141 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2012-11-10 23:42:03)

Odp: Ręcę opadają.

albo alternator pada
albo jest za słaby
albo masz zwarę i za mocny bezpiecznik.
włączasz światła tzn co pozycyjne ?
czy wszystko co jest w ciągniku łącznie z radiem
abo jak kolega pisze coś jest brudne nie koniecznie klemy...
w MFie tak miałem po zapaleniu wszystkiego paliła się kontrolka i całe lata tak latał...

142

Odp: Ręcę opadają.

pawelg napisał/a:

Pany co może być , jak włącze światła w ciągniku to nie mam ładowania i światła coraz słabsze a kontrolka od ładowania nie świeci , jak wyłącze światła ok . Pomóżta chłopy bo z elektryki to jestem głąb totalny. Stacyjka je....a a bo co?

Regulator napięcia umarł i nie żyje.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

143

Odp: Ręcę opadają.

Akumulatory mam na 100% dobre , alternator 90 amper z bmw z regulatorem , zauważyłem że po włączeniu świateł dzieje się tak jakby światła ciągły z akumulatorów a ładowanie idzie w kosmos bo po godz jazdy na światłach nie zapali a światła coraz słabsze i co najdziwniejsze ładowanie nie świeci więc gdzie idzie prąd zalternatora? Rano podchodzę nie pali , lina zaciąg chodzi i po 5 minutach już odpala.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

144

Odp: Ręcę opadają.

podmień alternator. Kontrolka powinna się palić kiedy prąd wyłazi z akumulatora.

145

Odp: Ręcę opadają.

A może ten stycznik 12- 24v szwankuje? Uszkodzenie tego stycznika może mieć jakiś wpływ na ładowanie?

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

146

Odp: Ręcę opadają.

Na99 procent to wstycznik 12-24  bo on steruje ładowaniem i ładuje raz jenen raz drugi akumulator a światła i to co jest na 12 v jest podłączone z jednego akumulatora .Wadą tego wstycznika jest że akumulatory muszą być w jednakowym stanie a nie jeden nowy a drugi stary, bo potem upalają się styki albo jeden akumulator jest nie naładowany.

147

Odp: Ręcę opadają.

Akumulatory obydwa są takie same kupowane 2 lata temu , może styki przeczyścić w tym styczniku?

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

148

Odp: Ręcę opadają.

Zobacz czy styki  nie są nadpalone i się nie po odkształcały bo wtedy będzie ładował jeden akumulator i zobacz w nim czy ma przejścia .A jak będziesz kupował nowy to kup  nie polski tylko od mtzeta lub fortschritta są mniej awaryjne .

149

Odp: Ręcę opadają.

PawełS.64 napisał/a:

Pajej czy to zkopane zboże to było przechowywane w silosach Winkler.

To jak to ująłeś zkopane było w magazynie tj w starej suszarce do tytoniu. to w silosach to jest inna partia i teoretycznie powinno byc czyste.
Właśnie zamówiłeś te silosy? jak tak to pozdrów ekipę

Rolnik z powołania:-)

150

Odp: Ręcę opadają.

mi fachura zrobił bez tego stycznika alternator 24 z regulatorem a swiatła na 12 v i jest cacy

151

Odp: Ręcę opadają.

Ja też mam tak zrobione w zetorze 6718 jednej koparko-ładowarce a w drugiej koparko-ładowarce mam przełącznik 12-24v.Alternator 24v od mtz światła 24v, zegary wentylatory i wycieraczki podłączone są przez przekazniki na 12v.Bo jak zostaną światła na 12v to jest za duże odciążenie na jeden akumulator i jest nie doładowany.

152

Odp: Ręcę opadają.

Chłopaki chyba nie jest źle znalazłem kupca na przeniczke płaci po 900 za t bierze z domu na pasze (w młynie dawali mi 940) gośc chyba uczciwy bo najpierw wysyła przelew a dopiero później przyjeżdża jak kasy na koncie nie będzie to mu pszenicy nie wydam. myślę ze wołki tez zabierze dziś szukałem to żadnego nie znalazłem.

Rolnik z powołania:-)

153

Odp: Ręcę opadają.

to dobrze chociaż jeden kłopot masz z głowy  a  jak z ziemniakiem ?

154

Odp: Ręcę opadają.

Panowie problem ładowania rozwiązany , wymiana alternatora załatwiła temat .

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

155

Odp: Ręcę opadają.

traktor napisał/a:

to dobrze chociaż jeden kłopot masz z głowy  a  jak z ziemniakiem ?

Dzis ma przyjechać tylko przewoźnik coś kombinuje tir mu sie popsuł i go robi
PawełS.64 Wiem wiem pisze jaka jest sytuacja a jak sprzedam to bede sie cieszył

Rolnik z powołania:-)

156

Odp: Ręcę opadają.

Uważaj potem jak naprawi to przyjedzie wieczorem i kierowca powie że ładuj a przelew się zrobi ,potem powie że już bank zamknięty ale jutro to rano będziesz miał na koncie a co gorsza są tacy co fikcyjne przelewy bankowe okazują aby kierowca ruszył w drogę mam nadzieję że się mylę przecież nie wszyscy to oszuści ale jednak rozwagi nigdy za wiele.Powodzenia w handelku.

157

Odp: Ręcę opadają.

Po pierwsze obiecał płacic gotowką, a po drugie to sąsiedzi mieli kiepskie ziemniaki (za drobne i z drutowcem) więc od nich nie wzią a ze nie bylo juz na całego tira to pojechał. na piatek mamy dorobic ja z sasiadem bo tylko nasze były ładne. Tak to jest szukać spólki mówilo sie debimom od 5,5 w gore a oni robili po swojemu i przywieźli sadzeniaka

Rolnik z powołania:-)

158

Odp: Ręcę opadają.

Pajej -   jak płaci  to sprzedawaj   bo pewnie przechowalni nie masz i a przewalanie  z jednej strony na druga bez sensu

159

Odp: Ręcę opadają.

tak sprzedam jak zrobimy z sąsiadem 25t jesteśmy umówieni na piątek

Rolnik z powołania:-)

160

Odp: Ręcę opadają.

No i okey