Temat: jaki sznurek

Panowie jaki sznurek polecicie do pras z jakim macie najbardziej doswiadczenie, ktory okazal sie najbardziej wytrzymaly prosze o opinie

2

Odp: jaki sznurek

sznurek do pras na tak zwane bele to używam 4 kg 2000 metrów tex 500 siła nacisku i jak na razie 0 problemu a po ile u was sznurek szukam takiego w miarę tanio

3

Odp: jaki sznurek

ja do kostki (z-224/1) używam tego http://www.sklep-grene.pl/product_info. … ts_id/9472 ale zastanawiam się nad przejściem na ten http://www.sklep-grene.pl/product_info. … ts_id/9471 nie będzie za słaby ?? rocznie zużywam ok 32-34 kłębków.

gg 5118068

4

Odp: jaki sznurek

Sąsiad ma wylatane aparaty to jeździ na sznurku 1600 m (troche grubszy) także wątpie żeby dał radę ale jeśli ci nie szkoda to możesz spróbować. Wujek ma prasę new holland'a to jedzie na tex 1300, 3000 metrów i jakoś nie ma większych problemów

Odp: jaki sznurek

Ja jak dawno temu miałem clasa kostke to na tym cienkim jechałem tylko dlatego że w pojemnik na sznurek tylko takie kłębki się mieściły. Do forsznitki brałem gruby 1600m na kłebku bo najlepiej na nim wiązała. Teraz do zwijarki biorę taki jaki jest najtańszy za metr czasami małe kłebki czasami te po 3000metrów.

6

Odp: jaki sznurek

Zorak mam taką samą prasę jak ty z-224/1 tylko mi igiełki nie podają sznurka do aparatu i wychodzą mi trzy metrowe belki. Sznurek pięćsetka.Możesz mi coś doradzić ?

TEN NIE POPEŁNIA BŁĘDÓW KTO NIC NIE ROBI big_smile

7

Odp: jaki sznurek

Sprężyna dociskająca listwę zębatą regulującą długość wiązki słabo dociska i gwiazdka nie podnosi załącznika tak jak powinna, ewentualnie ząbki są już wytarte na wałku z gwiazdką, ale stawiam na sprężynę.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

8 Ostatnio edytowany przez zorak (2012-06-09 22:03:08)

Odp: jaki sznurek

marek2011 napisał/a:

Zorak mam taką samą prasę jak ty z-224/1 tylko mi igiełki nie podają sznurka do aparatu i wychodzą mi trzy metrowe belki. Sznurek pięćsetka.Możesz mi coś doradzić ?

marek ale musisz sprecyzować, a dokładnie to jak idziesz z tyłu prasy i patrzysz na aparaty i jak igły idą do góry to palce/supłacze/pieski (jak kto nazywa) łapią sznurek ? Sprawdź stan ramienia które jest odpowiedzialne za ustawianie wielkości belki.
konstruktorzy z-224 robili ją chyba na kacu bo wystarczy lekki odchył od prawidłowego ustawienie i nie będzie wiązać. Musisz prześledzić na sucho moment posuwu igieł aż do ich powrotu i zaobserwować co się dzieje z podawanym sznurkiem. Uczyłem się poprawnego ustawiania tej maszyny przez 10 jak nie więcej sezonów. Od łepka podpatrywałem i podglądałem kolesia który nam przyjeżdżał ją ustawiać.

gg 5118068

9

Odp: jaki sznurek

Ja do swojej MF używam sznurka 2x500 po 6000m w kłębku w zeszłym roku płaciłem po 60zł za kłębek, wziąłem wszystkie zapasy jakie mieli.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

10

Odp: jaki sznurek

Jgiełki wcale nie podają sznurka do aparatu .Stoją jak wryte .muszę chyba zdjąć tarczę sterującą tak mi się wydaje.Dobrze że pada jest czas na grzebanie Regulacja długości wiązki jest nawiutka .TE wszystjie plasticzki tulejeczki gwiazdka   itd itp.

TEN NIE POPEŁNIA BŁĘDÓW KTO NIC NIE ROBI big_smile

11

Odp: jaki sznurek

ale jak to stoją ? wcale nie idą "góra-dół" - nie przebijają siana i nie dochodzą do aparatów ? A bezpiecznik na tym łączniku który wychodzi od tarczy sterującej przypadkiem Ci nie ścięło ?

gg 5118068

12

Odp: jaki sznurek

Zorak bez oględzin to się nie da naprawić żeby Marek chociaż filmik nagrał w trakcie załączenia aparatów i pokręcił ręką prasę  to by można cokolwiek powiedzieć bo przez twierdzenie że igiełki stoją to nie wiadomo czy same igły czy i również aparaty nie obracają się ?? Marku jeśli będziesz chciał to mogę Ci wysłać mój tel i w tedy łatwiej jest się dogadać .

13

Odp: jaki sznurek

Filmiku nie da rady bo mnie nie ma przy prasie wyjazd .Będę mańdrował ok czwartku a telefon bardzo chętnie Ten bezpiecznik jest w pożądku na sto procent. Ślimak  podaje siano sznurek wychodzi zkłębka ,siano jest ubijane upchane tylko wypada nie związane .Igiełki nawet nie drgną ni w góre ni w dół nie podają sznurka  w ogóle do aparaów.

TEN NIE POPEŁNIA BŁĘDÓW KTO NIC NIE ROBI big_smile

14

Odp: jaki sznurek

Aby igiełki powędrowały w górę u mnie w K454 muszą być wszystkie osłony pozamykane, bo inaczej będzie jak u Ciebie. Potem gwiazdka musi załączyć napęd wałka supłaczy, który także ciągnie igły.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

15

Odp: jaki sznurek

Zobacz tą sprężynkę obrotową za aparatami , kiedyś koleżce pękła i były takie same objawy.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

16

Odp: jaki sznurek

Dziś rozebrałem .Zabrałem się od tarczy sterującej .Po rozkręceniu okazało się że do środka nawinął się sznurek który zablokował całe to ustrojstwo .Sprężyna nie dawała rady .Oczyściłem rozruszałem no i działa .

TEN NIE POPEŁNIA BŁĘDÓW KTO NIC NIE ROBI big_smile