41

Odp: k 442

witam
mam pytanie czy prasa k442 jest odpowiednia do c330 w poście czytałem że potrzebuje od 40km wzwyż czy ktoś z was pracuje tą prasą z c330 , bo jak się pytałem osób które chcą sprzedać to każdy mi mówił że mocy wystarczy ale jest to nieobiektywna odpowiedź wiadomo każdy chce sprzedać i mówi mi to co chciał bym usłyszeć , jakie są najczęstsze usterki i na co zwracać uwagę kupując prasę prosił bym o wyczerpująca odpowiedź

42

Odp: k 442

C-330 spoko da rade, mój ojciec 15 lat trzydziechą ciągał tą prase ja natomiast MF255

43

Odp: k 442

zalezy jak jest z przeciwwagą to da rade a jak bez to  nie radze zapinac bo sześcdiesiątka ma co robic jak jest dużo słomy

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

44

Odp: k 442

A co ma nie dać rady? Normalnie!
Ja na przykład K 454 ciągam już dwa sezony Zetorem 4011 któremu za trzy lata stuknie 50 lat i daje radę, a koleś który mi ją sprzedał twierdził, że jak mu padła 80-tka to ostatnie kilka hektarów sprasował 30-stką ale ile w tym prawdy to nie wiem.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

45

Odp: k 442

a co to jest takiego przeciwwaga ,i na co szczególnie zwracać uwagę kupując prasę ,teraz jest kilka na allegro co o nich sądzicie i czy te ceny 2-3tyś nie są  przesadzone ,mi się wydaję że są możliwe ,

46

Odp: k 442

Szwagier zaczepił prasę do ciapka to wałek w skrzyni ukręcił.

47

Odp: k 442

Ja już drugi rok ciągam prasę k 454 ursusem c 360 i daje rade w słomię jak grubo to 3 terenową ,a jak cienko to 1 szosową, gorzej trochę idzie w sianie trzeba cienkie wałki siana robić bo nie zdąża przerobić i szybciej jak 3 terenową nie pójdzie ale tak to ładnie idzie dodam jeszcze że mam w niej podajnik co pcha na przyczepę więc c 360 chwilami ma co robić, a ta presa waży 2,5 tony.

48

Odp: k 442

A Heńka kobiety śwagra brata siostry syn to prasą cuda wyczynia

Szwagier zaczepił prasę do ciapka to wałek w skrzyni ukręcił

mpierzak92 napisał/a:

Ja już drugi rok ciągam prasę k 454 ursusem c 360 i daje rade w słomię jak grubo to 3 terenową ,a jak cienko to 1 szosową, gorzej trochę idzie w sianie trzeba cienkie wałki siana robić bo nie zdąża przerobić i szybciej jak 3 terenową nie pójdzie ale tak to ładnie idzie dodam jeszcze że mam w niej podajnik co pcha na przyczepę więc c 360 chwilami ma co robić, a ta presa waży 2,5 tony.

Mam tego samego szpeja i wlekę go zetorem 4011 z 1963 roku. Na obrotach zależnych przy słabej słomie jadę  nawet 5 terenową, a normalnie to 3 terenowa/540 lub 4/zależne. :walka:

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

49

Odp: k 442

Witam jestem nowy mam już kilka lat tą prasę ale potrzebowałbym instrukcji jak ustawic aparat jeśli ktoś cos takiego posiada byłbym bardzo wdzięczny....
Jeśli ktoś potrzebuje części to moge dac pare namiarów na części do k 442(nie drogie)

50

Odp: k 442

Jak masz 453 lub 454 to mogę się z tobą podzielić swoimi spostrzeżeniami. Ja jakoś tam daję sobie radę i klientela jet zadowolona, a niektórzy to nawet bardzo. W sprawie 442 to musiałbym zasięgnąć konsultacji u mojego sąsiada, ale boję się, że jego wiedza i doświadczenie to tylko przypadkowe i nieskoordynowane manipulacje kluczami z obłędem co nawet w oczach mu się nie mieści.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

51

Odp: k 442

dzięki ale w 453 to zupełnie inny system a podobno były instrukcje do k 442 gdzie było doikładnie opisane jak regulować aparat

52

Odp: k 442

ja mam taką instrukcje i prasę na zbyciu tanio

53

Odp: k 442

MAREKPE napisał/a:

....u mojego sąsiada, ale boję się, że jego wiedza i doświadczenie to tylko przypadkowe i nieskoordynowane manipulacje kluczami z obłędem co nawet w oczach mu się nie mieści.

BUAHAHAHAHAAA

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

54

Odp: k 442

to ile za ta instrukcje??????daj namiary!!!!

55 Ostatnio edytowany przez krzychu (2010-09-15 13:28:25)

Odp: k 442

ja też mam prasę k442/1 z 1975 roku mam ją już 7 lat wiąże bardzo dobrze na 1hektarze ze 2 kostki może przepuściła a teraz 2 lata stoi w garażu bo kupiłem zwijkę a za kostkę dałem 1500 złotych i tyle lat wiązała bez zarzutu  a za polską musiał bym dać z 10 tysięcy

Odp: k 442

jacek.bieszczady napisał/a:

PRASA K 442/1
Witam
podaję  namiary  na  KATALOG Z INSTRUKCJĄ !!!! w j.polskim do prasy K 442/1
cena 40zł.+ 18zł.wysyłka
porawiam nie 40zł a 50zł + 18zł. wysyłka.....
zamówiłem wczoraj a dzisiaj  już to mam smile
katalog i instrukcja doszły błyskawicznie...brawo

sklep@fortschritt.com.pl 0748506822
www.fortschritt.com.pl

57 Ostatnio edytowany przez Bartosz955 (2011-01-13 23:54:44)

Odp: k 442

Ile może ważyć prasa  k 442 ? Mam w pobliżu do kupienia. Podobno wszystko działa i jestem ciekawy po cenie złomu za ile moge ją wyrwać. Cena wyjsciowa 2 tyś do negocjacji oczywiście wink

58

Odp: k 442

wymiary długość 4550
              szerokość 2400
              wysokość 1920
              rozstaw kół 1900
              ciężar 1680 kg

59

Odp: k 442

dzięki wink no i  +

60

Odp: k 442

Witam wszystkich jestem nowy na forum.Akurat tak się składa ,że mam bardzo szerokie pojęcie na temat urządzeń K-442,duże doświadczenie teoretyczne i praktyczne.Krótko mówiąc naprawiam te prasy.Posiadam wiele części zamiennych,nowych,regenerowanych i używanych.Poczytałem trochę Waszych przygód z K-442 i postanowiłem napisać.Otóż sama prasa to bardzo prosta konstrukcja,którą się naprawia dosłownie spawarką i młotkiem.Osiągi z doświadczenia:Ciągnik C330M,2 hektary słomy pszennej,wywiązane 2 kłębki sznurka,czas 2,20 godz.Idealne urządzenie do siana (nie pocięte jak z pod Z 224).No i oczywiście cena.