4,941

Odp: Ręcę opadają.

Piotrek to tam jeszcze na Złotowie jest coś ziemi państwowej?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

4,942

Odp: Ręcę opadają.

Piotrek1990 napisał/a:

Pójdź Pajej Raz na przetarg gdzie KOWR ziemię wydzierżawia. To Przekonasz się jakie realia mamy . Ludzie dają po 2500 za ha.  Plus opłaty rzecz jasna . Oferujesz tyle ?
Już kiedyś Ci powiedziałem w wątku o opryskiwaczu. Zawsze narzekasz. Czyli tak na dobrą sprawę nikt i nic Cię nie zadowoli bo taka Twoja natura. Nie żebym miał coś do Ciebie. Ale pytań i żali masz setki. A działania Nie widać.
Zgrzybiałeś. Spójrz na starszych kolegów z Forum . Obracają wszystko w żart a nawet jak coś źle idzie to mają do tego dystans. Bo tak trzeba

na przetargu byłem.
Może zgrzybiałem uroki starego kawalera.
Działania nie widac, bo działaniem sie nie chwale dla mnie robota jak robota

Rolnik z powołania:-)

4,943 Ostatnio edytowany przez Piotrek1990 (2020-03-30 01:42:55)

Odp: Ręcę opadają.

Za 20 dni przetarg. Ale chyba mi brakuje sił na kolejny taki. Miesiąc temu był na 250 ha podzielone na 19 działek i tu wygrałem 12.5 ha. Teraz jest z 500 ha i 37 pozycji.

Siły na zamiary zmierz....

4,944 Ostatnio edytowany przez Piotrek1990 (2020-03-30 01:43:44)

Odp: Ręcę opadają.

Pajej napisał/a:
Piotrek1990 napisał/a:

Pójdź Pajej Raz na przetarg gdzie KOWR ziemię wydzierżawia. To Przekonasz się jakie realia mamy . Ludzie dają po 2500 za ha.  Plus opłaty rzecz jasna . Oferujesz tyle ?
Już kiedyś Ci powiedziałem w wątku o opryskiwaczu. Zawsze narzekasz. Czyli tak na dobrą sprawę nikt i nic Cię nie zadowoli bo taka Twoja natura. Nie żebym miał coś do Ciebie. Ale pytań i żali masz setki. A działania Nie widać.
Zgrzybiałeś. Spójrz na starszych kolegów z Forum . Obracają wszystko w żart a nawet jak coś źle idzie to mają do tego dystans. Bo tak trzeba

na przetargu byłem.
Może zgrzybiałem uroki starego kawalera.
Działania nie widac, bo działaniem sie nie chwale dla mnie robota jak robota

I powiedz otwarcie. Ile chciałaś oferować ? I czy kupiłeś ten opryskiwacz bo już rok minął

Siły na zamiary zmierz....

4,945

Odp: Ręcę opadają.

Nie mi oceniać ale jak w koło Ciebie ludzie ziemię oddają dla  rolników z innych wiosek  to o czymś to świadczy..

mdw

4,946

Odp: Ręcę opadają.

Piotrek1990 napisał/a:

Za 20 dni przetarg. Ale chyba mi brakuje sił na kolejny taki. Miesiąc temu był na 250 ha podzielone na 19 działek i tu wygrałem 12.5 ha. Teraz jest z 500 ha i 37 pozycji.

No to sporo ziemi macie jeszcze do przetargów. U nas nic. A to do Piły na przetargi czy gdzie?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

4,947

Odp: Ręcę opadają.

Tak na Motylewską. Jestem ciekaw czy teraz z ustnego ofertowego nie zrobią

Siły na zamiary zmierz....

4,948

Odp: Ręcę opadają.

Z sąsiedniej wioski znajomy jest tam właśnie od przetargów. Jakieś 4-5 lat temu znajomy wysyłał córkę na przetargi. Na korytarzu oferowała 30 tyś do podziału za odstąpienie to stare wyjadacze wyśmiali ją że lepiej dziewuszko do domu jedź. Ale jak na przetargu zrobiła postąpienie po 10 tyś na ha to wszystkim rura zmiękła

E 516 na części
Telefon 695 076 269

4,949

Odp: Ręcę opadają.

Tylko u nas wedle prawa póki co dzierżawy.  Bo sprzedaż takich powierzchni narazie wyłączona.
Ogólnie to walą czynsze dzierżawne takie , że nawet prowadzący pyta czy to na pewno oferta czy pomyłka ;P

Siły na zamiary zmierz....

