Temat: Sieczkarnie Jednorzędowe

Witam.
Post na temat jaka sieczkarnia jednorzędowa do nie dużego ciągnika. Model, plusy/minusy, eksploatacja smile

Słuchajcie Chopy jaką kupić sieczkarnię pod Jumza ? Bo u mnie kosi znajomy sieczkarnią JD i ziarnka nie są większości ruszone i to nie jest dobre.. Więc może Kupimy sieczkarnie bo jest 6 ciągników to damy jakoś sami rade i chcemy do Jumza bo później jest 12 i ZT..
I nie wiemy jaką kupić by dobrze było.. Pottinger II czy Jaką Mengele ? po prostu żeby Jumz dał rade z nią.. I jak myślicie jaką najlepiej by było zakupić? smile

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

2

Odp: Sieczkarnie Jednorzędowe

Do jumza to ja mam nawet na sprzedaż Claasa Maisprinta 20D model o ile dobrze pamietam....

Przyznam się szczerze że próbowałem na cienkich gałęziach to cudo ale po przemyśleniach stwierdziłem że ta maszyna szybko sie zniszczy, wypluje noże więc dałem spokój....kupiłem rębak stacjonarny.....

Zetor 7211 daje rade to i jumz bez problemu pociągnie....w rzędówkach nie jestem fachowcem ale widziałem inne i wydaje mi sie że solidna to jest maszyna...

Są u nas na terenie Mengele i Pottinger i chłopy też se chwalą.....

Posiadam części do sieczkarni, kombajnów i traktorów Fortschritt, silników IFA 6 i 4- cyl. Kom- 505857445
http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=1726

3

Odp: Sieczkarnie Jednorzędowe

Więc tak. Jak już pisałem kilka razy od jakichś 10 lat c355 ciągała Mengele MB 290 i rozrzutnik lub przyczepę za sobą. Kukurydza od 3 metrów wzwyż, 3 polowa i but. Ziarko się trafi ale super wszystko zrobione.W tym roku zapiąłem mojego Torpedo (80 km) i przyczepy z boku z pola oddalonego o 2 kilometry odwoziła c355 i c330 (przyczepy 4,5 i 3,5 tony ale z podwójnymi burtami ). C355 chodziła z boku na 3 szosowej bez obrotów. Od 2 lat zbieram się na 2rzędówke bo też uzbierałem już kilka traktorów więc te 6-7 ha się położy. Na 6 traktorów to łatw 2 rzędówkę, zapinaj Forsza, 12 na pryzme a reszta niech odwozi i robota będzie szła aż miło. Jednorzędówką idzie ale no wiadomo, sam bym dalej kosił ale obcinanie pól to masakra big_smile  Więc markę Mengele mogę polecić, miałem przyczepę samozbierającą , mam sieczkarnie i szukam jakiejś następnej a jak nie to Pottinger . Ile ha chcesz kosić  ?

4

Odp: Sieczkarnie Jednorzędowe

Polecam Mengele. To jest górska półka.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

5

Odp: Sieczkarnie Jednorzędowe

ja nam mengele 2 rzędowe z podbierakiem do trawy zapotrzebowanie na moc przy dużej kuku 90-100 koników moja to 25 kosi wchodzi w wałki miażdżące i noże i szatkuje jak skręcisz tak masz a u mnie rura sterowana elektrycznie .

6

Odp: Sieczkarnie Jednorzędowe

A no mam zamiar kosić 3-4ha Kuku smile A tata się boi że Forsz albo 12 nie da rady z 2rzędową sieczkarnią smile

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

7

Odp: Sieczkarnie Jednorzędowe

da spokojnie . jest u nas do sprzedania  sieczkarnia jednorzeowa ale bez tarki ....  nie wiem co za firma chodziła z forszem  na 1000 obr bez gazu .. to powiem że w szoku byłem  każde ziarko ruszone

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

8

Odp: Sieczkarnie Jednorzędowe

Jak patrze że będzie trzeba 12 tys położyć to mnie trochę boli ale cóż...

