21

Odp: Żniwa 2012

Oglądałem dzisiaj u znajomego zimowy jęczmień, to za tydzień będzie do koszenia, co intensywniej nawożone pszenice już żółkną, trzeba szykować kombajn, bo wczoraj wieczorem tak zapachniało dojrzewającą pszenicą, że koło 20 trzeba będzie zacząć powoli ciąć.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

22

Odp: Żniwa 2012

A ja wczoraj ściąłem trochę jęczmienia na kiszonkę

23

Odp: Żniwa 2012

a u mnie sianokosy  w pełni smile

24

Odp: Żniwa 2012

ja nic nie bede mówił .. ale jutro tatko skosi  2 pokos już z trawy ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

25

Odp: Żniwa 2012

Trawa też już leży wink

26

Odp: Żniwa 2012

u mnie drugi pokos jeszcze nie do koszenia ale krówki w sam raz można puścić żeby sobie poskubały, pierwszy pokos mogłem zrobić nieco wcześniej ale nie jest źle skoro teraz sie nie muszę męczyć z tymi deszczami;)

E 516 na części
Telefon 695 076 269

27

Odp: Żniwa 2012

ja dopiero pierwszy koszę 6 hektarów skoszone stoi jeszcze 10 wink

28

Odp: Żniwa 2012

to masz lipcowe te rolnośrodowiskowe? u nas jest całe pasmo łąk w dolinie rzeki noteć to kto jeszcze nie sprzątnął siana to teraz może je łowić podbierakiem z mostów;) tydzień temu wujas jak tam właśnie grabił to zetor 7211 wpadł mu do połowy maski bo tam łąki torfowe a wyciągali go jakimś wynalazkiem wojskowym na gąsienicach bo normalne traktory były bez szans

E 516 na części
Telefon 695 076 269

29

Odp: Żniwa 2012

u mnie jęczmień ozimy  ładnie wygięty w dół i można było by kosić ale trafiają się jeszcze stojące kłosa przy ścieżkach. Lepiej poczekać kilka dni jeśli nie chce się nakosić "wąsów" bo to jest właśnie problem nie dość dojrzałego ozimego - nie domłaca wtedy wąsów.

gg 5118068

30

Odp: Żniwa 2012

nie domłacanie to pół biedy gorzej jak mokrego namłócisz i potem będziesz to szuflował wink

31

Odp: Żniwa 2012

lepiej prysnąć rundapem i problem z wąsami/oścmi z głowy i wszystkie ziarno tak samo dojrzałe smile

32

Odp: Żniwa 2012

pryskać można jak się uprawia na browar a ja wszystko na pasze dla zwierzaków więc tylko podnosił bym sobie koszta produkcji. A tak poza tym to od czego mamy słoneczko - kilka dni się poczeka i dojdzie.

gg 5118068

33

Odp: Żniwa 2012

He Panowie wy mówicie że już zaczynacie... U mnie 3tyg jeszcze do tego... Może w Tyg obudzę złomka i będe pomału szykował... smile

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

34

Odp: Żniwa 2012

He u nas to liczę że koniec lipca ruszy sie kosić.. Ale już w tamtym tygodniu zaczełem forsza przygotowywać big_smile

35

Odp: Żniwa 2012

2 litry starczą rundapu na hektar żeby dobrze doszło więc czy ja wiem że tak to podniesie koszty... czasem dobrze jest prysnąć w ścieżce dookoła pola jeśli ma się dobrych sąsiadów co pyrzyk od nich się roznosi:)

E 516 na części
Telefon 695 076 269

36

Odp: Żniwa 2012

Przecież to wszystko zielone i miękie jak nie wiem co.Może ok.20 lipca kto to wie co życie przyniesie.No chyba że kogoś bardzo pili a spichlerz pusty

TEN NIE POPEŁNIA BŁĘDÓW KTO NIC NIE ROBI big_smile

37

Odp: Żniwa 2012

dziś jechałem  do roboty   jak co poniedziałek ..    więc w niedziele musieli   wycharatac jęczmień bo ino pokosy leżą ... tongue  więc małe Żniwa rozpoczete ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

38

Odp: Żniwa 2012

Właśnie skończyłem kosić ok 3 hektary jęczmienia, jak w nocy nie popada jutro jadę dalej smile

39

Odp: Żniwa 2012

poco wy się śpieszycie z tym koszeniem ja tam się nie śpiesze bo :
- jestem uzależniony od sąsiada
-nie chcem nakosić kisielu
a z drugiej strony już 2 razy dokupowałem owsa do karmienia tuczników i jeszcze musze dokupic

40

Odp: Żniwa 2012

Wczorakj kolega kosił jęczmień ozimy. Wilgotność 12-13%. Na co czekać ??