1,361

Odp: Ręcę opadają.

Ostatnio coraz czesciej takie sytuacje, z zeszłym tygodniu u kuzyna byli w nocy przy dystrybutorze ale zbudził sie i sploszyli sie.

mdw

1,362

Odp: Ręcę opadają.

http://i61.tinypic.com/2uz85f7.jpg
dziś była u mnie wizytacja bydła z sąsiedniej wioski. 6 byczków na gigancie, u sąsiada narobiły szkód, wlazły na budowę i pozarywały jakieś kanały wentylacyjne.

1,363

Odp: Ręcę opadają.

A u mojego sasiada na przeciwko jakieś gnoje ukradli 10 przeseł ogrodzenia w nocy

mdw

1,364

Odp: Ręcę opadają.

Marku tak sobie myślę co by było w moim Zalesiu jak by te moje 160 bysiów wyszło na spacer wink

1,365

Odp: Ręcę opadają.

u mnie o 6,30 była policja i pytali się czyje to pupilki

1,366

Odp: Ręcę opadają.

koseś napisał/a:

Marku tak sobie myślę co by było w moim Zalesiu jak by te moje 160 bysiów wyszło na spacer wink

To Zalesie by było Polską Pampeluną :walka:
https://www.youtube.com/watch?v=HC3hXxSro4U

1,367

Odp: Ręcę opadają.

Bydle to mądre stworzenie ,normalnie zachowują się spokojnie ale jak żona wchodzi na oborę gdzie stoi 50 szt  500-700 kg z notesem i długopisem aby spisać numery kolczyków przed sprzedażą to robi się wielki ryki i kładzenie uszu po sobie aby nie dało się odczytać numerów .

1,368

Odp: Ręcę opadają.

żartujesz?

1,369

Odp: Ręcę opadają.

Koseś masz tak dużą produkcję pogratulować same opasy powiedz mi a jak z nabytkiem do dalszego opasu kupujesz na wolnym rynku cielaki czy masz jakiś swoich dostawców w jakiej wadze wstawisz nabytek same mieszańce czy wszystko co się trafi.

1,370

Odp: Ręcę opadają.

koseś czekam na filmik z pracy owijarki, nie zapomnij nakręcic

Rolnik z powołania:-)

1,371

Odp: Ręcę opadają.

Krzysiek poważnie mówię ,bestie cwane są , Pietia  dopiero rozkręcam i wszystko kupione od znajomego pośrednika w wadze 60-70 kg i niestety to co się trafi oprócz HF  ale już mam namiary do gościa co ma mieć lepszy materiał .

1,372

Odp: Ręcę opadają.

To nie bierzesz od gospodarza tylko od ppsrednika?  Jak na tym wychodzisz? Trzymasz w oborach bydło czy wypuszczasz na pole? Się pytam bo myślę też na mięsnym bydłem na razie w niedużej ilości może na następny rok więcej wink

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

1,373

Odp: Ręcę opadają.

A co myślisz że jak od rolnika to taniej ? Podjedziesz do chłopa a on ma jednego zasrańca uwiązanego na sznurku do gwoździa wbitego w ścianę i cenę chce z kosmosu bo ja i tak fortunę na nim zarobię !  A tak jadę w jedno miejsce i mam jakiś wybór i pole do negocjacji . Handlarzowi chłopek i tak za tanio sprzeda bo taka jest cena koniec i kropka . Wszystko przez cały cykl jest pod dachem ale aby coś z tego zostało to trzeba się wdrapać na obsadę  minimum 200szt .

1,374 Ostatnio edytowany przez Karol323 (2015-05-30 08:14:17)

Odp: Ręcę opadają.

Nie no ja nie mówię że od rolnika lepiej... bo liczą za chuderlaka 800 zł i nawet więcej i wgl to ja dziękuję... A po drugie to jest lepiej brać juz od jednego i wgl bo nie chorują tak te bydlaki, bo jak nazwozisz kilkanaście od każdego i każdy inny to potem srją dalej niż widzą... Na razie muszę ogarnąć wszystko co i jak.. Ile jednorazowo bierzesz cielakow ?

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

1,375

Odp: Ręcę opadają.

5- 10 szt ale docelowo na koniec roku będzie już tylko po 6szt co 3 tygodnie gdyż taki cykl sprzedaży i zakupu będzie u mnie działał . U handlarza też jest zbieranina tyle że większa a co za tym idzie można wybierać .

1,376

Odp: Ręcę opadają.

Weźcie panowie powiedzie ile za kilo bydlaka musi dać by wyszło si3 na zero? Świnie mam policzone bo mam z nimi do uczynku od zawsze i wiem jaki nakład musze poknieść by wyszło zero. Dodam że dzisiejsze 4,10netto ma się nijak do opłacalności.
Piszesz Koseś że cykl sprzedaży 6szt miesięcznie u ciebie b3dzie, więc domiemam że na tych 6 szt zostaje tyle by normalnie żyć. No chyba że masz dodatkowe źródła utrzymania.
Ostatnio jak znajomy sprzedał bydlaka po 7netto to mówił że złotówka na kilogramie dla niego. Tyle wyjdzie?

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

1,377

Odp: Ręcę opadają.

Wszystko zależy kto jak do tego podchodzi i wgl. Np pasze jak ktoś zrobi w pryzme siano czy inaczej i wyjdzie taniej niż bele to i wyjdzie taniej utrzymać bydło.  Tatko mówi żeby szlo bardzo dobrze to musi mieć z 700 kg byk i sprzedawać 10 co miesiąc

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

1,378

Odp: Ręcę opadają.

Nie ma się co oszukiwać ale aby byk miał 700kg to trzeba czekać 2 lata ,Karol to obsadę musisz mieć 240szt . na to co najmniej 20h kukurydzy i około 1800 bel siana oraz z 200t paszy treściwej . O słomie nie wspomnę bo można na rusztach albo na wybieg . Bamreras koszty praktycznie nie do policzenia bo w dużej mierze zależne od jakości wsadu ,wydajności łąk i kukurydzy oraz przebiegu pogody , jak widzę że w kieszeni kasa zostaje to znaczy że nie jest źle .

1,379

Odp: Ręcę opadają.

No to właśnie smile Ja to planuje ze jak 5 sprzedawać co miesiąc to i juz będzie dobrze jak na nasze warunki ( słabe glebę słabe plony )

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

1,380

Odp: Ręcę opadają.

Oj panowie panowie, niedługo dojdziecie do wniosku że trzeba mieć min. 100 ha żeby coś dla rodziny zostało smile