Temat: Sorgo

Siał to ktoś?
Ja likwiduje 1ha żyta bo nie zapowiada się dobrzei chcę posiać nutri honey. Niby lepsze jest "normalne" sorgo ale u mnie nie ma sieczkarni a firma nie przyjedzie na ha jaguarem. Zobaczymy co urośnie. Jak się uda to sprawa objetościówki na przyszłe lata może być rozwiązana.

2

Odp: Sorgo

U mnie na uczelni sieją sorgo do doświadczeń to w tamtym roku na piaskach sorgo było przepiękne  i wysokie na 3-4 metry. Na kiszonkę czy biogaz super sprawa.

3

Odp: Sorgo

Bo sorgo urosnie na piasku,nie potrzebuje dobrej ziemi,gość w sasiedniej wsi to zasiał kilka lat temu to tak wyrosło ze sieczkarnia E-281 nie mógł tego kośić i zbierał to orkanem i już tego nie sieje.

4

Odp: Sorgo

Ja kiedyś zasiałem sorgo... Wygłuszyło peluszke i coś tam jeszcze big_smile ale przestała rosnąć tylko się zrobiła jakaś taka dziwna to skosiliśmy na bele.. Wyszło ok 20 bel i żadna krowa nie ruszyła tej beli.. a dlaczego ? A Ciort Wie czemu big_smile  Tak samo jak pisał Marczi80 jeden posiał i wyrosła mu taka duża że sieczkarnia nie dawała rady ciąc.. zapiął zetora 7211 i kosił kosiarką 1.65, skosił i potem nie wiem co z nią zrobił ale Zetor miał co robić big_smile Znajomy mówił że Ją trzeba kosić po przymrozkach jesiennych bo inaczej ma jakieś złe substancje w sobie jakieś trujące czy cos...

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

Odp: Sorgo

Ja skosiłem w tym roku. totalny eksperyment. Perzowisko i tylko nagnojone i oprysk chwastoxem. Do lipca myslałem że nic  z tego nie będzie ale dało radę. Pryzma zrobiona ze słonecznikiem kisi sie już 3 tygodnie więc za tydzień może otworzę. Za rok sieję znowu chyba, że kiszonka będzie niejadalna.

6

Odp: Sorgo

ktos chciał sorgo na nasiona uprawiac https://www.youtube.com/watch?v=wlCRuoQ_wkc

Rolnik z powołania:-)

7

Odp: Sorgo

Ja chciałem ale odmianę taką którą mógłbym sprzedać kiszonkowcom  tanie jest za wysoka  I typowo ziarnowa.  Tak jak proso  sprzedaje tak i to chciałem.  Z tego co widzę na kiszonkę jest inna na ziarno Inna

8

Odp: Sorgo

miałem raz sorgo, jeden i ostatni raz. nie polecam, lepiej słomy kupić za tą kasę.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

9

Odp: Sorgo

Opisz swoje doświadczenia z tą rośliną .

Odp: Sorgo

Byłem u znajomego po zboże. W tamtym roku sucrosorgo 506 miał na 4m. W tym roku znowu sieje. Po siewie lumax i czeka na sieczkarnie. Nawożenie jak pod kuku. kusi mnie w tym roku posiać ze 2 ha...

11

Odp: Sorgo

kurcze koseś jakoś mi ten wątek umknął i nie odpisałem, piszę teraz.
siew sorga i uprawa normalna zbiór sieczkarką plon duży, kiszonka kiepska. niskiej jakości, analiż tego nie robiłem. Ale do kiszonki z żyta to nie dorasta.
Niewydostaniesz się jak było z konsumpcją kichy przez rogate?

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

12

Odp: Sorgo

Ja się w tym roku szykuje do siewu https://www.agropolska.pl/uprawa/pastew … eby,6.html mam 2,5ha pisku... czekam żeby śnieg stopniał (20 cm jeszcze jest) obornik gruber i siew....

Odp: Sorgo

Fenol napisał/a:

kurcze koseś jakoś mi ten wątek umknął i nie odpisałem, piszę teraz.
siew sorga i uprawa normalna zbiór sieczkarką plon duży, kiszonka kiepska. niskiej jakości, analiż tego nie robiłem. Ale do kiszonki z żyta to nie dorasta.
Niewydostaniesz się jak było z konsumpcją kichy przez rogate?

Bardzo dobrze wyjadały ale co do wartości to ciężko powiedzieć bo nie mam żadnych analiz. U mnie kiepsko wyjadają sianokiche z łąk torfowych, na polu cokolwiek bym nie posiał to żrą.

14

Odp: Sorgo

Fenol napisał/a:

kurcze koseś jakoś mi ten wątek umknął i nie odpisałem, piszę teraz

Wątpie ze Koseś to przeczyta sad

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

15

Odp: Sorgo

boberek666 napisał/a:

Ja się w tym roku szykuje do siewu https://www.agropolska.pl/uprawa/pastew … eby,6.html mam 2,5ha pisku... czekam żeby śnieg stopniał (20 cm jeszcze jest) obornik gruber i siew....

w czym to jest lepsze od kukurydzy?
Karol, wiesz co sie z koseśiem dzieje?

Rolnik z powołania:-)

16

Odp: Sorgo

w czym lepsze to jeszcze nie wiem ale najważniejsze jest to że pole na którym będę to siał znajduje się przy lesie więc dziki nie będą ryły jak w kukurydzy...

17

Odp: Sorgo

Może po prostu znosi piasek i na nim cokolwiek rośnie.  Kukurydza na piachu rośnie po szyję

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

18

Odp: Sorgo

licze na relacje zdjęciowa z tej uprawy, ale to raczej w oddzielnym watku

Rolnik z powołania:-)

19

Odp: Sorgo

ok też jetem ciekawy jak to wyjdzie...

20

Odp: Sorgo

Ja tez chyba sprobuje na 1 ha. Problem tylko zasiac tak aby nie najezdzac sprzetem przy zbiorze 1 pokosu bo juz nie odbije.