ni jak nie rozumiem

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

7

Odp: Rozpiska rozdzielacza

Piotrfire napisał/a:

Nie mozesz podłączyć pod spływ oleju bo tam nie ma cisnienia. Dobrym rozwiązaniem jest dokupienie oryginalnej sekcji albo wpiać się trójnikiem pod główne zasilanie nr 2 pierwsze zdjęcie , a powrót pod nr 5 drugie foto.

Ktoś wspominał kiedyś, że można tak przesterować te sekcje, aby móc zasilać z jednej dwa siłowniki jednostronnego działania, każdy pod jedno wyjście? Jak to zrobić, i czy można używać wtedy tylko jednego, a nie dwóch wyjść dla danej sekcji, na których jest ciśnienie?

coś chyba namieszałeś bo ni jak nie rozumiem

Nie można się wpinać pod główne zasilanie, bo to właśnie tam nie ma ciśnienia. Ciśnienie w całej instalacji pojawia się dopiero wtedy, kiedy ruszymy jakąkolwiek dźwigienką, czyli zamkniemy otwór przelewowy. Obrazowo mówiąc, gdy żadne wyjście nie jest obsługiwane, to olej z pompy pod niemal zerowym ciśnieniem wpływa przez zasilanie i wypływa przez powrót.
Jeśli podłączymy się pod powrót drugim rozdzielaczem, to olej przepłynie przez pierwszy, a w drugim zrobi co potrzeba, bo pojawi się tam ciśnienie, oczywiście wówczas w pierwszym także, o ile drugi będzie używany.

A co do mojego pytania, to chodziło mi o to, że można ponoć jakoś tak ustawić tą dźwigienkę na sekcji, żeby pod oba wyjścia tej sekcji można było podpiąć dwa siłowniki jednostronnego działania.

8

Odp: Rozpiska rozdzielacza

Nie można się wpinać pod główne zasilanie, bo to właśnie tam nie ma ciśnienia. Ciśnienie w całej instalacji pojawia się dopiero wtedy, kiedy ruszymy jakąkolwiek dźwigienką, czyli zamkniemy otwór przelewowy. Obrazowo mówiąc, gdy żadne wyjście nie jest obsługiwane, to olej z pompy pod niemal zerowym ciśnieniem wpływa przez zasilanie i wypływa przez powrót.
Jeśli podłączymy się pod powrót drugim rozdzielaczem, to olej przepłynie przez pierwszy, a w drugim zrobi co potrzeba, bo pojawi się tam ciśnienie, oczywiście wówczas w pierwszym także, o ile drugi będzie używany.

fakt nie pomyślałem mądrego dobrze posłuchać tak brzmi moje motto.

A co do mojego pytania, to chodziło mi o to, że można ponoć jakoś tak ustawić tą dźwigienkę na sekcji, żeby pod oba wyjścia tej sekcji można było podpiąć dwa siłowniki jednostronnego działania.

czyli: ruszając dużą dźwignią  np. w dół w obu wyjściach sekcji ma pojawić się ciśnienie?

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

9

Odp: Rozpiska rozdzielacza

Piotrfire napisał/a:

A co do mojego pytania, to chodziło mi o to, że można ponoć jakoś tak ustawić tą dźwigienkę na sekcji, żeby pod oba wyjścia tej sekcji można było podpiąć dwa siłowniki jednostronnego działania.

czyli: ruszając dużą dźwignią  np. w dół w obu wyjściach sekcji ma pojawić się ciśnienie?

Dokładnie. A jak przekręcę w drugą stronę, to oba siłowniki np. w dwóch przyczepach opadną.

10

Odp: Rozpiska rozdzielacza

raczej to nie możliwe. A dla czego nie chcesz obu podłaczyć pod jedno wyjście?

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

11 Ostatnio edytowany przez Helmut (2012-04-21 12:22:03)

Odp: Rozpiska rozdzielacza

Tak pytam, z ciekawości, bo kiedyś ktoś tu o tym wspominał, a nie mogę odkopać tematu.
Ponadto chcę tak ustawić sekcję, aby nie było na niej pozycji pływającej - obsługa prasy zwijającej.

12

Odp: Rozpiska rozdzielacza

No to masz ten sam problem co ja wink Ja mam jedną dźwignię od hydrauliki zewnętrznej a gniazda 2 i nie wiem czy jak podłączę prasę to tą jedną dźwignią opuszczę i podniosę klapę.

