Temat: Porzeczki

No mam 0,5ha czerwonej plantacja około 10 lat
Generalnie w zeszłym roku miałem z nimi problem bo gałęzie pod ciężarem owoców się łamały.
Pytanie czemu? czegoś im brakuje?
Czy mogę poskracać gałęzie? Niektóre krzaki mają  po 180cm wys. Oczywiście przecinkę robie co roku....

A teraz z innej beczki.
Chwasty. Dam wam radę nie nadużywajcie randapu.
Okazuje się że substancja czynna zalega w glebie na tyle długo że pryskając plantację 2-3 razy w ciągu roku można ją wykończyć

2

Odp: Porzeczki

kolego fosfor i potas wzmacnia porzeczkę nie skraca się dorosłych porzeczek

3

Odp: Porzeczki

To co dać teraz dolistnie jakąś odżywkę PK? Ile?
Słyszałem że taki oprysk przed przymrozkiem wzmacnia roślinę....

4

Odp: Porzeczki

Ja daje bio stymulator i mocznik pod korzeń trochę polifoski jak liście się rozwiną mocno to dopiero dolistny

5

Odp: Porzeczki

A dużą masz plantacje?
Moje krzaki dostały "garść " saletrzaku wiosną 75kg saletrzaku na 0,5ha
I garść suprofoski25 jesienią  150kg

6

Odp: Porzeczki

około 45 ha

7

Odp: Porzeczki

A  skąd Ty jesteś?
W zeszłym roku zadymiałem słomą  jak były przymrozki. W tym roku kombinuje bo słomy u nas nie ma ani źdźbła. Ty coś praktykowałeś?

8

Odp: Porzeczki

warmińsko mazurskie daj sobie spokój z zadymianiem tylko śmigłowcem coś zdziałasz bo miesza duże ilości powietrza a inne metody to syf

9

Odp: Porzeczki

Masz spory areał. ja rozważam dosadzenie 2 ha. jaką odmianę czerwonej byś polecił?

10

Odp: Porzeczki

o czerwonych nie mówię bo tylko na studiach miałem  z nimi styczność a teraz tylko czarna

11

Odp: Porzeczki

Opłaca wam się koledzy ta porzeczka? miałem 3ha porzeczki czarnej i zlikwidowałem plantacje jakieś 3 lata temu gdy cena w hurcie wynosiłą 80gr/kg. W tym roku skupowali ponoć po 11gr/kg - śmiech na sali...

12

Odp: Porzeczki

powiększam planację.
zastanawiam się czy w pierwszym roku po posadzeniu można zasiać np pszenicę w międzyrzędziach

13

Odp: Porzeczki

to jaki chcesz dać rozstaw między rzędami ? bo raczej nie szerokość hedera. Wiem że sadzą ziemniaki.

gg 5118068

14

Odp: Porzeczki

Wójek mieł zyto to kosił powyzej porzeczek

Rolnik z powołania:-)

15

Odp: Porzeczki

4m sąsiad skosi 3m heder

16

Odp: Porzeczki

Krzysiek nie wiem czy to dobry pomysł.. Pszenica trochę zagłuszy i tyle światła nie dostanie porzeczka. Już spraktykowałem jak mi się nie chciało powyrywać przy miedzy chwastów w burakach, praktycznie nie urosły choć niby światlo jakieś tam było ale mało.  Jak miałbys czym spaść to może jakieś buraki czy marchew pastewna. Trochę roboty dołożysz ale niskie rośnie. Porzeczka szybciej ruszy, ale takie to moje zdanie tylko.

17

Odp: Porzeczki

Sąsiad przez miedzę posadził na jesieni porzeczki a wiosną między rzędy grykę a że doszedł do wniosku że lepszy interes na zbożu to rąbną grykę razem z tymi sadzonkami do równego nowym TUCANO.

18

Odp: Porzeczki

Pszenica muszelka i jeden oprysk antywylegaczem, nie przekroczy 50 cm.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

19

Odp: Porzeczki

Rzędy co4m a zasiać pasy po 3 metry to wilk syty i owca cała resztę do pszenicy od porzeczki roundapem i pole czyste. Ja tak bym zrobił.

20

Odp: Porzeczki

cena w tym roku 2,3 za kilo wydajność 18 ton  z ha w tym roku 6ha dosadziłem  wmłodej porzece ma być czarny ugór w międzyrzędziu