5,181

Odp: Ręcę opadają.

Grzegorz89 napisał/a:

To może faktycznie jak Marek pisze żeby rozpuścić? Ciężko się rozpuszcza?

Bez żadnego problemu .

Siły na zamiary zmierz....

5,182 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2021-11-03 10:52:14)

Odp: Ręcę opadają.

Faktycznie ten tłuszcz na górze zostaje czy raczej jako jednorodna ciecz?  Myślę czy nie kupić samochodu na próbę. Piotrek Ty będziesz to jak rsm dawał? Jeszcze zastanawiam się jaka proporcję dać, żeby jakieś sensowne stężenie wyszło?

5,183

Odp: Ręcę opadają.

Grzegorz89 napisał/a:

Faktycznie ten tłuszcz na górze zostaje czy raczej jako jednorodna ciecz?  Myślę czy nie kupić samochodu na próbę. Piotrek Ty będziesz to jak rsm dawał? Jeszcze zastanawiam się jaka proporcję dać, żeby jakieś sensowne stężenie wyszło?

Ja robiłem 1:1 z wodą. 100l wody 100kg nawozu. To daje jakieś 170l cieczy. Czyli kręci się koło 20%N..Nie zauważyłem negatywnych skutków aplikacji. Fakt faktem zimno jest.
Jak mieszadło chodzi cały czas to nic się nie rozwarstwia. Wiadomo że jak zostawisz to się u góry wytrąci tłuszcz.

Siły na zamiary zmierz....

5,184

Odp: Ręcę opadają.

Odbieram z Olsztyna. Wystawiłem ogłoszenie. Puki co jedna oferta 2400 netto. Podziękowałem...

Międzyczasie miałem dwóch ludków i żaden nie chciał... . Ludzie liczą że cena spadnie.

5,185

Odp: Ręcę opadają.

Krzysiek napisał/a:

Odbieram z Olsztyna. Wystawiłem ogłoszenie. Puki co jedna oferta 2400 netto. Podziękowałem...

Międzyczasie miałem dwóch ludków i żaden nie chciał... . Ludzie liczą że cena spadnie.

Ich transport miał wynosić 1500 netto coś tak słyszałem..  Ale jest jakiś problem w ogóle z tymi transportami. Brakuje transportu

Siły na zamiary zmierz....

5,186

Odp: Ręcę opadają.

to będziesz 13 km ode mnie tongue

5,187

Odp: Ręcę opadają.

mpopis napisał/a:

to będziesz 13 km ode mnie tongue

Musicie się zgadać na kawę albo piwko big_smile

Siły na zamiary zmierz....

5,188

Odp: Ręcę opadają.

mam zamówione dwa auta, obawiam się , że taniej to już było. Na wiosnę będę rozpuszczał i lał jak rsm...

5,189 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2021-11-05 19:38:20)

Odp: Ręcę opadają.

Ja samochód na próbę zamówię, a jak będzie dobrze szło to dokupię drugi. Z drugim poczekam może dużo więcej nie zdrożeje.
Poniękad trochę nawozy spadły, ale sam nie dopytywałem. Zastanawiam się tylko czy na pierwszy rzut nie kupić trochę saletry żeby szybciej zadziałało. Tak myślę żeby koło 100-150kg dać.

5,190

Odp: Ręcę opadają.

mpopis napisał/a:

mam zamówione dwa auta, obawiam się , że taniej to już było. Na wiosnę będę rozpuszczał i lał jak rsm...

Bardzo dobry krok. Cieszę się,  że jest więcej odważnych.  Będę się miał z kim wymieniać spostrzeżeniami smile

Siły na zamiary zmierz....

5,191

Odp: Ręcę opadają.

Jeszcze tak się zastanawiam jakby ten tłuszcz przy większych ilościach sprawiał problem to czy nie spróbować połaczyć wody i tłuszczy przy użyciu jakiegoś emulgatora? Tylko kwestia ilości. W przyszłym tygodniu zamawiam.

5,192

Odp: Ręcę opadają.

https://www.youtube.com/watch?v=w-4J2ZAhZtM

5,193

Odp: Ręcę opadają.

Marek niestety chce transport załatwić bez ruszania tyłka z domu. Czekam na okazję. Czasami ktoś ma lecieć na pusto....

5,194

Odp: Ręcę opadają.

Marek niestety chce transport załatwić bez ruszania tyłka z domu. Czekam na okazję. Czasami ktoś ma lecieć na pusto....

5,195

Odp: Ręcę opadają.

zdaję sobie sprawę, że to ma odebrać przewoźnik, ale jeśli byś był to zapraszam.

5,196

Odp: Ręcę opadają.

Dopiero w agrobiznesie mówili, że w puławach nawozy w magazynie maja i mówia żeby kupować. Tanio to już było i raczej taniej nie będzie. Podali cenę od 2300 do 2800 za tonę azotów za pół tony. Chyba ich głowa boli, bo przy takiej cenie koszt azotu zabiera praktycznie cały zysk. Zamówiłem tego uff samochód i zobaczę co będzie, ale coś na pierwsza dawkę przydało by się kupić.

5,197

Odp: Ręcę opadają.

Z tego co mi wiadomo to o to zawsze chodzi, nie my mamy zarabiać. Niewolnik nie może zarabiać bez zgody właściciela.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

5,198

Odp: Ręcę opadają.

Jeśli obecne trendy się nie zmienią w styczniu będziemy sprzedawać pszenicę po 1tys za pół tony.  Ale to i tak nie rekompensuje wzrost kosztów.
Dziś dostałem ofertę 1430 netto w porcie.

Dziś też żonie odmówili tradycyjnej wizyty lekarskiej bo. Nie jest zaszczepiona a chciała by lekarz obejrzał jej jeden powiększony węzeł chłonny. W zeszłym tygodniu miła teleporade i kazał jej przyjść. Dziś próba rejestracji zakończyła się niepowodzeniem....

5,199 Ostatnio edytowany przez androl (2021-11-22 20:39:30)

Odp: Ręcę opadają.

Krzysiek dostała żona antybiotyk po tej teleporadzie ? Kilka lat temu brudno i głęboko skaleczyłem się w stopę, po jakimś czasie węzeł w pachwinie mocno mi się powiększył. Wyłapał zakażenie no i spełnił swoje zadanie, antybiotyk szybko dał radę.
Ja trochę grosza ulokowałem w środki do produkcji. Zaraz po nawozach pojechałem po chemię na cały przyszły rok, sporo części zamiennych oleje itp.  O rok ewentualny kryzys odwlokłem.

5,200

Odp: Ręcę opadają.

Popłaciłem ostatnie zobowiązania, mam rozgrzebany mały remont chałupy który miał być już dawno plus inne drobniejsze wydatki i generalnie o nawozach nawet nie myślę...