4,801

Odp: Ręcę opadają.

marcin napisał/a:

Po 14 latach złożyłem wypowiedzenie w pracy , poprostu zrezygnowałem miałem dosyć pracy za 1800 zł i manier prezesa lenia nagrywania podsłuchiwania itp ,nie mam zbytnio pomysłu na siebie może zacząć tak przygodę z rolnictwem jakiś młody rolnik dofinansowanie , rozmawiam z tatą i jest na tak ,żoną i mama na nie sam nie wiem co robić myślę że zakręcę się i będę działał w rolnictwie może coś podpowiecie  jak ja się cieszę że to żuciłem dorobić zawsze sobie dorobię i lekko te 1800 przyniosę

ja tam powiedziałem ze nie będę robił w żadnej firmie typu odbębnić 8 godzin i do domu za psi huj
pracuję u kolegi na maszynie w lesie mam nieograniczony czas pracy zarabiam na akord i jest git a prócz tego zajmuję się mechaniką i więc jak w lesie jest słabszy miesiac to w domu przy gratach dorobię a jak w lesie jest dobrze to i na warsztacie się dorobi i są pieniadze więc alternatyw jest wiele

Nie ma to jak FORTSCHRITT

4,802

Odp: Ręcę opadają.

1800 to śmiech na sali w obecnych czasach. U mnie w okolicy pracy od zaraz i od 3 tyś na miesiąc, praca po 8 godz. Jak trochę nadgodzin to i 5 z przodu potrafi się pojawić. Ostatnio też u kolegi jeździłem cały tydzień przy zwózce kukurydzy na pryzme

E 516 na części
Telefon 695 076 269

4,803

Odp: Ręcę opadają.

1800???? Takie oferty się zdarzają. Zazwyczaj oferent ma zajęcie dla jakiejś desperatki....
Dla faceta? hmmmm

4,804

Odp: Ręcę opadają.

Laszek napisał/a:

1800 to śmiech na sali w obecnych czasach. U mnie w okolicy pracy od zaraz i od 3 tyś na miesiąc, praca po 8 godz. Jak trochę nadgodzin to i 5 z przodu potrafi się pojawić. Ostatnio też u kolegi jeździłem cały tydzień przy zwózce kukurydzy na pryzme

jaka praca za taka kase? na podkarpaciu 3 z przodu na reke to rzadkość i dla prawdziwego fachowca

Rolnik z powołania:-)

4,805

Odp: Ręcę opadają.

szs napisał/a:

Może towaru za dużo już mają. Pamiętam jak brat miał kalafiory/brokuły do bonduelle to kiedy brakowało potrafili nawet głabiki wziąć A jak nadmiar to wybrzydzali aż do przesady 😕

nie wiem, wiem że jedna odmiana ma fioletowe przebarwienia i najprawdopodobniej pójdzie pod talerzówkę, jutro zadzwonie do przedstawiciela producenta nasion zobaczymy co powie

Rolnik z powołania:-)

4,806

Odp: Ręcę opadają.

Krzysiek napisał/a:

1800???? Takie oferty się zdarzają. Zazwyczaj oferent ma zajęcie dla jakiejś desperatki....
Dla faceta? hmmmm

Krzysiek to firma z Człuchowa

4,807

Odp: Ręcę opadają.

O....  a gdzie tak płacą?
Przychodzi mi do głowy jedna taka .... pracowałem w niej.... jaka branża ?

4,808

Odp: Ręcę opadają.

Pajej napisał/a:
Laszek napisał/a:

1800 to śmiech na sali w obecnych czasach. U mnie w okolicy pracy od zaraz i od 3 tyś na miesiąc, praca po 8 godz. Jak trochę nadgodzin to i 5 z przodu potrafi się pojawić. Ostatnio też u kolegi jeździłem cały tydzień przy zwózce kukurydzy na pryzme

jaka praca za taka kase? na podkarpaciu 3 z przodu na reke to rzadkość i dla prawdziwego fachowca

Jak 3 z przodu to zwykła praca w fabryce papieru toaletowego i innych tym podobnych. Trochę pracy na produkcji, trochę wózkiem widłowym, trochę teleskopem i 8 godzin zleci.
A jak 5 z przodu to jak pisałem trzeba już trochę nadgodzin i pracy w sobotę, ale widać warto. W tym przypadku praca przy produkcji uszczelek. Co jakiś czas szukają nowych pracowników.
Kiedyś to w okolicy piły to tylko był Philips żarówki i Henia bakutil. Na szczęście czasy się zmieniły

E 516 na części
Telefon 695 076 269

4,809

Odp: Ręcę opadają.