9 Ostatnio edytowany przez oloe34 (2012-09-09 22:25:32)

Odp: Sieczkarnie Jednorzędowe

A ile spali paliwa na ha z jednorzędówką c360 albo c385?

Mierzył ktoś panowie?

Odp: Sieczkarnie Jednorzędowe

A jaką ma się wydajność z taką jednorzędówką? Mam posiane 5ha słonecznika po j.zimowym i 1ha sorgo, w okolicy oczywiście sprzętu brak a firmy usługowe na taka powierzchnie nie przyjadą więc trzeba kupić coś na teraz, bez tarki i gniotownika bo kukurydzy nie będzie. Jak mi i co najwazniejsze krowom się zimą taka pasza spodoba to trzeba będzie siac tego więcej i mysleć o 2 rzedówce jakieś przyzwoitej.

11

Odp: Sieczkarnie Jednorzędowe

Czemuś takiemu to i Fortschrittka by dała rade.. A ja mengeleMB290+ ciągnik 80 km i odbiór z boku kładłem dobre 1,5 ha dużej kukurydzy dziennie

Odp: Sieczkarnie Jednorzędowe

A jeśli nie mam kukurydzy tylko sorgo/słonecznik to orkan da radę czy nie bardzo?

13

Odp: Sieczkarnie Jednorzędowe

Powinien poradzić też i Orkan..

Dziś u sąsiada Kosiłem Kukuraze. Tylko byłem u niego jako kierowca a tata do ugniatania. Sąsiad Kosił NH T5050 + Pottinger MEX III. Ja woziłem 2x 60tka i rozrzutnik 3,5t. Do pryzmy miałem 20m a potem 350m. Robiło się kółko i rozrzutnik pełny ( nadstawki były 30-80cm ) A Tatko był na Pryzmie Zetorem 12145 i nasza szufelka. Szło bardzo Dobrze, pare razy się zapchało. Prędkość koszenia była hmm 1000-1100obr na 2 w 60tce a kukurydza z wyższa  była trochę od NH.. No a sieczka bardzo ładnie pocięta.. A najlepiej było jak się zapchała sieczkarnia no i wyciągamy a sąsiad ustawił obr w NH ok 1200obr. Ciagniemy ciągniemy i nagle wciągneło kukurydze tą.. NH w mgnieniu oka zgasł tongue

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

14

Odp: Sieczkarnie Jednorzędowe

Radził bym wyciągać na wyłączonym wałku...

15

Odp: Sieczkarnie Jednorzędowe

No wiem smile ale to było jeden raz. Innym razem mówiłem wyłaczaj i wyciągamy, za klucz i się odkręcało w drugą stronę i cała wychodzila kuku z sieczkarni, Potem odpalało się i dalej jazda

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

Odp: Sieczkarnie Jednorzędowe

Wczoraj przywiozłem Taarupa. Farba oryginalna, prawie nie wytarta. noże jak nówki, ostrzałka też. Zobaczymy jak pójdzie. Z koszeniem jeszcze czekam bo słonecznik niech sobie rośnie.

17

Odp: Sieczkarnie Jednorzędowe

Ktos cos wie o sieczkarni kemper sprinter 2 rzedy? mam w okolicy za 6k. warto?

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

18 Ostatnio edytowany przez Scorpion (2013-08-22 10:27:30)

Odp: Sieczkarnie Jednorzędowe

Z tego co wiem to tam są dwie osobne gwiazdy zamiast jednej dużej, więcej miejsc do psucia, żadnych tarek,cepów czy przecieraków. no i tylko możliwość jazdy tyłem - ta co oglądałem wywarła złe wrażenie na mnie
Jedyna słuszna 2rzędowa moim zdaniem to Mengele sh20 lub pottinger.

19

Odp: Sieczkarnie Jednorzędowe

Mierzyliście może spalanie w Sieczkarniach Forsza czy Jakiś inny Ciągnik przy koszeniu 1rzędówką bądź 2rzędy ? wink

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

20

Odp: Sieczkarnie Jednorzędowe

jednorzędówka claas i zetor 8011 7.5l na godzinę , przyczepy po 3 tony co pół godziny

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38