1

Temat: Ręcę opadają.

Panowie zakładam ten wątek żeby można było się wyżalić na niefart , więc zaczynam. W przeciągu tygodnia miałem tyle awarji że szok , pęknięta belka w 6 , odkręciła się śruba od widełek zmiany biegów w 4 rozpoławianie itd , pękł dekiel podnośnika w 60 , a wczoraj odkręciły się widełki od miernika impulsów w 6 i zostały gdzies na polu. Koszt belki używanej 300 , rozpoławianie i wymiana widełek 900 , dekiel jeszcze się nie dowiadywałem ale tani nie jest , widełki z bolcem śrubą i zabezpieczeniem 230 , normalnie ręcę opadają.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

2

Odp: Ręcę opadają.

Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej
Uszy do góry - kiedyś będzie lepiej

3

Odp: Ręcę opadają.

No myślę że wystarczy jak na razie , załamka mnie juz omija co mnie nie zabije to mnie wzmocni.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

4

Odp: Ręcę opadają.

pech, trzeba to przeczekać, nie poddawać się, ja tak ostatnio przerabiałem opryskiwacz, węże pękały, pompe 4 razy robiłem, lance spawałem, zbiornik kleiłem, a na koniec pękła rama i tak pięknie się poskładał ze nic już z niego nie bedzie, zanim kupiłem następny zaczeło wiać... do kompletu traktorek zaczał fiksować, ciężko pali, gaśnie, podnośnik żyje własnym życiem

ponaprawiałem po raz kolejny i go work:))

Odp: Ręcę opadają.

ostatnio z ojcem włożyłem w samochud 12000zł w cztery wtryskiwacze i pompe paliwa i zbiornik paliwa, jeden wtryskiwacz kosztował 1000zł  a pompa 3000zł + dwukrotne naprawienie nowych wtryskiwaczy, i wtaki oto sposub kombajn poszedł sie p...

6

Odp: Ręcę opadają.

pawelg napisał/a:

dekiel podnośnika w 60 ,  dekiel jeszcze się nie dowiadywałem ale tani nie jest ,

Dzwoń szybko bo kolega ARTUREEKK ma kawałek 4011 po 1 zł/kg i ten cały plecak tam jest.
Pesymista mówi, że gorzej być nie może, a optymista mówi, że owszem może.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

7 Ostatnio edytowany przez artureekk (2012-05-25 22:20:46)

Odp: Ręcę opadają.

poprawka plecaka juz nie ma 4011
he he kto zgadnie ile waży plecak

8

Odp: Ręcę opadają.

jeżeli kompletny to  w granicach 100kg

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

9

Odp: Ręcę opadają.

max 70kg, mozna  go samemu podniesc

10 Ostatnio edytowany przez artureekk (2012-05-26 09:02:40)

Odp: Ręcę opadają.

x2x napisał/a:

max 70kg, mozna  go samemu podniesc

to  ty jakis himen jestes
dokładie waży 95kg to sie chłopcy zdziwili jak położyłem na wagę i tak im byłó za drogo za sprawny plesak takich to nie cierpię :nooo:

11 Ostatnio edytowany przez bamreras (2012-05-26 09:09:41)

Odp: Ręcę opadają.

cały komplet z rozdzielaczem i tłoczyskiem za 1zł/kg?? i za drogo??? u nas za taki trzeba dać cenę złomu.. ale nie miej jak 300zł

A odnośnie opadania rąk to mi opadają bo co dzień na wieczór funduje sobie co najmniej metr sześcienny betonu do wylania... Wzmacniam fundamenty, robię posadzki, ogólnie to stodołe na tuczarnie przerabiam....

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

12

Odp: Ręcę opadają.

Na tuczarnię??? To ja produkcję świń wygaszam (jeszcze mi 15szt.zostało) i mam nadzieję że już do tego nie wrócę.

13

Odp: Ręcę opadają.

A co w zamian krowy, opasy?

14

Odp: Ręcę opadają.

no tuczarnia. Uwiązałem się do świń na 5lat biorąc młodego rolnika, żeby pomieścić to co wpisane w biznesplanie to muszę mieć trochę więcej metrów chlewni. Ogólnie to bez szaleństwa bo myślę o max 16 macior w cyklu zamkniętym. Nadwyżka z pola pójdzie na handel...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

15

Odp: Ręcę opadają.

przestan taka opłacolnosc ze kur.........
własnie sprzedaję odsadki jak cos to z miłą chęcią sprzedam , sprzedam nie oddam

16

Odp: Ręcę opadają.

wzmacniasz posadzki powiadasz:P   hmm   mi ostatnio asfaltem stodołe wylali ...  lepiej byc nie musi ..  a czy  to   jeżeli chodzi o cement nie taniej wychodzi  z betoniarni ??  za kubik wraz z dowozem 205zł

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

17

Odp: Ręcę opadają.

wojtas napisał/a:

wzmacniasz posadzki powiadasz:P   hmm   mi ostatnio asfaltem stodołe wylali ...  lepiej byc nie musi ..  a czy  to   jeżeli chodzi o cement nie taniej wychodzi  z betoniarni ??  za kubik wraz z dowozem 205zł

W poprzednią sobotę brałem 1 m3 betonu z betardu 275 i mój transport. Z ich transportem 10 m3 3150 zł.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

18

Odp: Ręcę opadają.

brałem na fundamenty  3.5 kubika ..  wraz z transportem 717zł ...   

ale raczej nie o tym wątek smile) bo zaraz się pewnie rozpiszemy  nie na temat

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

19

Odp: Ręcę opadają.

u nas beton troszku drogi że aż ręce opadają:) w takich ilościach jak bym potrzebował (po 2-5m3) to niżej 300zł nie chcą rozmawiać...
Co do opłacalności to raz coś tam zostanie, a raz trzeba dołożyć. Z moich rachunków wynika, że przy cenie 4,9 jestem lekko ponad zerem. Cena za to co do teraz sprzedałem to średnia 5,15zł... I najważniejsze to to że przez najbliższe jeszcze 4 lata musi mi sie opłacać bo premii nie zamierzam oddawać...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

20

Odp: Ręcę opadają.

Ręce opadają....
opadają jak patrzę w bezchmurne niebo potem na popiół z którego wyrastają rośliny i prognozę pogody na następny tydzień.
Zaczynam poważnie myśleć o deszczowni i *** studni.
Można na to wyrwać jakąś dotację?