5,081

Odp: Ręcę opadają.

Wczoraj jak kosiłem zastanawiałem się czy jest możliwe, aby sprawny silnik mógł wyzionać ducha. Dziś już wiem, że to możliwe. Szczęście w nieszczęściu, że mam tylko 2ha do dokończenia i koniec żniw, i że nie padł na poczatku przyszłych.

5,082

Odp: Ręcę opadają.

A co się działo objawy, mój dominator jest dzień że chodzi silnik chodzi bardzo ładnie a jest dzień że stuka muszę to sprawdzić

5,083

Odp: Ręcę opadają.

Moja 105 też mi dzisiaj zastrajkowała. Rano po serwisie chciałem podjechać pod wózek i nie odpala. Sprawdzony hebel, zmieniane Aku i dalej nawet pół obrotu nie zrobi - rozrusznik do sprawdzenia. Elektryk sprawdził i jest wszystko w porządku. Zamontowany do kombajnu i dalej cisza, nawet nie drgnie. Ale spróbowałem przekręcić kołem pasowym i coś blokuje silnik do przodu, ale w drugą stronę idzie tylko słychać grzechotanie z koła zamachowego. Myśleliśmy że to sprzęgło gumowe, ale po rozebraniu okazało się że komuś się ono rozwaliło i jak zmieniał to wpadła mu śruba 16 od tego sprzęgła za koło zamachowe na stronę rozrusznika. Cały dzień w plecy.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

5,084

Odp: Ręcę opadają.

Marcin u mnie już od jakiś 3lat wydawało się, że na wolnych obrotach (takich że prawie zgasłby) był lekki dźwięk jakby stukania. Na normalnym biegu jałowym ok. Silnik na 100ha rocznie brał koło5-7l oleju może nawet nie tyle. Palił super, ciśnienie na rozgrzanym 3bary. Wtryski mu zrobiłem w tym roku bo lały. Nie grzał się w ogóle.  Ogólnie dbane i nie było większych objawów.

5,085

Odp: Ręcę opadają.

Jak wstawić filmik na forum ,to bym Ci pokazał jak stuka

5,086

Odp: Ręcę opadają.

Mi turbina zdycha w bizonie, w połowie żniw rozszczelniła się i zaczęła pluć olejem. Silnik pracował normalnie, więc kosiłem. Kupić nową czy regenerować ?

5,087

Odp: Ręcę opadają.

*** ja i zaślep dekielkiem wymień pompę ustaw wtryski i ciesz się bezproblemowa praca i mniejszym zuzyciem paliwa. U mnie turbina nie dość że chlala olej. Kopcił na czarno to jeszcze paliwa ile zjadł.

5,088

Odp: Ręcę opadają.

Z tym mniejszym zużyciem paliwa to chyba tak nie bardzo bo mam w swoim turbinę i pali mi mniej niż w tym (bez turbiny) którym pracowałem jako kombajnista. U innych też słyszałem o mniejszych zużyciu tych z autobusów a jest ich w okolicy sporo bo szrot skąd brane są silniki mam 3 kilometry. Do turbo pamiętać trzeba o wymianie filtra powietrza bo bez tego mocy nie przybędzie a dymić będzie na czarno.

Ja kupiłem turbo nowe bo na szrocie wszystkie dojechanie były jak koza w afgańskiej wiosce a w Iławie chcieli ok 1000 za regenerację z gwarancją na pół roku.
Zamówiłem w Czernikówku (agrohandler) miałem zapłacić 850 ale jak przyjechałem po odbiór okazało się że tego dnia sprzedali (do koparki czy ładowarki JCB) za ok 1500zł i mi w ramach rekompensaty moją 3 dni później sprzedali za 680. Pięć sezonów wytrzymała wink

5,089

Odp: Ręcę opadają.

U mnie odpukać poza peknietą końcówką wtrysku MDW spisuje się wzorowo. Dziś ok 40 arów zostało do skoszenia ale roboty na pół dnia bo wszystko do siewu i porozwalane w promieniu 3 km

Siły na zamiary zmierz....

5,090 Ostatnio edytowany przez androl (2020-08-15 15:45:07)

Odp: Ręcę opadają.

Kiedyś pisałem o moim  silniku w bizonie, nie pochodzi ze szrotu tylko z wojska, była to praktycznie nówka. 17 sezonów u mnie a parametry nadal jak dopiero co dotartego. O nie turbiny nie wywalę, sieczkarni nie wyczuwa w najtęższym życie, w największe upały.
Filtry powietrza mam 2 tak jak w rekordzie.

5,091

Odp: Ręcę opadają.

31 sezon mojego rekorda i w silniku nie odkrecona żadna śrubka od nowości, tylko  oleju z 4l na dzień weźmie....

5,092

Odp: Ręcę opadają.

Mój silnik 0,5 l oleju na całe żniwa

5,093

Odp: Ręcę opadają.

Pogadamy za 14 lat...... Ale jak się robi 30godzin rocznie to i wypracować się nie ma kiedy 🤣🤣🤣🤣
Ja już się rozglądam za czymś w okolicy 10 lat tylko nie wiem w jaka markę iść???

5,094

Odp: Ręcę opadają.

Kupiłem claasa z czwórką Perkinsa pali na dotyk , dymka nawet nie puści ,a bierze 2 litry oleju na dzień. Co może być przyczyną? Martwić się tym czy lać dalej olej i nie szukać sobie problemów? Żniwa skończone bezawaryjne tylko ten olej bierze.

"Żadna dziedzina nauki, nawet medycyna, nie ma tak dużego wpływu na zdrowie człowieka jak rolnictwo". Pier Delbert

5,095 Ostatnio edytowany przez Massey (2020-08-17 14:51:34)

Odp: Ręcę opadają.

Koseś , znajomy ma NH TC5070 teraz już ten kombajn ma około 8 lat i problemów mu raczej nie stwarza a kosi naprawdę sporo.

5,096

Odp: Ręcę opadają.

Tc biorę pod uwagę i 1470 john deere ale do żniw daleko więc może jakaś inna marka mnie jeszcze zauroczy...

5,097

Odp: Ręcę opadają.

bierz TC, mam już drugiego  i nie ma z nim problemów. Pierwszy TC56  od 1997 do 2008 i teraz od 2009 TC 5070 i tego już będe trzymał do emerytury tongue

5,098

Odp: Ręcę opadają.

Mi zawsze podobały się NH TC ale jak szukaliśmy to nie było aż tyle kasy więc kupiliśmy Claas dominator myslebzebtez nie jest zly

5,099

Odp: Ręcę opadają.

Koseś robię więcej godzin, a jeszcze kilka lat temu dużo więcej.
Jeżeli chodzi o branie oleju w silnikach, moja renia ma na zegarze 12100 mth. Zrobiłem 50 mth, na miarce nie ubyło nawet milimetra, a olej wygląda jak w nowym silniku.
Czy te silniki MWM tak mają, czy może był robiony ?

5,100

Odp: Ręcę opadają.

Nie będę się licytować czyj kombajn więcej kosil  bo w trakcie pierwszego sezonu  licznik stanął na 162 godzinie i taki przebieg mam do dziś, ale 200 godzin to takie minimum roczne przez pierwsze 20 lat pracy.  A z tym olejem w silniku to jak z felgami w ciągnikach co mają 20lat i nieskazitelny (oryginalny) lakier  😂😂.
Ja już w 3 letnim steyerze mam podrapane 🤔