5,221

Odp: Ręcę opadają.

Ja w tym roku robiłem berthoud rsm i na początek były testy na wodzie ale czy to dysze niebieskie czy rsm jak ustawiony na 200 litrów tak tyle leje.tez mam napęd od koła

5,222

Odp: Ręcę opadają.

I jak chodzi ci juz jak powinien?

mdw

5,223

Odp: Ręcę opadają.

Miałem się odezwać ale zawsze coś...
Ale tak chodzi super. Okazało się że przy zaworkach bo są z metalu nie plastiku zrobił się nalot i to wystarczyło aby się dokładnie nie zamykał. Rozebrałem papier ścierny delikatne i hula że aż miło. Pozdrawiam

5,224

Odp: Ręcę opadają.

Może mi Ktoś wytłumaczyć w jaki sposób ciagłe podnoszenie rat kredytów, ma przyczynić się do zmniejszenia inflacji?
Znowu podnieśli raty  i ja rozumiem że wszystko drożeje, ale to jakaś cholerna patologia się robi. Z rat 1600 podnieśli ponad 2500zł i jeszcze będzie więcej. Miałem się rozgladać za traktorem i kombajnem, ale w takiej sytuacji 2-3lata zawieszam inwestycje w gospodarkę i nadpłacam ten kredyt. Ile ludzi moga wytrzymać?

5,225

Odp: Ręcę opadają.

dokładnie tak jak piszesz

E 516 na części
Telefon 695 076 269

5,226

Odp: Ręcę opadają.

Grzegorz właśnie Twoja reakcja jest  wytłumaczeniem.
Mamy za dużo gotówki na rynku a Ty chciałeś jej dołożyć ale zrezygnowałeś.
Szkoda tylko że Glapiński spóźnił się z tym z rok czasu.
Szkoda że Mateusz z prezesem dokładają więcej gotówki niż NBP ściąga....

5,227

Odp: Ręcę opadają.

Zamiast inwestować w swoje działalności, ludzie będa myśleć, żeby przetrwać.

5,228

Odp: Ręcę opadają.

Już myślą , szczególnie ci którzy mają kredyty mieszkaniowe czy budowlane. Słyszałem wypowiedź młodego małżeństwa, wzięli kredyt na zakup działki i budowę wraz z wykończeniem zwykłego jednorodzinnego domku. Oboje pracują na dobrych stanowiskach i nieźle zarabiają, niedługo rata kredytu pochłonie jedną pensję , z drugiej bieżące opłaty i na życie zostaje skromnie. Dramat .

5,229

Odp: Ręcę opadają.

Tak właśnie działa system okradania społeczeństwa, tylko że celem są nasze oszczędności. Wszystkie paliwa (gaz ropa węgiel) do tego ich pochodne ( prąd ciepło nawozy) są tak drogie że wydatki na nie pochłaniają większość naszych zarobków a trzeba zauważyć że zdecydowana większość tych firm to spółki skarbu państwa i pochodne, więc zasilają budżet.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

5,230

Odp: Ręcę opadają.

Grzegorz89 napisał/a:

Może mi Ktoś wytłumaczyć w jaki sposób ciagłe podnoszenie rat kredytów, ma przyczynić się do zmniejszenia inflacji?
Znowu podnieśli raty  i ja rozumiem że wszystko drożeje, ale to jakaś cholerna patologia się robi. Z rat 1600 podnieśli ponad 2500zł i jeszcze będzie więcej. Miałem się rozgladać za traktorem i kombajnem, ale w takiej sytuacji 2-3lata zawieszam inwestycje w gospodarkę i nadpłacam ten kredyt. Ile ludzi moga wytrzymać?

Nie Ty jeden. Mam dwa kredytu jeden 10 drugi 10.5 % A wyjściowa była dla jednego 2.7 dla drugiego 3%. Na chwilę obecną mam więcej odsetek niż spłaty kapitału rocznie. W żniwa sprzedaje rzepak i splacam ile się da.  Odsetki wzrosły mi od października 2.5 krotnie.

Siły na zamiary zmierz....

5,231

Odp: Ręcę opadają.

Spokojnie Mateusz szykuje kolejna tarczę.
Obawiam się że w perspektywie czasu jak wysztkie poprzednie tarcze przyniesie wzrost inflacji.....

5,232

Odp: Ręcę opadają.

Panowie mam do śkasowania 13 ha gorczycy. Pozostałości po herbicydach nie dają jej rosnąć.
Ziemia dobra lVb do lllb jakies 80 kg N
Chodzą mi po głowie 3 rośliny słonecznik kukurydza facelia. Najchętniej spróbowałbym. Słonecznika. Z drugiej strony facelia to niskie koszty nasion.....
Kukurydza pasuje mi słabo przez termin zbioru.....

5,233

Odp: Ręcę opadają.

Ja jeszcze mam do dosiania 7ha kukurydzy. Wpadło nowe pole i myślę, żeby tylko do 20 się wyrobić. SIeję kukurydzę, bo chyba najpewniejsze, że wyjdzie. Lepiej czy gorzej, ale coś urośnie. Z wynalazkami ostrożnie już podchodzę facelia jak gryka jak się uda. Słonecznik może się fajnie udać, ale nie ma nikt w okolicy zaplecza do zbioru, a bez przystawki sporo się gubi.

5,234 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2022-05-15 09:20:11)

Odp: Ręcę opadają.

A kukurydziany sprzęt nie ogarnie?
A ta kuku to na nasiona siejesz teraz?

U mnie z kk może być problem ze zbiorem na 2 z 13 ha  popada i koleiny będą na pół metra....

5,235

Odp: Ręcę opadają.

No przystawkami do kukurydzy można zbierać tylko tam jakieś drobne przeróbki trzeba. Kuku na nasiona rozmawiałem z kolega to w zeszłym roku przesiewali 1czerwca i wyszła dobrze tylko późno. Nie mieli krótkiego fao i zasiali coś późnego.

5,236

Odp: Ręcę opadają.

Osobiście siałbym qq na ziarno. Rozumiem Twoje obawy, jednak "ryzyko" może się opłacić, u mnie jeszcze sieją.

5,237

Odp: Ręcę opadają.

kolega w tym terminie parę lat temu zasiał jęczmień jak grad zniszczył mu rzepak. kosił go na początku września i plon w granicach 5 ton dostał

E 516 na części
Telefon 695 076 269

5,238

Odp: Ręcę opadają.

Z tego co wiem to słonecznik najlepiej wychodzi w rozstawie 50 cm

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

5,239

Odp: Ręcę opadają.

Krzysiek napisał/a:

Panowie mam do śkasowania 13 ha gorczycy. Pozostałości po herbicydach nie dają jej rosnąć.
Ziemia dobra lVb do lllb jakies 80 kg N
Chodzą mi po głowie 3 rośliny słonecznik kukurydza facelia. Najchętniej spróbowałbym. Słonecznika. Z drugiej strony facelia to niskie koszty nasion.....
Kukurydza pasuje mi słabo przez termin zbioru.....

czym ja załatwłeś?
ja zastanowiłbym się nad gryką kub kukurydzą

Rolnik z powołania:-)

5,240

Odp: Ręcę opadają.

Idzie gryka.
Prawdopodobnie wiosenny zabieg Atlantisem. Ale nie mam pewności. Kolega miał to samo w rzepaku tylko jesienią. Uroki nie orania.
Trzeba zaorać przed gryką. Czas na błędy został wykorzystany w 110%