Laszek napisał/a:
Pajej napisał/a:
Laszek napisał/a:

1800 to śmiech na sali w obecnych czasach. U mnie w okolicy pracy od zaraz i od 3 tyś na miesiąc, praca po 8 godz. Jak trochę nadgodzin to i 5 z przodu potrafi się pojawić. Ostatnio też u kolegi jeździłem cały tydzień przy zwózce kukurydzy na pryzme

jaka praca za taka kase? na podkarpaciu 3 z przodu na reke to rzadkość i dla prawdziwego fachowca

Jak 3 z przodu to zwykła praca w fabryce papieru toaletowego i innych tym podobnych. Trochę pracy na produkcji, trochę wózkiem widłowym, trochę teleskopem i 8 godzin zleci.
A jak 5 z przodu to jak pisałem trzeba już trochę nadgodzin i pracy w sobotę, ale widać warto. W tym przypadku praca przy produkcji uszczelek. Co jakiś czas szukają nowych pracowników.
Kiedyś to w okolicy piły to tylko był Philips żarówki i Henia bakutil. Na szczęście czasy się zmieniły

na podkarpaciu na produkcji 3 nie da sie wyciągnąć, moze w dobrej firmie 3 ale brutto

Rolnik z powołania:-)

4,810

Odp: Ręcę opadają.

https://www.youtube.com/watch?v=6OWEaurociA

Rolnik z powołania:-)

4,811

Odp: Ręcę opadają.

Firmy nasienne.....
Jak chcesz coś zdziałać to nagraj to jeszcze raz w lepszej jakości i podaj producentów nasion oraz odmiany... potem wrzuć na fejsbóka....
Lucyna kupiła  w zeszłym roku nasiona cebuli wysiała urosły nawet ładne cebulki. W tym roku je wsadziła no i nie mamy cebuli na  zimę bo 90% to prawdopodobnie siedmiolatka choć nie mamy pewności a 10 % to bardzo ładna twarda śnieżno biała cebula...
Sąsiadka zasiała kalafior urosła jej rzodkiew...

4,812

Odp: Ręcę opadają.

był u mnie producent jednej odmiany to zaproponował mi nasiona, mniej wiecej tyle ile wysiałem na ten areał, a gdzie nawozy opryski nie wspominając o zysku jaki miał byc??? chyba trzeba będzie zaakceptowac bo kto wygra ze swiatowa korporacją?
I jeszcze jedno co innego torebka czy 2 na grządki co innego 1 ha plantacji.

Rolnik z powołania:-)

4,813

Odp: Ręcę opadają.

No wiadomo że torebka za 3 zł to nie nasiona na 1 ha.
BAłagan w firmach nasiennych....

4,814

Odp: Ręcę opadają.

firmy inaczej traktuja rynek profasjonalny a inaczej detal. na 100% miałem ta odmiane co zamawiałem tylko dlaczego u kolegi sie udała a u mnie chocki klocki???

Rolnik z powołania:-)

4,815

Odp: Ręcę opadają.

Na plantowej w CPN u Janusza i wspólnika

4,816

Odp: Ręcę opadają.

Da sie zreanimowac zawór od hamulców pneumatycznych w ciagniku? jak nacisne pedał hamulca to cały czas wypuszcza powietrze z butli, własnie przez zawór. da sie to jakoś naprawić czy cały zawór do wymiany?

Rolnik z powołania:-)

4,817

Odp: Ręcę opadają.

W c-330 wyczyściłem i wyszło ok. Składałem wszystko na pastę montażową do opon i działa.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

4,818

Odp: Ręcę opadają.

marcin napisał/a:

Na plantowej w CPN u Janusza i wspólnika

Aaaa
Może nawet kiedyś wpadliśmy na siebie. Rzadko tam bywałem po tym jak kombajn opróżnił beczkę ropy w 3-4 godzin... przy tym się nie grzał nie kopcił..... Po wlaniu ropy z innego źródła wróciło wszystko do normy...... Dawno to było i powiedziąłem sobie że wolę pchać do PKS niż u niego kupować....

4,819

Odp: Ręcę opadają.

Ludziom się w dupach poprzewracało... żeby nie znaleźć człowieka do pracy na 120 godzin w miesiącu za 4500-5000zl?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

4,820

Odp: Ręcę opadają.

To zależy do czego bo jeśli w burdelu to słaba stawka 😂😂