61

Odp: k 442

Witam
Mi przy prasowaniu siana zaczął przepuszczać jeden aparat i nie wiem czy to może wina ustawienia aparatu a nie mam pojecia jak sie reguluje taki aparat
Moze ma ktoś jakieś doświadczenia w regulacji takiego aparatu???

62

Odp: k 442

jeśli nie masz pojęcia to nie reguluj nic tylko poszukaj jakiegoś fachmana na miejscu ale przeważnie to wina zaciskacza sznurka i albo za mocno skręony i urywa sznurek przy wiązaniu albo za słabo skręcony i sznurek się wymyka ,podobna rzecz ma się z palcem supłacza ale regulacja to pokręcanie nakrętkami o max pół obrotu na raz ,sznurek masz oczywiście takiej samej gróbości na obydwu aparatach?

63

Odp: k 442

Jest na forum instrukcja do Z 224 zasada działania w każdej prasie jest taka sama i jak poczytasz to będziesz wiedział co i jak ustawić. Najważniejszy w tym ustrojstwie jest moim podtrzymywacz sznurka i odpowiednie naprężenie sznurka. Potem regulujesz zaciskacz i supłacz. Poczytaj instrukcję i nie będziesz szukał żadnych fachmanów.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

64

Odp: k 442

Tak sznurek mam ten sam a co do znalezienia fachmana to Ci którzy naprawiaja prasy w mojej okolicy to nie chca zabardzo paprać się z tymi forszajami...

65

Odp: k 442

fortschritta się nie naprawia. Fortschrittem się pracuje.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

66

Odp: k 442

no fajnie sie nią prasowało puki wiązała.....

67

Odp: k 442

Znalazłeś instrukcję którą Mazi zamieścił w dziale katalogi i instrukcje? Zasada działania każdej prasy jest podobna od ponad 100 lat i jak umiesz czytać ze zrozumieniem to tak ustawisz prasę, że fachmani będą uczyć się od Ciebie. Wierz mi bo przerabiałem to na własnej skórze.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

68

Odp: k 442

Kolego MAREKPE piszesz że instrukcja z Z-224,pomoże w regulacji Forchritta otóż nie, nie każda prasa ma tą samą zasadę wiązania.Fortschritt  K442 i Z-224 to dwie skrajnie różne prasy pod względem wiązania.Panowie jeśli ktoś ma problem z Forschajką to zapraszam na priva.Jak ktoś zechce  to przyjadę na miejsce i naprawię .

Odp: k 442

Mam forszajkę i ustawienie aparatów musi być wg instrukcji, są tam dokładne wymiary bo mam taką instrukcje jak ktoś chce to moge kilka stron dotyczących aparatów wrzucić. Kolejna sprawa to napięcie sznurka i jakość sznurka, najlepiej 1600m na kłebku parę zł droższy ale o wiele lepiej wiąże

70 Ostatnio edytowany przez MAREKPE (2011-07-12 23:44:57)

Odp: k 442

niewydostanieszsie napisał/a:

Mam forszajkę i ustawienie aparatów musi być wg instrukcji, są tam dokładne wymiary bo mam taką instrukcje jak ktoś chce to moge kilka stron dotyczących aparatów wrzucić. Kolejna sprawa to napięcie sznurka i jakość sznurka, najlepiej 1600m na kłebku parę zł droższy ale o wiele lepiej wiąże

No to zeskanuj i wrzuć do działu literatura i instrukcje. Wszyscy będziemy Ci wdzięczni.
Jeśli chodzi o ustawianie pras to przy pomocy instrukcji od Z-224 i własnych doświadczeń ustawiłem znajomemu Welgerkę AP-41 i prasuje jak nigdy przedtem

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

71

Odp: k 442

ale k442 jest jedyna w swoim rodzaju i sznurek 2000m w kłębku jest najcieńszym jaki trawi

72

Odp: k 442

Panowie jeżeli mamy sprawny zespół chwytaka z dociskiem to zawiąże nawet sznurkiem z wiązałki,który jest bardzo cienki.Twierdzę bo to praktykowałem kilka lat temu kiedy nagle w czasie żniw zabrakło w sklepach sznurka do pras.Kolega w na tyłach magazynu sklepowego wykopał mi ze starych zapasów właśnie sznurek do wiązałki.Minusem tego prasowania było tylko to ,że miałem trochę flakowate kostki bo przy dociśnięciu stołu sznurek pękał gdy koska upadała na glebę ale wiązac wiązała.

73

Odp: k 442

Witam. potrzebuję katalog, instrukcję obsługi do K 442

74

Odp: k 442

http://sendfile.pl/90051/442_prasa_obsluga.rar

75

Odp: k 442

Dzięki tomek1974,szkoda że nie w języku polskim ale i tak dużo można się dowiedzieć

76

Odp: k 442

przymierzam się do kupna k442 chciałbym obiektywnie się dowiedzieć czy warto, świadom jestem ze nie jest to nowa maszyna i ma prawo do awarii; ale nie mam dużo roboty tle co dla siebie a co roku jest odwieczny problem chodzenia za prasą żeby ktoś zrobił siano czy słomę

77

Odp: k 442

Marian moim zdaniem kup K454 , będziesz zapierniczał że szok.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

78 Ostatnio edytowany przez jamir12 (2012-03-04 22:20:44)

Odp: k 442

Marian, wszystko jest lepsze niż szukanie i proszenie się o usługę ale jak kupujesz dla siebie tylko to zainwestuj parę gorszy więcej i kup lepszą maszynę to będzie lepszy komfort pracy co też znacząco wpłynie na Twoje samopoczucie i nerwy a to jest nie ocenione.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

79

Odp: k 442

pawelg cool - a ile mocy ciągnika potrzeba do K454?

80

Odp: k 442

Ja prasowałem C-355 szła bez problemu , a teraz prasuje zetorem 8045 i powiem Ci że dopiero teraz mogę naprawdę zapierniczać żadna polska nie ma startu.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."