161

Odp: Ręcę opadają.

Kurde, Pajej nie ogarniam czy piszesz o ziemniakach czy o pszenicy, przeglądam sobie ten watek i dzisiaj musiałem chwilę posiedziec aby dojśc do ładu.

162

Odp: Ręcę opadają.

ehh chętnie wziął bym 6,5 mln kredytu. Agencja 280 ha w 6 kawałkach sprzedaje, do tego 3 obory, magazyn,garaże i pałacyk ... Wychodzi 23tys za hektar a w okolicy cena waha się pomiędzy 40 a 50 tys za hektar jeśli nie chcesz mieć sąsiada w środku pola.. Pewnie i tak przyjedzie warszawiak, położy kasę i pojedzie w pizdu, ziemia będzie leżeć a on będzie zgarniał dopłaty ...

163

Odp: Ręcę opadają.

6.7 min ... :wow: skąd kasa na spłate

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

164 Ostatnio edytowany przez pawelg (2012-11-14 09:27:45)

Odp: Ręcę opadają.

Wojtas to jest 280 ha  z takiej powierzchni to można już coś wydłubać , no i w przeliczeniu na 1 ha nie wychodzi tak żle , 2 lata temu kupiłem 1,36 ha za 130000 , teraz nieco staniała 50000-80000 za ha w moich śmiesznych stronach. Laszek próbuj tylko postaraj się nie ryzykować gospodarą którą masz , no i wadjum będzie dosyć spore i to przeważnie eliminuje nas rolników z przetargów.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

165

Odp: Ręcę opadają.

:wow: Ja kilka tygodni temu kupiłem 1,31 ha za 21 000 i wcale nie wydaje mi się to tanio.  Nie wydaje mi się aby miało sens płacenie za hektar pola więcej niż można z niego wyciągnąć w ciągu 10 lat, no chyba, że się chce komuś zrobić dobrze, albo za gruby portfel uwiera w nogę.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

166

Odp: Ręcę opadają.

Portfel wypasiony jak szczur w żelaznym sklepie , poprostu ten kawałek był obok mjej chacjendy i pasował żeby se poszerzyć .

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

167

Odp: Ręcę opadają.

To ja od agencji kupiłem 1.3ha za 11koła. Cenay w waszych stronach przyprawiają o zawrót głowy.

168 Ostatnio edytowany przez bamreras (2012-11-14 10:45:42)

Odp: Ręcę opadają.

około 260ha za 4,8mln pod młotek. Szwagrowi kończy się dzierżawa i dali mu taką propozycję. albo pan bierzesz albo przetarg..

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

169

Odp: Ręcę opadają.

To szwagier jest farciaż że może bez przetargu kupić i podejżewam że kupi.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

170

Odp: Ręcę opadają.

głupie by nie był jak by nie wzią .. chyba ze ma już tyle długów że nie wie co ma zrobić to odpuści i po paru latach padnie

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

171

Odp: Ręcę opadają.

Bombay napisał/a:

Kurde, Pajej nie ogarniam czy piszesz o ziemniakach czy o pszenicy, przeglądam sobie ten watek i dzisiaj musiałem chwilę posiedziec aby dojśc do ładu.

Pszenicy nie wzieli mi w młynie bo wolek i podobno sniedź a ziemniaka nie wzieli z domu, bo sasiedzi co sie mieli dorzucić na całego tira mieli małe i to z drutowcem. Jednym słowem trochę kicha

Rolnik z powołania:-)

172

Odp: Ręcę opadają.

dobrze że na raty można rozlożyć na niewieki procent

173

Odp: Ręcę opadają.

Ale nie martw sie Pajej, bedzie dobrze ja tez czasami mam dosyć bo na wszytskim cie kroją i na dodatek problemy wyskakują. Nio cóóz.
A na dodatek w tv jest post reklamowy o funduszach i pilot w samolocie mówi że wszystko pewnie poszło na rolnictwo. Ludzie oglądają i myślą że na tym rolnictwie to naprawde jest super. najgorsze jest to ze gdy jest jakis strajk i rolnicy wyjada nowymi traktorami to wtedy inni mowia przeciez im sie powodzi bo maja nowe sprzety ale nie wiedza tego ze jak tak dalej bedzie to te nowe sprzety im zabiora bo nie beda mieli na raty.

pozdro

174

Odp: Ręcę opadają.

Mają  (on z bratem i jeszcze jeden gościu) prawo pierwokupu po dzierżawie długoletniej.. Boją się takiego kredytu i dlatego się puki co nie zdecydowali. ja na ich mniejscu bym to brał, ale niewiem co jest, czy oni w złe nawozy inwestują, czy z czymś przesadzają ale więcej niż 3t z ha nie mogą uzyskać. Twierdzą  że ta ziemia ciula warta ale mi się wydaje że z wapnem i azotem przesadzają. Do badań glebowych kijem ich nie przekonam, a to by mieli już obraz co w polu piszczy...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

175

Odp: Ręcę opadają.

bamreras napisał/a:

Mają  (on z bratem i jeszcze jeden gościu) prawo pierwokupu po dzierżawie długoletniej.. Boją się takiego kredytu i dlatego się puki co nie zdecydowali. ja na ich mniejscu bym to brał, ale niewiem co jest, czy oni w złe nawozy inwestują, czy z czymś przesadzają ale więcej niż 3t z ha nie mogą uzyskać. Twierdzą  że ta ziemia ciula warta ale mi się wydaje że z wapnem i azotem przesadzają. Do badań glebowych kijem ich nie przekonam, a to by mieli już obraz co w polu piszczy...

do kiedy mają dzierżawę? ja mogę brać z takim kumplem jak coś. Dogadamy się smile

176

Odp: Ręcę opadają.

dzierżawa jeszcze przez 3 albo 4 lata, z tym że już teraz się mają określić czy kupują czy nie... 
Paweł z Pułtuska do nas to forszajem z 15-20 godzin będzie smile Poza tym jak będą brali to we trzech tak jak w umowie. Jak kto inny do spółki to pierwokup przepada hmm

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

177

Odp: Ręcę opadają.

już na dniach nowy zakup będzie więc wiesz tongue ode mnie mają po 200 ha na północy mazur i dają radę smile

178

Odp: Ręcę opadają.

Ziemniaki wczoraj pojechały na węgry cena to 30gr byloby wiecej jakby ziemniaki były wielkosci buraków jak powiedział posrednik na wegrzech ziemniak nie ma być smaczny ma byc duzy i ladny

Rolnik z powołania:-)

179

Odp: Ręcę opadają.

Przed chwila pojechal TIR z pszenica trzymajcie kciuki zeby poszła bez problemów

Rolnik z powołania:-)

180

Odp: Ręcę opadają.

Pajej - zaczyna ci się farcić i dobrze -  ziemniaki jak buraki   jadają  Wegrzy  to może  podeślemy im pastewne - tez ziemniaki?