4,721

Odp: Ręcę opadają.

Andrew89 napisał/a:
koseś napisał/a:
Andrew89 napisał/a:

To jest chory kraj , polna droga koleś ciśnie quadem i wjeżdża ronikowi w maszynę,  teraz rolnik ma pod górkę bo na ch...j jechał polną drogą :stu:

Ty tak naprawdę czy żartujesz???
Kiedyś jadąc samochodem ledwo uszedłem z życiem bo gamoniowi w starym ciaganym pilmecie  Też się łan a otworzyła, i cudem mnie drzewo zasłonięte .

To są dwie inne sytuacje, droga publiczna asfaltowa i droga polna , nieraz między uprawami przejeżdżamy z rozłożonym opryskiwaczem a nawet kombajnem z hederem i nie wyobrażam sobie żebym musiał przejeżdżając drogą polną ściągać heder bo jakiś ziomek chce sobie quadem po polniaku przejechać, niech on uważa bo jest w miejscu pracy rolnika. Wiadomo że przepisy o ruchu drogowym obowiązują te same ale do jasnej trochę myślenia.

U mnie w gminie kazda drona nawet polna jest publiczna bo nalezy do gminy

Rolnik z powołania:-)

4,722

Odp: Ręcę opadają.

Krzysiek napisał/a:

No to kolejny powód by wydzielać działki pod zabudowę. Szwagierka postawiła chałupę i uderzyła do ENERGI by jej kabel podciągnęli.  No to przyjechali nastepnego dnia pociągnęli kabel po słupie a pod słupem postawili skrzynkę z licznikiem........ a że słup jest 150m od domu .... no przecież stoi na tej samej działce.... Aga kupiła 150m aluminowego kabla 4x35 i pociągła do domu....

Całe gospodarstwo stoi w tym miejscu już od przed wojny, a dom 30 lat. Chciałem dobrze dla państwa, ale moje państwo stawia mi kłody.

Kiedy brak jakichkolwiek argumentów, najlepiej siłą narzucać swoje przekonania, a kiedy brak jakichkolwiek przekonań, pozostaje już tylko siła.

4,723

Odp: Ręcę opadają.

To szybko wołaj geodetę niech wycina działkę....
Ja niestety mam kanalizę płacę nie mało i jeszcze problemy z nią ..... a z czasem trzeba będzie płacić jeszcze więcej...

4,724

Odp: Ręcę opadają.

ja za m3 ścieków płacę 13 zł  i tak jak pisze krzysiek co roku jest drożej

4,725

Odp: Ręcę opadają.

Własna studnia i oczyszczalnia to sporo grosza w kieszeni zostaje. 12 lat temu gdy montowałem swoją, też bym zgody na nią nie dostał, gdyby nawet był tylko projekt budowy kolektora w mojej wiosce.

4,726

Odp: Ręcę opadają.

Mam zamiar złożyć wniosek i czekać na odpowiedź, bo tak na razie to wszystko były rozmowy. Umotywuję odpowiednio do stanu i zobaczymy. Będę miał pismo w ręku to będzie podstawa do działania, sama rura będzie kosztować około 8000, a gdzie wykop
i przepompownie. Gość który ma to wykonać powiedział 8000 za całą robotę, mnie nic nie interesuje.

Kiedy brak jakichkolwiek argumentów, najlepiej siłą narzucać swoje przekonania, a kiedy brak jakichkolwiek przekonań, pozostaje już tylko siła.

4,727

Odp: Ręcę opadają.

Odpowiedź będzie nie ...... to jest kasa dla gminy. Nie trać czasu trza to ominąć.....

4,728

Odp: Ręcę opadają.

krzysiek a co ze szwagrem jak się sprawa potoczyła ?  wiadomo już coś ?

4,729

Odp: Ręcę opadają.

Wczoraj rozmawiałem na temat tego wypadku z policjantem z ruchu i stwierdził że opryskiwacz ciągany jest traktowany jako przyczepa specjalna i wystarczy kat. B

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

4,730

Odp: Ręcę opadają.

Tyle pisania na temat kategori.? Porobić uprawnienia i święty spokój siadam i jadę. Nierozumiem problemu.

Leszek   dla kolegów'

4,731

Odp: Ręcę opadają.

Najlepiej zrobic b+e i mozna jezdzic traktorem a jak trzeba to busa z laweta... jest tansze niz samo t i nie trzeba zdawac teori sama jazda

4,732

Odp: Ręcę opadają.

moja żonka nawet zrobiła e do b bo ciagała kilka lat przyczepy ze zbożem w żniwa i był czas najwyższy zrobić. W te żniwa nawet na skup pojechaliśmy na 2 ciagniki.

4,733

Odp: Ręcę opadają.

taka żonka to skarb

Rolnik z powołania:-)

4,734

Odp: Ręcę opadają.

Na razie jeszcze nic nowego nie wiem... Puki co poszkodowany pojechał na zarobek do Holandii.

4,735

Odp: Ręcę opadają.

jasiuhonda napisał/a:

Najlepiej zrobic b+e i mozna jezdzic traktorem a jak trzeba to busa z laweta... jest tansze niz samo t i nie trzeba zdawac teori sama jazda

Tak było do końca roku 2018. Coś miało się zmienić

Siły na zamiary zmierz....

4,736

Odp: Ręcę opadają.

Grzegorz89 napisał/a:

moja żonka nawet zrobiła e do b bo ciagała kilka lat przyczepy ze zbożem w żniwa i był czas najwyższy zrobić. W te żniwa nawet na skup pojechaliśmy na 2 ciagniki.

i to rozumiem. Brawo Żona. 👏👏👏👏

Leszek   dla kolegów'

4,737

Odp: Ręcę opadają.

Się mi trafiło jak ślepej kurze ziarno, ale i trochę mojej ręki w tym było, żeby mi pomagała i niczego się nie bała. Przede wszystkim klamoty sprawne to nie strach jechać. Jest trochę u nas jest takich czyrstwych kobitek big_smile

4,738

Odp: Ręcę opadają.

androl napisał/a:

Warszawiaki wbrew pozorom lubią się babrać w szambie. Popatrzyliśmy  w sobotę na nich z politowaniem. Brzeg plaży aż czarny i woda o nie się obijająca. Lans jednak na przeciw grand hotelu w Sopocie, musiał być pomimo zakazu kąpieli. My pojechaliśmy  zażyć kąpieli za Jantar, tam woda ładna.

Ja byłem między Karwią a Jastrzębią. Fajnie tylko woda troszkę zimna.

4,739

Odp: Ręcę opadają.

Pawel21990 napisał/a:
androl napisał/a:

Warszawiaki wbrew pozorom lubią się babrać w szambie. Popatrzyliśmy  w sobotę na nich z politowaniem. Brzeg plaży aż czarny i woda o nie się obijająca. Lans jednak na przeciw grand hotelu w Sopocie, musiał być pomimo zakazu kąpieli. My pojechaliśmy  zażyć kąpieli za Jantar, tam woda ładna.

Ja byłem między Karwią a Jastrzębią. Fajnie tylko woda troszkę zimna.

Trochę tam długo się jedzie jak na jednodniowe wypady, obwodnica trójmiasta wiecznie zakorkowana.

4,740

Odp: Ręcę opadają.

Nie była zakorkowana jak jechałem. Jak wracałem był spory ruch ale nie tak źle. Na jednodniowy tak ale jak na dłużej to polecam. W sąsiednich miejscowościach pełno ludzi a tu cisza, spokój.