2,801

Odp: Ręcę opadają.

U mnie wilki pogryzły jałowkę w nocy z soboty na niedzielę. Na szczęście żyje. Ciekawe co będzie od nowego sezonu jak na wiosnę krowy z małymi cielakami ruszą na łąki...

2,802

Odp: Ręcę opadają.

U nas 2 lata temu i w tamtym roku było parę wilków i też parę jalowek zacieli po ludziach.... takie to stworzenie że jalowka się urwala to zagonili w takie miejsce za góra aby nie miała gdzie uciec dalej. Ktoś mówił jak słyszał po 3:00 jak jakiś cielak ryczal a to było to... W tym roku tylko 1 chodzi wilk więcej nie widać śladów...

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

2,803

Odp: Ręcę opadają.

Wilki?! W lubuskim? Muszę poinformować staruszka.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

2,804

Odp: Ręcę opadają.

Koło mnie są 2 watahy podobno. W lesnictwie wyżarły już 80 danieli bo najbardziej głupie i łatwe do złapania. Powoli robi się problem....

2,805

Odp: Ręcę opadają.

Zrobiłem remont silnika.
Zrobiłem uszczelniacz przystawki.
Rozje... łożysko przystawki
Silnik po remoncie. Ciągnik dorwał się do pługa. No i rzeczywiście musiało mu mocy przybyć bo nadmiaru mocy nie wytrzymała tarcza albo docisk. W pługu na czwórkach (wyją obie) zamiast jednostajnego wycia pojawiło się jąkanie.  zamiast jednostajnego uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu jest
au au au au au au au uuuuuuuuuuuuuu au au au au au uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
W poniedziłałek będę próbował skończyć orkę zostało dobre 3 ha i siew 8ha.
Może się uda...

2,806

Odp: Ręcę opadają.

Ja jeszcze orki nie zaczynałem.. dziś zrobiłem 24 belki a jutro owijać... Zostanie jeszcze ok 5ha skosić i będzie na koniec w tym sezonie...  Teraz leże sztywny bo mnie wszystko napier.... za dużo jednemu roboty....

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

2,807

Odp: Ręcę opadają.

A zapomniałem. łozysko w przystawce padło na najdalej położonym polu od domu.
Dziś pojechałem tam orać. wychodzę zapiąć łańcuch do kolczatki patrzę a tu resztka powietrza z koła w pługu uchodzi....  dzwonię po żonę.
Mówię przywieź kobyłkę, klucz fajkowy 24 i pokrętło. Przez telefon wyjaśniłem co gdzie leży. Znalazła choć rzadko zagląda do warsztatu. Sama rzuciła stwierdzenie że dobrze że mam porządek......
Przyjechała. Zwaliłem koło  felga skręcana ale chciała się rozejść więc ją do bagażnika i do domu. Tam stwiedzam że mam taką przy jednoośówce. Odkręciłem jedziemy. Na miejscu się okazuje że dupa nie pasuje..... Jedziemy do domu żona się pyta "A ty to tak na spokojnie....???"
Odpowiedziałem
To tylko kapeć... nie urwało mi ręki, nogi ani jajek... trzeba załatać i już....
To nic że 3 dni teu wymiałem dętkę bo kominek wylazł....

Teraz trza wypić drina i się nie przejmować...

2,808

Odp: Ręcę opadają.

O tak panowie trzeba pic bo na leb idzie dostać wiec na zdrowie 🍻

http://www.fotoload.pl/123aa36/0da6cca167e5001fc0cd2b03b436c34116164_min.jpg

2,809

Odp: Ręcę opadają.

zdrowie!

2,810

Odp: Ręcę opadają.

Im większe nerwy to wolniejsza robota .............

2,811

Odp: Ręcę opadają.

Mój ojciec mówi, że w życiu to trzeba mieć wygodne buty i się nie przejmować smile

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

2,812

Odp: Ręcę opadają.

Krzysiek to faktycznie masz dobre podejście, podziwiam.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

2,813

Odp: Ręcę opadają.

koseś napisał/a:

Im większe nerwy to wolniejsza robota .............

wytłumacz to mojemu ojcu jak sie wscieka we zniwa

Rolnik z powołania:-)

2,814

Odp: Ręcę opadają.

andre902 napisał/a:

Mój ojciec mówi, że w życiu to trzeba mieć wygodne buty i się nie przejmować smile

Po ziemi twardo stąpać i fujarę co dzień kąpać :beer:

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

2,815

Odp: Ręcę opadają.

Kolega przyjedzie wyjąć silnik ładowarką teleskopową.  Lepiej by podjechał od przodu czy z boku?

2,816

Odp: Ręcę opadają.

od przodu na dłuższym pasie żeby się bujał i było można nim manipulować

2,817 Ostatnio edytowany przez androl (2016-10-16 21:34:11)

Odp: Ręcę opadają.

Tomek, lepiej na jednym łańcuchu z dużymi oczkami żeby można było jakąś śrubą regulować, tak by przód najpierw się podnosił. Wkładanie identycznie, sprzęgło gumowe niżej trafiamy w frez wałka i powoli opuszczając osiada druga strona silnika.

2,818

Odp: Ręcę opadają.

w ciągniki to pikuś wyciągnij silnik w 516 smile

2,819

Odp: Ręcę opadają.

A co za problem w 516?? W stodole wciągarką wyciągaliśmy, potem kombajn odciągnięty i silnik opuszczony na przyczepę...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

2,820

Odp: Ręcę opadają.

dobrze że masz stodołę.... dużą stodołę.. 5lat temu jak 323 robiłem generalkę to w stodole wszystko. Dziś  tak leży około 150t zboża do wywiezienia, a forszowi przegląd znów potrzebny.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....