4,981

Odp: Ręcę opadają.

Ale co szedł do końca a to podczas planowanego remontu się ukazało?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

4,982

Odp: Ręcę opadają.

na polu zagrzechotało w silniku , zgasiłem ,sholowałem do domu i dzisiaj rozebraliśmy silnik i takie kwiatki wyszły, do tego jeszcze wyłupało kawałek tulei od spodu

4,983

Odp: Ręcę opadają.

na jesieni 2019 ogarniałem silnik w fordzie 4tłoki pękły, 2 bardzo. Zrobiłem i chula, a wszystko przez lejace wtryski.

4,984

Odp: Ręcę opadają.

Marku jednak i Góra do remontu...  A z wałem jak coś poważnego?

4,985

Odp: Ręcę opadają.

Tomek, a Ty jak poraziłeś sobie ze swoim? Jak wymieniałeś tuleje?

4,986

Odp: Ręcę opadają.

Pierwsze co mi do głowy przyszło to lejące wtryski ale tak po chwili, że to może zawór sie urwał  ?  Przy gruberze czy siewniku ? Ciężko miał?

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

4,987

Odp: Ręcę opadają.

Grzesiu fastraca robiłem sam, czyli rozebralem i złożyłem ale tuleje dałem do zakładu surowe wprasowac, tuleje korbowodowe i głowicę też mi zrobili. Efekt jest taki że mocy przybyło a spalanie spadło, jednak najlepsze to jest to że jak były mrozki takie do 10 stopni to o 5 rano bez żadnego podgrzewania odpala po jednym  obrocie walu. Koszt naprawy bez pompy wody wtryskowej i turbiny to jakieś niespełna 12tys na wszystkich oryginalnych częściach

4,988 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2020-05-17 13:22:16)

Odp: Ręcę opadają.

Tak słyszałem, że wziałeś się za remont. Chyba zostanie u Ciebie długo, że zrobiłeś go na tiptop. Ja po robotach jesiennych wyruszam w Polskę i szukam coś dla siebie. Warto szukać 185 na cuminsie czy perkins 155 wystarcza?

4,989 Ostatnio edytowany przez koseś (2020-05-17 17:02:45)

Odp: Ręcę opadają.

Uwierz że perkins 168KM wystarczy ale jak znajdziesz ładnego na cumins to też biez. https://www.fotosik.pl/zdjecie/2a4310ad192ff9b1

4,990

Odp: Ręcę opadają.

W sumie to nie byłby mi potrzebny, aż tak duży mam maszyny pod ok 150koni. Czy mi się wydaje czy Ty masz maskę z serii 31xx? Jakaś ładna. wink Pytałem o cumminsa, bo u staruszka to chodzi jednak super. W perkinsie masz te wałki wyrównoważajace czy już tego nie było?

4,991

Odp: Ręcę opadają.

Nie ma tego bo to seria 1006

4,992

Odp: Ręcę opadają.

Grzesiu bierz fenciora, jak jest z tms to piękna sprawa jeśli chodzi o spalanie, prędkość też przyzwoita.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

4,993

Odp: Ręcę opadają.

Ja chciałbym traktor, który sam naprawię. Nie ma nie wiadomo jak dużego obrotu i nie chcę żeby później podpierać się serwisem. Jak jest klima, rewers i jakiś półbieg to już dobrze. Podjechałbym pogadać o jcb bo może do iławy podjadę w tym tygodniu, tylko jeszcze zadzwonię  czy mogę, bo ten wirus....

4,994

Odp: Ręcę opadają.

https://www.youtube.com/watch?v=qoEYfCUenGg

mdw

4,995 Ostatnio edytowany przez Laszek (2020-05-18 13:28:18)

Odp: Ręcę opadają.

No oglądałem. 9 tyś mth i wszystko się sypało...aż tak naiwny w ten przebieg?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

4,996

Odp: Ręcę opadają.

Też to oglądałem i facet żałosny jest w tył osrywaniu.....

4,997

Odp: Ręcę opadają.

Kiedyś ktoś mi opowiadał jak oglądał maszynę w niemcowni i na zegarku 9 tys z haczykiem, a na karteczce wymiany oleju informacja - olej wymieniony przy stanie licznika 29 000 mth

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

4,998

Odp: Ręcę opadają.

To tak jak ja kupując fastraca miał na liczniku jakieś 7tys z hakiem  licznik teraz ma 9800 i tylko dlatego bo przez kilka lat się zatrzymywał . Ale to nie wszystko, silnik był tak już zmęczony że przy plus 5 na dworze bez  startera w filtr powietrza nie było go szans zapalić , a zimą nie był palony wcale.
Perkins ma taką praktykę że  tłoki na pierwszy montaż maja inne oznaczenie literówkę niż dostępne  oryginały w serwisach i handlu., i jakez było moje zdziwienie jak wymontowalem stare tłoki i nie były to już  tłoki fabryczne ba powiem więcej  tuleje były wsadzone nie od tego modelu jak się okazało po wyjęciu na szlifierni.
I też się skłaniam ku temu że jak go kupywalem to przed 7000 z przodu powinna być już 2  albo i 3 .....

4,999

Odp: Ręcę opadają.

Też takiego john deera oglądałem w ogłoszeniu 9 tys godz a na filtrze 29, ale to w Polsce

mdw

5,000

Odp: Ręcę opadają.

Ciekawe co powie o tym jego JD jak będzie miał taki przebieg jak fastrac

E 516 na części
Telefon 695 076 269