Temat: Żniwa 2012

Czy ktoś już w tym roku wyjechał w pole ? My wczoraj zrobiliśmy próbny przejazd ale jęczmieniowi brakuje jeszcze ze 3 dni słońca

2

Odp: Żniwa 2012

ja planuje gdzieś za 2 tygodnie w żyto wyjechać ale zobaczymy wink

3

Odp: Żniwa 2012

u brata w pracy położyli już 100 ha jęczmienia ..    rzepak około 10 .. czyli  za tydzień chyba że .... pogoda

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

4

Odp: Żniwa 2012

a u nas w okolicy jęczmienia ozimego w tym roku nie ma wszystko wymarzło

5

Odp: Żniwa 2012

U mnie tylko ja wyjechałem wszyscy jeszcze czekają

6 Ostatnio edytowany przez Pawel21990 (2012-06-30 17:04:00)

Odp: Żniwa 2012

w moich stronach jęczmień gdzieś za tydzień... Rzepak tak jak zawsze po 20 lipca, nie wcześniej.


Jeden dziś wyjechał smile

7

Odp: Żniwa 2012

Dzisiaj zacząłem kosić jęczmień ale przerwałem, potrzeba mu jeszcze ze dwa dni pogody.

8

Odp: Żniwa 2012

U mnie w tym roku wszystko wymarzło. Panowie a jaką miało wilgotność? Sprawdzaliście? Rok temu pamiętam jak kosiłem to miało 11,2 to wtedy pasuje

E 516 na części
Telefon 695 076 269

9

Odp: Żniwa 2012

u nas wilgotność sprawdza się tak: jak się objedzie kawałek tak żeby naleciało trochę do zbiornika to bierze się garść ziarna i mocno ściska dłoń jak się przesypuję między palcami można kosić jeśli nie to jeszcze jest za mokre big_smile

10

Odp: Żniwa 2012

kolega dziś u siebie mierzył    i ma 19 % ...  więc mówi około środy charatac zaczniemy ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

11

Odp: Żniwa 2012

Wilgotności nie mierzyłem ale ze zbiornika tak sobie chciało wylatywać

12

Odp: Żniwa 2012

Jakieś banialuki opowiadacie u nas wszystko zielone jedynie jęczmień ozimy zaczął zmieniać kolor. kombajn śpi może go w tym tygodniu obudzę .....

13

Odp: Żniwa 2012

a bo my tu mamy inny świat smile)

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

14

Odp: Żniwa 2012

południowy:))

15

Odp: Żniwa 2012

U nas może za miesiąc się zacznie zboża a rzepaki mooooże za dwa tygodnie ale szczerze wątpię .

16

Odp: Żniwa 2012

u nas na wiosce też nikt kombajnem nawet z garażu nie wyjechał wink

17

Odp: Żniwa 2012

u znajomego padło koło 20ha żyta..... na kiszonkę. Wszystko zielone. Pszenica jara ledwo mleko dostała.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

18

Odp: Żniwa 2012

u nas jarą pszenicę to się młóci w połowie sierpnia dopiero...

19

Odp: Żniwa 2012

Chciałem dzisiaj popołudniu wyjechać ale w nocy tak dolało że nie ma mowy o koszeniu, a świnie chcą jeść hmm

20

Odp: Żniwa 2012

no też właśnie czytam i aż nie do wiary, żyta zmieniają kolor, gdzie słabsza ziemia jęczmień też . Pszenica absolutna zielonka, rzepak zielonka.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]