3,741

Odp: Ręcę opadają.

Ja mam mało, tylko 20.  Mam tyko 12 ha + dzierżawy to uprawiam 26 ha. Średnia w gminie to ok. 8 ha , głównie 4 i 5 klasa . Z tego można spokojnie żyć. Chociaż ktoś napisał tu że małe gospodarstwa tj. 30 ha nie mają racji bytu. Rozumiałbym to gdyby produkowały tylko zboża.  Massey, teraz rozumiem dlaczego Twoja mleczarnia mało płaci. Odkąd pamiętam mleczarnie proszkujące mleko zawsze płaciły najmniej. Dopłaty za ilość  u mnie są do każdego litra, tylko że wyliczane to jest wg. wzoru pierwiastek czwartego stopnia przez ilość dostaw, czyli od 1 grosza do 20 czy 25 maksymalnie, więc im większe dostawy to i dopłata większa.

There is no soul, no soul could ever make me it's own...

3,742

Odp: Ręcę opadają.

Mleczarnia wieluń zawsze ma stosunkowo niskie ceny .
Dziwie się tym którzy do nich oddają.
U nas (okolice byczyny ) Ci odważniejsi i więksi przeszli do zotta lub mlekowity .
Osobiście krów nie trzymam od wielu lat ale z racji sąsiada mleczaża sytuacje troche znam .

3,743 Ostatnio edytowany przez Rur3k (2018-02-27 15:17:00)

Odp: Ręcę opadają.

u mnie dopłaty są progami za pierwszy próg dopłacają 3gr drugi 8 trzeci 15 czwarty 22 piaty 30gr
powierzchniowo mam podobnie jak Ty klasowo głównie 5 i 6 (najlepsza klasa w moim gospodarstwie to 4a w ilości 15 ar i 4b w ilości ok 2,7 ha)

Większa produkcja to korzystniej się rozkładają koszty na dochody. Więcej sztuk nie wcisnę w moje budynki więc trochę zboża motylkowatych itp mam i tak licząc ilość godzin spędzonych na polu do tych w oborze przy małej produkcji to wychodzi na godzinę pracy ten sam jak nie lepszy dochód a w wolnym czasie można by dorobić na etacie. Do 30 to racja że z samego gospodarstwa może być ciężko wyżyć przy samych zbożach ale jest też sporo czasu na pozarolnicza działalność.

3,744

Odp: Ręcę opadają.

Matey napisał/a:

Będąc na zusie mozesz otrzymywać dotacje i nie chodzi mi tu o dopłaty bezpośrednie

A możesz mi powiedzieć jakie dotacje ? Bo ja już nieraz w armirze byłem, pytałem i nigdzie się nie kwalifikowałem. i już nawet przestałem o tym myslec smile

3,745

Odp: Ręcę opadają.

Ja się zastanawiam czy nie rzucić rolnictwa tylko co w zamian jak nic innego nie umiem robić?
Puki co nie mam źle na warzywach jest fajnie ale ludzi do pracy nie ma a rodzice coraz starsi co będzie jak zaniemogą.
Myślę nad jakąś firmą ale jaka? Myślałem nad postawieniem chlewni. Ale teraz to za duże ryzyko. Mam jeszcze jeden pomysł ale tak abstrakcyjny że nie wiem czy to nie szaleństwo

Rolnik z powołania:-)

3,746

Odp: Ręcę opadają.

to sie zwierz ?

mdw

3,747

Odp: Ręcę opadają.

Teraz pomysł na biznes jest na wagę złota leci to życie a gówno sie z tego ma, bida goni bide

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

3,748

Odp: Ręcę opadają.

Papej narob gzubów to będą ręce do pracy a i 500+ wpadnie, robota lekka przyjemna, nie kurzy się nie pyli...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

3,749

Odp: Ręcę opadają.

Dobre dobre😄

3,750

Odp: Ręcę opadają.

Rolnictwo bym nie rzucał bo to jednak zawsze jakiś zysk pewny smile A moim zdaniem najlepszy jest handel żeby coś sobie dorobić smile mi np. najlepiej wychodzą chryzantemy tak co roku sadzę sobie 500 sztuk i kilka tysięcy zawsze wpadnie a koszty i nakład pracy nie taki duży smile mój kolega handluje po rynkach elektronarzędziami i nie narzeka, ale zawsze czeka na wszystkich świętych bo wtedy sprzedaje znicze pod cmentarzem,  i boże narodzenie wtedy idą mu światełka i na tym zarabia już dość dobrą kasę bo nie raz się chwali ze przez te dwa tygodnie nawet 20 tys. Jakbym miał żyłkę do handlu to pewnie sam bym to robił smile

3,751

Odp: Ręcę opadają.

Laszek napisał/a:

Papej narob gzubów to będą ręce do pracy a i 500+ wpadnie, robota lekka przyjemna, nie kurzy się nie pyli...

Tylko do tego trzeba wspólniczki a ja jej nie mam. Myślałem nad hodowlą owadów podobno to przyszłość. Jakoś to suszyć mielić i sprzedawać jako dodatek do paszy zamiast GMO soi.

Rolnik z powołania:-)

3,752

Odp: Ręcę opadają.

Morawieckiego się nasłuchałeś....
Kobiety sobie poszukaj bo jak będziesz oglądał tylko "moje" cycki to zdziwaczejesz...

3,753 Ostatnio edytowany przez Massey (2018-02-28 21:59:16)

Odp: Ręcę opadają.

Wspólniczke powiadasz ,no jak do jakiejś dziewuchy zagadasz żeby z Tobą owady chodowała to raczej nie licz na współpracę i randkę wink

3,754

Odp: Ręcę opadają.

z tymi owadami może nie głupi pomysł, nie tylko do pasz ale także można sprzedawać do ogrodów zoologicznych, hobbystom gadów, tak że powodzenia smile

3,755

Odp: Ręcę opadają.

Albo do azjatyckich restauracji 😀

3,756

Odp: Ręcę opadają.

Może jakaś spółka z Kolasą?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

3,757

Odp: Ręcę opadają.

nie znam człowieka co to za jeden?

Rolnik z powołania:-)

3,758

Odp: Ręcę opadają.

Rafal kolega nie ogladal😄

3,759

Odp: Ręcę opadają.

nie ogladałem

Rolnik z powołania:-)

3,760

Odp: Ręcę opadają.

Ostatnio leciało big_smile