Odp: Rozpiska rozdzielacza

bez najmniejszych problemów podniesiesz i opusicisz klape w prasie,

14

Odp: Rozpiska rozdzielacza

Czyli wszystko jak należy, tylko musisz tak wysterować sekcję, żeby nie było pozycji pływającej. Bo jeśli nie masz haków na klapie, to będzie ci się odmykała.
A podłączenie to zasilanie do zasilania, a powrót do powrotu - bo w prasie też masz 2 węże od klapy smile

15 Ostatnio edytowany przez bamreras (2012-04-22 08:38:08)

Odp: Rozpiska rozdzielacza

Helmut napisał/a:

Ktoś wspominał kiedyś, że można tak przesterować te sekcje, aby móc zasilać z jednej dwa siłowniki jednostronnego działania, każdy pod jedno wyjście? Jak to zrobić, i czy można używać wtedy tylko jednego, a nie dwóch wyjść dla danej sekcji, na których jest ciśnienie?

Ustawić rozdzielacza w ten sposób nie da rady, ale jeśli koniecznie potrzebne Ci to to robiąc małą modyfikację możesz w ten sposób sterować. Otóż Na wyjściach jednej z sekcji trzeba wstawić trójniki i pociągnąć węże do dodatkowego rozdzielacza jednosekcyjnego, który montujesz w kabinie gdzie ci pasuje... Podłączasz jeden pod jedno wyjście, drugi pod drugie wyjście. Zasilanie w tymże rozdzielaczu z jednej strony zaślepiasz, a z drugiej wyprowadzasz przewód, który to z kolei podłączasz pod spływ oleju.
Jak to działa?
Podłączasz pod wyjścia np. dwie przyczepy. Przesuwając dźwignie rozdzielacza w lewo lub w prawo wywracasz którąś z przyczep. Następnie żeby przyczepę opuścić wystarczy na nowym rozdzielaczu przesunąć dźwignię w odpowiednią pozycję. Zaletą tego jest to że w momencie wysypywania drugiej przyczepy na spokojnie możesz już opuszczać pierwszą...
koszt? rozdzielacz dostaniesz już za 150zł, 3 węże średnie po 25zł, dwa trójniki i zaślepka maks 30zł. Łącznie 255zł. Jak ma życie umilić to za te złotówki myślę że warto.
a tu mały schemacik jak to ma wyglądać.
http://img17.imageshack.us/img17/3466/rozd.png

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

16

Odp: Rozpiska rozdzielacza

bamreras napisał/a:

Podłączasz pod wyjścia np. dwie przyczepy. Przesuwając dźwignie rozdzielacza w lewo lub w prawo wywracasz którąś z przyczep. Następnie żeby przyczepę opuścić wystarczy na nowym rozdzielaczu przesunąć dźwignię w odpowiednią pozycję. Zaletą tego jest to że w momencie wysypywania drugiej przyczepy na spokojnie możesz już opuszczać pierwszą...

a tu mały schemacik jak to ma wyglądać.
http://img17.imageshack.us/img17/3466/rozd.png

W takim układzie dodatkowy rozdzielacz jest tylko po to, aby opuścić przyczepę, podniesioną jako drugą. NIGDY obydwa siłowniki nie będą mogły działać jednocześnie, bo na obu wyjściach nie będzie ciśnienia. Najpierw podniosę jedną dajmy na to przyczepę, a w momencie gdy zacznę podnosić drugą, pierwsza zacznie automatycznie opadać, dopóty dopóki nie skończę podnoszenia drugiej hmm  A to niestety nie to samo, o czym wcześniej pisałem smile

17

Odp: Rozpiska rozdzielacza

czyli z tego co tu czytam jednak klapy w prasie nie podniosę bo tam są przecież 2 siłowniki. No chyba że się mylę...

18

Odp: Rozpiska rozdzielacza

nie masz o co się bać jedna sekcja wystarczy w zupełności do prasy ,a siłowniki masz jedno czy dwu stronnego działania ?

19

Odp: Rozpiska rozdzielacza

krzychu, są 2 siłowniki ale połączone trójnikiem więc jedna sekcja wystarczy,u mnie są dwustronnego działania bo zamykają jeszcze haki jeśli się nie myle no i jest potrzebny wolny spływ oleju u mnie

20

Odp: Rozpiska rozdzielacza

krzychu napisał/a:

czyli z tego co tu czytam jednak klapy w prasie nie podniosę bo tam są przecież 2 siłowniki. No chyba że się mylę...

Otworzysz otworzysz. Tak jak pisze Ci i koseś. Możesz mieć i sto siłowników, ale węże zawsze będą tylko dwa. Bo siłowniki są połączone równolegle. Jedna sekcja klapę obsłuży, byle bez poz. pływającej, jeśli nie masz haków. Problem może pojawić się, jeśli podbieracz też na olej hmm