101

Odp: Ręcę opadają.

Wy juz siejecie albo po siewach a ja nik ziarenka zboza nie posiałem. orki siewnej mam jeszcze ok 13 ha a ciągnik na części czeka. O siew przenict to sie nie martwie bo mozna trochę opóźnić ale pszenżyto powinni już być posiane...

Rolnik z powołania:-)

102

Odp: Ręcę opadają.

Nie martw się jak będzie ciepła jesień to będzie ok u mnie pszenżyto już powschodziło bo aby był dobry plon przed zimą musi mieć 5-7 pędów bo zima zagląda do nas wcześniej jak na południowy zachód.

103

Odp: Ręcę opadają.

Ja już pszenicę posiałem uf . Teraz  trzeba  kombajn dokończyć hmm

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

104

Odp: Ręcę opadają.

ja będę żyto siał za 2 tygodnie

105

Odp: Ręcę opadają.

Dla czego taki termin , ja sieje zawsze przed końcem września .:hmmm:

106

Odp: Ręcę opadają.

Dla czego taki termin , ja sieje zawsze przed końcem września .:hmmm:

107

Odp: Ręcę opadają.

Panowie co to temat o Terminach siewu ??  no Prosze ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

108

Odp: Ręcę opadają.

żyto zawsze sieje w październiku a pszenicę na początku listopada i zawsze mój plon jest najlepszy smile

109

Odp: Ręcę opadają.

ja zawszę daję na mszę i sieję w grudniu, jeszcze mniej jak 9 ton mi nie sypnęła wink

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

110

Odp: Ręcę opadają.

Fenol może jakbym się szybciej wyrabiał to może i bym siał wcześniej ale na ten moment jeszcze gnoju nie wywiozłem i nie zaorałem big_smile walczę z kiszonkami smile

111

Odp: Ręcę opadają.

krzychu nie neguję - sąsiad robi podobnie mało tego nawozy azotowe na wiosnę też sieje ostatni a plon dobry a teraz w temacie  - innemu sąsiadowi siałem żyto w listopadzie , zaczął prószyć śnieg , wiało , zmarzły mi ręce ten nasypał zboża do siewnika - chciałem to rozgarnąć a tu zboże gorące ( bo ciepłe to mało powiedziane ) - ugrzałem ręce , zasiałem i ku mojemu zdziwieniu wschody były doskonałe .

112

Odp: Ręcę opadają.

Panowie ja mówię tak , najważniejsze żeby do żniw zdążyć zasiać (żeby było co kosić ).

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

113

Odp: Ręcę opadają.

A jeszcze inny powiedział -  zasiejesz w listopadzie - urośnie  ,w grudniu - urośnie , w styczniu - urośnie !!!! ale w lutym już nie bo to na wiosnę idzie . Na dziś nie sieje wcale cześć zarosła lasem a drugą sam obsadził chojkami , on bierze pieniądz z unii a ja chodzę na grzyby .

114

Odp: Ręcę opadają.

mój śp sąsiad zawsze mówił że żyto można siać od października do marca a później do czerwca owies... nic dziwnego jak 300 hektarów obrabiał 60-tką.

115

Odp: Ręcę opadają.

andrzej612b-w lutym też można siać -urośnie-ale już jare zboża  smile

116

Odp: Ręcę opadają.

Kurcze nadal czekam na części, bo PiotrK wysłał je poczta a wiadomo jaka ona jest w polsce. Czekam jak na kolkach, ale pszenżyto posiałem dzięki pomocy starego poczciwego 3p który przeprosił się z pługami.

Rolnik z powołania:-)

117

Odp: Ręcę opadają.

a ja zamiast siać dziś pszenżyto czekam grzecznie na pana z ARIMR bo trzepią u nas pod względem ochrony roślin i nawozów no i na dziś się zapowiedział...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

118

Odp: Ręcę opadają.

Co robić pany jadę ll 4  lub ll 3 lub l 4  l 3 i gdy ma obciążenie zaczynają koła boksować jest taki stuk i blokuje biegi te właśnie na reduktorze co to morze być czy to jakiś  zatrzask czy to palce w wybieraku

119 Ostatnio edytowany przez Pajej (2012-11-09 12:47:11)

Odp: Ręcę opadają.

Dzis sie załamałem i na prawdę nie wiem co robić.
Zawiozłem 2 przyczepy pszenicy do młyna (30km) i gość powiedział ze nie kupi bo zobaczył 3 wołki zbożowe mysle sobie cis może na pasze pójdzie tam tak dokladnie nie patrza najwyzej nadłożę 10km dzwonie do skupu a oni ze nakupili ile chcieli i nie biura więc przyjechałem do domu i nie mam pomysłu co z tym fantem zrobić. na prawde odechciało mi sie wszystkiego. chyba pojde do wyra i prześpię resztę dnia... upiłbym sie ale mam zasade ze pod klopoty nie pije. co robic???

Rolnik z powołania:-)

120

Odp: Ręcę opadają.

może w necie poszukaj jakiegoś odbiorcy z twojej okolicy ?