4,950

Odp: Ręcę opadają.

Sam w tej chwili dale  2.t pszenicy  plus opłaty za ha  i ziemi nie znajdziesz ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

4,951 Ostatnio edytowany przez Piotrek1990 (2020-03-30 03:44:00)

Odp: Ręcę opadają.

Ma to sens przy ziemii lepszej niż VIb i gorszych gdzie jakiś plon osiągniesz . Ja dałem półtora tony. Granica opłacalności. Ale co zrobić.

Siły na zamiary zmierz....

4,952

Odp: Ręcę opadają.

Ja bym miał obawy, bo klimat nas nie rozpieszcza i coraz ciężej będzie rekordowe plony osiągać. Tu trzeba oddać dotacje i co najmniej 3,5 tony pszenicy, w zależności od technologii, żeby wyjść na zero. Nie chciałoby mi się walczyć w takich warunkach.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

4,953

Odp: Ręcę opadają.

Niestety albo wóz albo przewóz . Z 13 przeliczeniowych i 24 fizycznych rodziny godnie nie utrzymam.

Siły na zamiary zmierz....

4,954

Odp: Ręcę opadają.

Piotrek1990 napisał/a:
Pajej napisał/a:
Piotrek1990 napisał/a:

Pójdź Pajej Raz na przetarg gdzie KOWR ziemię wydzierżawia. To Przekonasz się jakie realia mamy . Ludzie dają po 2500 za ha.  Plus opłaty rzecz jasna . Oferujesz tyle ?
Już kiedyś Ci powiedziałem w wątku o opryskiwaczu. Zawsze narzekasz. Czyli tak na dobrą sprawę nikt i nic Cię nie zadowoli bo taka Twoja natura. Nie żebym miał coś do Ciebie. Ale pytań i żali masz setki. A działania Nie widać.
Zgrzybiałeś. Spójrz na starszych kolegów z Forum . Obracają wszystko w żart a nawet jak coś źle idzie to mają do tego dystans. Bo tak trzeba

na przetargu byłem.
Może zgrzybiałem uroki starego kawalera.
Działania nie widac, bo działaniem sie nie chwale dla mnie robota jak robota

I powiedz otwarcie. Ile chciałaś oferować ? I czy kupiłeś ten opryskiwacz bo już rok minął

opryskiwacz kupiłem. lekmen sieger 27m podzielony na 9 sekcji, oczywiście komputer, skrętna os. Niestety nie ma belki na trapezie i pojedyncze końcówki, ale większość moich wymagań spełnił.
Na przetagru była działeczka 0,5ha z czego połowa do uprawy połowa bagno licytowałem troche ponad dopłaty i odposciłem. ten co mnie przelicytował po przetargu do mnie z tekstem "po co tak wysoko licytowałeś ja teraz na tej działce nic nie zarobie"

Tak jak mówiłem ten obcy gość co wział ta działkę o której pisałem na poczatku, o flaszke moge sie załozyc ze nie dał nic wiecej niż rolnicy w okolicy oferują

Rolnik z powołania:-)

4,955

Odp: Ręcę opadają.

Piotrek1990 napisał/a:

Tylko u nas wedle prawa póki co dzierżawy.  Bo sprzedaż takich powierzchni narazie wyłączona.
Ogólnie to walą czynsze dzierżawne takie , że nawet prowadzący pyta czy to na pewno oferta czy pomyłka ;P

To jest ziemia na Stawnicy? Heniowi zabrali czy co?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

4,956

Odp: Ręcę opadają.

Tak zabrali.

Siły na zamiary zmierz....

4,957

Odp: Ręcę opadają.

Ale całą Stawnicę czy część?

4,958

Odp: Ręcę opadają.

Stawnicę, Prochy. Nie wiem ile tam miał. Wiem ze 37 pozycji jest ba przetarg. Koło 500 ha. Gdyby były fundusze to bym startował tam też I może coś ugrał

Siły na zamiary zmierz....

4,959

Odp: Ręcę opadają.

No a u mnie najbliższe popegeroskie ma na własność oficjalnie... Śmiłowo, Mościska i Zelgniewo. Dopiero kolejny pgr nie jest jego tj Wysoka Mała tam gdzie teraz robię. Ale kto wie może za jakiś czas też się okaże że to tylko dzierżawa. W Dębionku też chyba oddał.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

4,960

Odp: Ręcę opadają.

Nie oddał tylko prawo się zmieniło i po prostu zabierają tongue dobrze  i niedobrze

Siły na zamiary zmierz....